У Тернопільському районі може з'явитись вітрова електростанція потужністю до 100 МВт

Можливість будівництва вітрової електростанції вивчають в Саранчуківській громаді разом з державним підприємством «Нафтогаз Україна».
Про це повідомиляє Саранчуківська сільська територіальна громада за результатами зустрічі з представниками компанії
— Підготовлено проєкт меморандуму про співпрацю між Саранчуківською сільською радою та НАК «Нафтогаз України» з метою реалізації та розвитку проєктів будівництва наземних вітрових електростанцій, орієнтовною установленою потужністю до 100 МВт. на території сільської ради. Сторони зустрічі також обговорили перспективи будівництва сонячних електростанцій та видобутку газу на території громади. Дана співпраця буде сприяти сталому розвитку громади та підвищенню якості життя її мешканців, — йдеться в повідомленні.
Вітрова енергетика в Україні
У період з 2017 до 2021 року Україна досягла найбільшого приросту у використанні сонячної та вітрової енергії серед 17 країн регіону Центральної Азії, Кавказу, Південно-Східної та Східної Європи, додавши 8,3 ГВт генеруючих потужностей.
У 2022 році через російське вторгнення, згідно з дослідженням аналітичного центру REN21 та Європейської економічної комісії ООН, Україна втратила 90% потужностей вітрової енергетики. Що, втім, закономірно, оскільки за кількістю введених в експлуатацію вітрових електростанцій в лідерах були Запорізька та Херсонська області.
У 2021 році сукупна потужність усіх ВЕС України становила понад 1500 МВт. А в структурі загального виробництва електроенергії частка вітрових станцій становила 2,6%.
Внаслідок бойових дій, пошкодження частини ВЕС та окупації за підсумками 2022 року українська енергосистема втратила понад 1 000 МВт потужностей. У той же час, у 2022 році було введено нові потужності ВЕС на 46 МВт. Загалом у структурі виробництва електроенергії 2022 року частка ВЕС становила приблизно 1,5%, - зазначають в "Укренерго".
Потужності в українській енергетиці
За даними Української вітроенергетичної асоціації (УВЕА), за два роки повномасштабної війни було збудовано та введено в експлуатацію 228 МВт нових потужностей, з яких 146,3 МВт - за 2023 рік. І станом на кінець 2023 року загальний потенціал вітроенергетичного сектору країни перевищив 1 900 МВт, однак разом із станціями на окупованих територіях.
А на кінець минулого року безпосередньо вітрові станції генерували 583,8 МВт. для української енергосистеми.
Читайте також:
Як отримати від 50 до 250 тисяч на власний бізнес? Реальний досвід тернополян, які вже це зробили
Де на Тернопільщині вигідно купити дрова: розповідаємо про лісництва та ціни
Війна – не привід забувати про мрії! Як тернополянка ризикнула і розпочала бізнес за кошти держави
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
Volodymyr StashchukА що війна вже закінчилась, є надлишкові кошти. Все має йти для армії
-
Богдан КостецькийЦе фото з Старого Самбора.Ми їх будували.
-
Alina SecondaВід якого олігарха?
-
Марія Бойкоа, хто буде ''господарем''? Напевно держава, яка буде продавати за дуже ''низенькими'' цінами нам електрику