Травматична зброя: «за» і «проти» (ОНОВЛЕНЕ)

Травматична зброя: «за» і «проти» (ОНОВЛЕНЕ)
Тернополяни хочуть вільного продажу зброї лише для самозахисту, однак побоюються, коли така з’явиться у руках дітей напідпитку та мажорів. Ті, хто мають величезний досвід володіння зброєю категорично проти дозвільного закону. Інші ж припускають, що закон просувають фінансово зацікавлені


 

Кількість «мажорних» розбірок, як і нещасних випадків, збільшиться. Зброю застосовуватимуть, аби показати – хто крутіший. Такими, на думку тернополян, можуть бути наслідки дозволу на придбання зброї.

Йдеться про те, що у травні Кабмін підтримав ініціативу про вільний продаж травматичної зброї всім без винятку громадянам, які досягли 18-річного віку. Щоправда, Міністерство внутрішніх справ висунуло кілька зауважень до вже відредагованої версії документа. Однак після схвалення в цілому, уряд відправив законопроект на доопрацювання.

Відео дня
> Законопроект "Про дозвільну систему у сфері поведінки зі спеціально визначеними видами зброї" дозволяє всім громадянам, що досягли 18-річного віку, купувати вогнепальну зброю травматичної дії. Право дозволяти чи відмовляти у видачі такої зброї пропонують делегувати МВС.

Що таке «травматика»

  • Травматична зброя – ручна короткоствольна вогнепальна або газова зброя, призначена  для самооборони на короткій дистанції - до 3-5 метрів, – пояснив заступник начальника Науково-дослідного екпертного криміналістичного центру (далі – НДЕКЦ) УМВСУ в області Ігор Дузяк. – Травматичні пістолети або револьвери можуть бути як без обмежувачів усередині каналу ствола (службові, спецзасоби – прим. ред.), так і з обмежувачами - газова зброя з можливістю пострілу патроном з гумовою кулею, що перешкоджають пострілу нееластичною кулею.

Травматичні пістолети і револьвери відносять до зброї несмертельної дії. Їх можуть розробляти як «з нуля», так і створювати в процесі конверсії на базі бойової зброї. Дуже популярна модель – перероблена зброя з пістолета «Макарова», пояснили в НДКЦ.

Травматична зброя доступна в офіційному продажу в Україні, однак відокремлена від звичайної зброї та виведена в окремий клас – «пристрої для відстрілу патронів несмертельної дії, споряджених гумовими або аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами».

Доказ переваги для мажорів

  • Як свідчать реалії та міліцейські зведення, така зброя нерідко стає засобом вчинення хуліганських дій так званими «мажорами», які, як правило, у нетверезому стані  використовують її як доказ своєї переваги  над іншими, – каже заступник начальника Науково-дослідного екпертного криміналістичного центру (далі – НДЕКЦ) УМВСУ в області Ігор Дузяк. – Приклади можна навести різні – від «пальби» на дискотеці до застосування при суперечках на дорогах власниками транспортних засобів, через ревнощі, образи.

Тернополяни припускають, що травматична зброя допоможе для самозахисту – це чи не єдиний «плюс». Але нарікають на зловживання і порушення під час отримання різних довідок.

  • Якби не було зловживань при видачі дозволів і продажу – нормальна медкомісія, включаючи психіатра, інструктаж з поводження зі зброєю зі здачею заліку - це був би явний «плюс», - припускає тернополянин на сайті 20minut.ua. – Але є й великі шанси збільшення кількості нещасних випадків. Хоча, можливість захистити себе і близьких теж має значення. Палка з двома кінцями.

Треба для захисту від неадекватних

«За» такий закон тернопільські таксисти. Вони вважають, що їхня професія надто небезпечна. А от захистити себе нічим.

  • Я давно казав, що дозволи принаймні на травматичну зброю потрібні, тому повністю підтримую новий законопроект, – каже тернопільський таксист з солідним стажем Ігор Парадівський. – Робота у нас небезпечна, неадекватних клієнтів вистачає. За допомогою травматичної зброї, яка, скоріше, є психологічною, можна вгамувати нападників. Та й себе захистити у разі потреби.

Інші городяни до такого закону ставляться категорично - ні. Зауважують, що потрібно врахувати, як поводитимуться зі зброєю 18-річні юнаки, скажімо, напідпитку.

  • Наші люди не поважають інших, – припускає інший читач на сайті 20minut.ua. – Через політику ще перестріляються. Одна з партій вже фашистів призначила. Залишилося роздати зброю.

Ні, бо може бути біда

Проти вільного доступу до купівлі зброї й ті, хто вже нині мають на це право. Понад 40 років має дозвіл на використання зброї голова Тернопільської районної організації Українського товариства мисливців і рибалок В’ячеслав Веселяк. Чоловік вважає, що користування зброєю – це, передусім, відповідальність. А ще потрібні навички і досвід. В іншому разі може бути біда. 

  • Я категорично проти, – каже В’ячеслав Веселяк. – Пригадайте випадок, який трапився кілька років тому в одній зі шкіл Тернополя. Коли хлопчик застрелив іншу дитину. Будь-яка зброя – це провокація. Щодо самозахисту… Повірте, вистрілити в людину дуже важко. На таке наважаться одиниці. А біди наробити чи до каліцтва іншого довести та навіть і вбити – цим користуватимуться злочинці, легковажні та не надто порядні люди. Зброя – це надто небезпечно, щоб з легкістю приймати подібні закони. На руку вони хіба тим, хто в цьому фінансово зацікавлений.

Торгівля зброєю дає величезні прибутки. Тому лобіюють подібні закони ті, хто може отримати з цього фінансову користь. Про це говорить й правоохоронець у відставці.

Три кити: зброя, наркотики і проституція

  • Основний капітал тримається на трьох китах – наркотики, проституція і зброя, – каже пенсіонер МВС, який побажав не називати своїх даних у газеті. – Як дозволити зараз продаж зброї, наступним кроком може бути відкриття публічних домів і куріння марихуани. До чого це призведе?

Ще з часів Радянського Союзу є величезні залишки зброї, каже екс-правоохоронець. Міліція має озброєння випуску 50-60 рр. минулого століття, і така зброя принаймні вже морально  застаріла.

Довідка

Право придбати пристрої вітчизняного виробництва для відстрілу гумовими кулями мають *

Згідно з наказом МВС № 379ДСК від 13.06.2000

За інф. ВЗГ обласної міліції

  • Є завод «Форт» при МВС, який має нормальні потужності, але ринок збуту зараз дуже малий, – припускає правоохоронець. – Травматична зброя, як правило, перероблена з бойової. Найпопулярніший ствол – пістолет Макарова. Відповідно, старі взірці підуть «під резинку», а «Форт» працюватиме, розвиватиметься, аби забезпечити хоча б силовиків новою зброєю. Це, на мою думку, один з методів збагачення конкретних осіб. Кого – думайте самі, але, на мою думку, це очевидно.
    • Працівники суду
    • Працівники правоохоронних органів та їх близькі родичі
    • Особи, які беруть участь у кримінальному судочинстві
    • Військовослужбовці, (крім тих, хто проходить строкову службу)
    • Журналісти
    • Члени громадських формувань з охорони державного кордону та громадського порядку
    • Народні депутати
    • Держслужбовці, які мають категорії і ранги

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Анонім
    старе совдепівське "ніззя" а чому "нє положено",і вже більш сьогоднішнє але так само не зрозуміле: українці ще не стоять на такому щаблі еволюції щоб їм можна було дозволити мати в користувнні нормальну зброю.Маю мисливську зброю вже більше 35 років.І твердо знаю що з законно зареєстрованої зброї злочини трапляються якийсь мізерний процент порівнюючи з вбивствами сокирою,куском залізяки чи каменя.Так виходить необхідно також заборонити брати ці предмети в руки-как бі чєго нє вішло!Ні,зброя досциплінує,виробляє віддчуття відповідельності за її застосування.А всякі там мажорики і бандюки і та її мають нелегально-постріляв-наслідив і...викинув або спихнув якомусь лоху.Шукай того не знаю кого.Вони ж то знають що ніхто на нього не направить свій ствол,законий,і не положить його з його "запацьканим"стволом.От тому нагло так себе ведуть.Просто закон потрібно створити законний а не з заваульованими викрутасами.(пістолет дозволяєть носити тльки розряженим,магазин без патронів в лівій кишені,патрони окремо в правій кишені.При нападі зловмисника спочатку попробувати переконати що він поступає негарно.Якщо це не подіє,покликати свідків,зарядити зброю відійти від зловмисника не ближче 5м. ізробити прицільний постріл по житєво несерйозних частнах тіла нападника.Обов"язково все це оформити з свідками."ПОТЕРПІЛОГО"!!!Доправити до медичного закладу а самому БІГТИ в поліцію і доказувати,доказувати,доказувати...
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:03 Яким було кафе «Поплавок» у Тернополі: дивіться відео! play_circle_filled 20:20 «Другий день народження» — це уже буденність: війна очима артилериста 20:01 На проспекті Бандери збили 16-річного мотоцикліста 19:00 Нове будівництво біля храму на Київській. Що там буде — секрет? Від читача 15:56 Нацполіція проводить понад 200 обшуків у рамках спецоперації з ліквідації наркобізнесу в Україні 18:00 12 гектарів землі біля Почаєва повернули у власність громади, бо орендар не сплатив 24 тисячі 17:50 Аварія на Об'їзній: зіштовхнулися чотири автівки 17:20 «На щиті» повертаються Герої Іван Безкоровайний, Петро Каськів та Тарас Малюк 16:47 Чоловік з Тернопільщини, який отримав повістку, але відмовився від посади діловода в тилу, отримав вирок 16:10 Вишиті картини полеглого воїна Ярослава Кондришина представили до Дня вишиванки 15:40 Вишиванки у подарунок отримали малюки, які народились 15 травня у Тернополі photo_camera 15:10 Помер ветеран пожежної охорони з Тернопільщини Михайло Сушко 14:40 У вишитих сорочках та з портретами Героїв: в Українському домі фестиваль вишиванок photo_camera 14:07 У Парку Здоров’я затримали чоловіка з пилою: зрізував клени та сосни 13:30 Учень тернопільської гімназії Станіслав Дем’янчук переміг у Всеукраїнській олімпіаді з астрономії 12:50 Тернополяни у соцмережах хваляться вишиванками і вітають зі святом photo_camera 12:15 Тернопіль у вишиванках: містяни святкували попри негоду photo_camera 11:47 На Володимира Великого бачили дим та рятувальників: що сталося? 11:38 У Дністрі та Пруті очікують підняття рівня води 11:07 Переговори у Стамбулі: чи відбудеться перша пряма зустріч України та росії з 2022 року
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up