У Тернополі почав діяти жіночий клуб «Я поруч»

У Тернополі почав діяти жіночий клуб «Я поруч»
  • Перша зустріч учасниць жіночого клубу для мам дітей з інвалідністю «Я поруч» відбулася у Тернополі у четвер, 14 березня. Для жінок організували творчий майстер-клас. Художник Олександр Чмиленко навчив малювати натюрморт пастельною крейдою.
  • Ініціаторка створення клубу просить приєднатися до благодійного проекту тих, хто може організувати цікаву подію для мам особливих діток. 

- Сьогоднішній день можна вважати початком роботи жіночого клубу матусь дітей з інвалідністю, - зазначила ініціатор проекту «Життя без меж» тернополянка Олена Коваль. - Керівник творчої майстерні «Палітра тепла» Оксана Чмиленко разом зі своїм чоловіком  художником Олександром Чмиленком погодилася допомогти і провести цей майстер-клас. А гостинно прийняв нас ресторан «Хінкальня».

На майстер-клас прийшли десять мам.

- Для нас це такий захід, який допомагає розслабитися, проявити себе творчо, і трохи вирватися з тієї повсякденної рутини, розслабитися, просто поспілкуватися, - говорить Ольга Гумен, мати хлопчика, який має симптоматичну епілепсію.

Із часу створення клубу минулого місяця, уже близько 30 мам відгукнулися приходити на зустрічі.

- На жаль, не всім виходить прийти разом, бо або дітей немає з ким залишити, або діти хворіють, але будемо старатися робити наші зустрічі різноплановими, в різний час, різні дні, щоб якомога більше мам охопити, - продовжує Олена Коваль. - Зараз в нас на занятті є 10 мам, а приходити на зібрання клубу погодилося набагато більше. Надіюся це стане хорошим початком, що ми будемо так збиратися і виражати свій внутрішній світ на полотні.

Читайте також  У Тернополі створили клуб для мам дітей з інвалідністю

Олена зізнається, що малювала останній раз ще в школі. Для неї і багатьох учасниць майстер-класу – це новий досвід. І хоча трішки страшно, але вони сподіваюся, що все вийде.

- Нам приємно доєднатися до ініціативи «Життя без меж» для допомоги мамам дітей з інвалідністю, - розповідає керівник творчої майстерні «Палітра тепла» Оксана Чмиленко. – Ми охоче підтримуємо і самі організовуємо різні соціальні проекти. Впродовж літа це були майстер-класи для дітей з інвалідністю, дітей-переселенців, багатодітних сімей. Сьогодні жінки освоюють пастель – ми малюємо спеціальною крейдою, на спеціальному папері. В результаті вийде невеликий натюрморт - квітка в склянці. Пастель обрали невипадково – це неординарний матеріал, ефект на папері особливий – оксамитовий. І ще він простіший в тому плані, що не треба чекати поки висохне робота, адже це робота без води. Результат роботи буде швидше.

Учасниці клубу «Я поруч» планують зустрічати раз на місяць, або й частіше.

- Хочу попросити допомоги усіх, хто проводить цікаві майстер-класи, доєднатися до нашої ініціативи і допомогти організувати таку зустріч для наших матусь, - зазначила Олена Коваль.

Як приєднатися чи допомогти

Оголошення наступних зустрічей мами дітей з інвалідністю можуть шукати на сторінці ініціативи «Життя без меж» у Фейсбуці або на сторінці його організаторки Олени Коваль (Helen Koval). Для бажаючих допомогти організувати цікаву подію для мам особливих діток,
телефон для довідок 068-225-01-74.

Стежте за новинами Тернополя у: Facebook, TelegramInstagramViber та YouTube.

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:00 Скільки коштує приготувати кутю за традиційним рецептом в Тернополі: підрахували «20 хвилин» 20:31 Графік відключення світла в Тернополі та області на 23 та 24 грудня 20:00 На церковній землі багатоповерхівці не місце: громада виграла справу у Верховному суді. Що далі 19:00 Обіцяли, але люди чекають роками: чому родини загиблих Героїв досі не отримали гроші за пам’ятники Від читача 19:13 В Україні створюють платформу, через яку землевласники зможуть подаватися на гранти 18:00 З 1 січня в автобусах Чорткова працюватимуть кондуктори 17:20 Обірвалось життя медсестри обласної дитячої лікарні Любові Заяць 16:50 Між миттю та вічністю: у Тернополі презентували виставку «Інтервали» Михайла Кузіва photo_camera 16:10 Тернополяни готуються до Святвечора та Різдва: що та за скільки продають на ринку photo_camera 15:37 Чоловіка з Бережанщини судитимуть за зґвалтування 13-річної племінниці 14:40 З 2027 року українські учні навчатимуться по 12 років: МОН 14:09 Привласнили понад 2,3 млн грн на ремонтах шкіл: на Тернопільщині викрили організовану корупційну схему 13:35 На Грушевського висадили 28 катальп 13:10 Сніг, ожеледицю та невеликий мороз прогнозують на Тернопільщині на Святвечір та Різдво 12:40 На Тернопільщині водій на Audi збив жінку, яка переходила дорогу в недозволеному місці 12:10 На війні загинув працівник ТНМУ Віталій Барладин 11:36 У Плотичі сталася пожежа трансформаторної підстанції 11:05 Перехоплюючи «Шахед», героїчно загинув екіпаж Мі-24, яким керував Герой України Олександр Шемет 10:30 Перелік колонок-качалок в Тернополі: тут можна набрати воду 10:10 Внаслідок ворожої атаки на Україну є загиблі в кількох областях. Серед них — дитина
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up