У Тернополі є дві кластерні лікарні — які медпослуги надають

У Тернополі триває реорганізація медичних закладів у рамках інфраструктурного етапу медичної реформи, яка передбачає створення кластерних багатопрофільних лікарень. Це дозволить покращити доступність та ефективність медичних послуг для мешканців міста, зазначають у міськраді.
У Тернополі функціонуватимуть дві кластерні лікарні. 15 вересня та 3 листопада на чергових засіданнях сесії міської ради вирішили реорганізувати комунальні некомерційні медичні підприємства Тернополя. Рішення прийняли, враховуючи відповідний наказ Міністерства охорони здоров’я, який передбачає створення у Тернополі двох кластерних лікарень, та розпорядження обласної військової адміністрації.
Лікарня №2 надає 24 пакети послуг
Тернопільська міська комунальна лікарня №2 увійшла до спроможної мережі госпітального округу як кластерна лікарня, що дозволить залучати більше коштів з державного бюджету на закупівлю дороговартісного високоточного медичного обладнання та модернізацію інфраструктури. Це забезпечить покращення медичних послуг для мешканців міста, повідомили в Тернопільській міській раді..
Шляхом приєднання до комунального некомерційного підприємства «Тернопільська комунальна міська лікарня №2» у місті реорганізували КНП «Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня». Функції міської дитячої лікарні в частині надання лікувальних послуг, підрозділи та відділення передано до лікарні №2.
З 1 червня лікарня, у статусі об’єднаної, надає медичну допомогу за 24 пакетами послуг. До складу лікарні увійшли напрямки, які раніше надавала міська дитяча лікарня, включаючи дитячу онкогематологію, хіміотерапію, стаціонарну та амбулаторну реабілітацію дітей, консультації вузьких спеціалістів та інші.
«Реформа системи охорони здоров’я дозволить ефективно використовувати кошти для розвитку напрямків, які користуються найбільшим попитом серед громадян, та забезпечить високий рівень медичних послуг для громади міста Тернополя, – підкреслює Тетяна Пискливець, заступниця директора КНП «Тернопільська комунальна міська лікарня №2». – Також враховуючи правонаступництво другої міської лікарні та надання медичних послуг, які числились за міською дитячою лікарнею, тепер вони належать другій міській лікарні. Зокрема, це відділення за адресами: вул. Романа Купчинського, 14 (дитяча інфекційна лікарня), вул. Клінічна 1-А (дитячий стаціонар), вул. Юрія Федьковича (дитяче поліклінічне відділення)».
Весь штат дитячої міської лікарні перевели до об’єднаної другої міської лікарні, що дозволяє надавати якісну медичну допомогу як дитячому, так і дорослому населенню, зробивши її найбільшою лікарнею міста Тернополя.
«Педіатрія – це важливий напрямок для громади міста Тернополя. Весь педіатричний підрозділ збережений і працює за наступними напрямками, а саме: поліклініка на вул. Юрія Федьковича, 16. Тут прийом ведуть вузькі спеціалісти – дитячі ортопеди, гінекологи, неврологи, алергологи, пульмонологи інфекціоністи. Також продовжує свою роботу за адресою вул. Юрія Федьковича,16 амбулаторна та стаціонарна реабілітація», – розповідає Олег Кобрин, медичний директор з педіатрії, КНП «Тернопільська комунальна міська лікарня №2».
У лікарні швидкої допомоги є нові відділення
Завершене об’єднання міської комунальної лікарні №3 та Тернопільського міського лікувально-діагностичного центру з Тернопільською міською комунальною лікарнею швидкої допомоги, повідомили в Тернопільській міськраді..
«На сьогодні лікарня швидкої медичної допомоги на вул. Шпитальній – це багатопрофільний лікувальний заклад, де є дві поліклініки (вул. Руська, 47 та вул. Волинська, 40), функціонує не менше, як 20 профілів надання медичної допомоги мешканцям Тернополя, – розповідає директор закладу Ярослав Чайківський. – Ми відкрили відповідно й нові відділення, в результаті чого не зменшилась, але й збільшилась кількість медичних працівників, які будуть працювати в нових профілях нашого закладу. На базі головного корпусу лікарні швидкої допомоги з’явились нові відділення як от: гінекологічне, неврологічне. На базі лікувального корпусу №3 (вул. Волинська, 40) відкрили нові відділення: офтальмологічне, ендокринологічне і кардіологічне відділення. Також на базі цього корпусу запланована реконструкція двох поверхів реабілітаційного відділення для військовослужбовців, де буде 46 ліжко-місць».
Ярослав Чайківський додає, створення такого багатопрофільного закладу допомогло збільшити можливості у наданні медичних послуг для мешканців громади. Медичні послуги для жителів стануть ефективнішими та більш доступними, адже є сконцентровані у єдиній лікувальній установі.
Кластерні лікарні — це багатопрофільні заклади, які мають забезпечити потребу населення в лікуванні найбільш поширених захворювань. Цей медичний заклад входить до складу госпітального округу та спеціалізується на певних видах медичної допомоги. Кластерні лікарні мають високотехнологічне обладнання та вузьких спеціалістів, які можуть надавати якісну та ефективну послугу пацієнтам зі складними захворюваннями.
Нагадаємо, раніше «20 хвилин» розповідали подробиці щодо об'єднання медичних закладів у Тернополі та області — де і яку допомогу можуть отримати пацієнти.
Читайте також:
Медична реформа на Тернопільщині: які заклади об’єднають та куди звертатися по допомогу
Обласну лікарню об'єднують із двома закладами: що зміниться для пацієнтів та медиків
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.