У Буцневі митрополит Василій освятив парафіяльний дім, який має давню історію

У Буцневі митрополит Василій освятив парафіяльний дім, який має давню історію

Сама будівля збудована в 1886 році.

25 грудня, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк освятив парафіяльний дім на парафії Непорочного Зачаття Діви Марії с. Буцнів.

Про це повідомляє Тернопільсько-Зборівська єпархія УГКЦ.

Там від 2021 року тривали ремонтні роботи. Сама будівля збудована в 1886 році за часів о. Ізидора Глинського, вона мала честь гостити у себе видатних постатей Галичини і не тільки.

Тут бували Шептицький і Пулюй

Зокрема в цьому домі перебували митрополит Андрей Шептицький, блаженний Микита Будка, депутат австрійського сейму, історик, педагог та публіцист Олександр Барвінський, український фізик та винахідник, перекладач Біблії на українську мову Іван Пулюй, дослідник українського народного побуту чеський етнограф Франтішек Ржегорж, галицький маляр та письменник Корнило Устиянович. Мешкали тут о. Микола Михалевич, популяризатор бджільництва, автор посібника «Пасіка», о. Василь Курилас, ісповідник віри, його син о. Богдан Курилас, монах-редемпторист, автор численних поетичних збірок.

Митрополит Василій очолив Святу Літургію у місцевому храмі, подякував усім парафіянам та жертводавцям, які долучились до відновлення проборства, та найбільше настоятелю місцевого храму о. Євгену Кобильнику, якого відзначив високою церковною нагородою — золотим хрестом з прикрасами.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що у селі на Тернопільщині освятили відновлений костел.

Читайте також

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up