У села на Кременеччині запровадили карантин, бо виявили небезпечного жука

У села на Кременеччині запровадили карантин, бо виявили небезпечного жука

У Білокриниці, що в Кременецькому районі, виявили небезпечного для врожайності сільськогосподарських культур карантинного шкідника — західного кукурудзяного жука.

Про обмеження через небезпечну комаху повідомляє Кременецька Районна Державна Адміністрація.

— В зв'язку з виявленням на території Кременецької територіальної громади  небезпечного для врожайності сільськогосподарських культур карантинного шкідника — західного кукурудзяного жука на території села Білокриниця Кременецької територіальної громади Кременецького району запроваджено карантинний режим, — йдеться в повідомленні.

За інформацією Кремненецької районної військової адміністрації, карантин запровадили розпорядженням голови районної військової адміністрації від 30.08.2024 № 95/02-07/1 з з метою локалізації та ліквідації комахи. 

Відео дня

Карантинну зону встановили на загальній площі 50 га.

Все про західного кукурудзяного жука. Поширення, шкідливість та методи  боротьби — AgroPortal.ua

Довідка 
Проблема західного кукурудзяного жука актуальна для українських полів, адже в окремих регіонах він став уже масовим шкідником. Дорослі комахи пошкоджують волоть, що істотно знижує кількість пилку, стовпчики жіночих суцвіть, іноді обгризають молоді качани. При живленні жука на генеративних органах зменшується кількість зерен в качані, в результаті цього падає врожайність. На листових пластинах жуки вигризають смужки, після чого листя біліють. У період наливу (молочного дозрівання зерна) жуки перегризають оболонку оголених на верхівці качанів, зерен і повністю з'їдають їх вміст. Недобір урожаю коливається від 35 до 100%, знижується якість продукції, погіршуються посівні властивості.
Особливо небезпечні личинки, які живляться коренями кукурудзи. Личинки перших віків спочатку об'їдають кореневі волоски, потім тонкі корінці, а згодом великі та стрижневі, при цьому заносячи збудників кореневих гнилей. В результаті пошкоджені рослини жовтіють, відстають у рості, в'януть, а молоді нерідко зовсім гинуть.
Ослаблені дорослі рослини під час сильних вітрів та дощів легко полягають, і стебло набуває форми "гусячої шиї". При цьому стає повністю або частково неможливим механізоване збирання врожаю. Найбільша шкодочинність жука спостерігається на тих полях, де відсутня сівозміна. При беззмінному вирощуванні кукурудзи щільність популяції цього шкідника істотно зростає. 

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що деревам ясеня на Тернопільщині загрожує інвазійний жук, що має назву вузькозлатка ясенева смарагдова. Також цей шкідник є карантинним організмом.

Читайте також:

По дорозі купа сміття і ріки смороду: хто прибиратиме на проспекті Злуки

За підпал сухої трави можна отримати штраф: жителів Тернопільщини попереджають про відповідальність

У Тернополі встановили ще два датчики моніторингу якості повітря

Де у Тернополі можна здати використані батарейки? Ми дізнались

 У Тернополі сміття з вантажівки скинули біля дороги

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Aleksandr Deineka
    Західного це з Європи?

keyboard_arrow_up