У Тернополі погасили чотири марки, присвячені другій річниці повномасштабної війни (ФОТО)

У Тернополі погасили чотири марки, присвячені другій річниці повномасштабної війни (ФОТО)

До десятої річниці російсько-української і другої річниці повномасштабної війни у Тернополі погасили чотири марки з відомими фотографіями воєнного часу. Як відбувалося дійство і скільки коштує поштовий блок – читайте у нашому матеріалі!

У відділенні поштового зв'язку №1 тернопільської дирекції «Укрпошти», що на вулиці Чорновола, 23 лютого провели спецпогашення блоку марок під назвою «І буде весна!». Їх випустили до 10-річчя війни та двох років повномасштабного російського вторгнення на територію України.

Відео дня

– Погашення спеціальним штемпелем 23 лютого проходить у Києві в будівлі головного поштамту на Хрещатику. Також спецпогашення відбуваються у всіх районах України. Штемпелі Автономної Республіки Крим та міста Севастополь прикріплені до Києва, Луганської області – до міста Покровськ на Донеччині. Цими марками «Укрпошта» вшановує героїчний спротив українців російському агресору, що триває вже 10 років, – розповіла начальниця відділу поштових послуг Тернопільської дирекції «Укрпошти» Ніна Герасименко.

Захід присутні розпочали хвилиною мовчання в пам’ять про усіх загиблих під час війни.

Далі директорка з розвитку мережі Тернопільської дирекції «Укрпошти» Тамара Оксюта детальніше розповіла про поштовий блок. Він складається із чотирьох марок. На кожній із них – окреме фото.

На марці №2072 під назвою «Захоплення аеропорту «Бельбек». Севастополь, 2014 р.» зафіксований епізод захоплення аеропорту «Бельбек» у Севастополі. Це відбувалось ще у лютому 2014 року. Фотографію зробив польський фотограф Куба Камінський та приховав її від російських загарбників, завдяки чому її згодом побачив увесь світ.

На марці № 2073 «Кохання не спинити! Харків, 2022 р.». – світлина медиків-волонтерів, зроблена під час їхньої весільної фотосесії навесні 2022 року у дворі зруйнованого російськими ракетами будинку в Харкові. Фото, яке увічнює тендітну мить кохання, належить Сергію Бобко.

На марці №2074 «Світло переможе! «Азовсталь». Маріуполь, 2022 р.» зображений воїн у променях сонця на «Азовсталі». Це автопортрет захисника із позивним «Орест» Дмитра Козацького, який він зробив у травні 2022 року під час героїчної оборони металургійного комбінату у Маріуполі.

На марці №2075 «Руки піхотинця. Бахмут, 2023 р.» увічнили фотографію піхотинця 28-ї бригади з позивним «Сніжок». Її відзняв Максим Дондюк за кілька сотень метрів від ворожих окопів на околиці Бахмута у березні 2023 року.

– Весна буде! Вже 10 років наш український народ впевнено та з гордістю тримає спротив російській агресії. Цей блок, який від сьогодні вважатиметься дійсним, має символічне значення у нашій історії, – додала Тамара Оксюта.

Дизайн поштового блоку розробив український художник Володимир Таран. Загальний тираж блоку марок — 250 000 примірників. Від 23 лютого вони офіційно введені в оббіг та вважаються дійсними для оплати послуг поштового зв’язку у всіх відділеннях «Укрпошти».

Блок марок вже можна придбати у відділеннях «Укрпошти», а також на офіційному сайті. Вони коштують орієнтовно 90 гривень.

Довідка. Фотографії «Світло переможе!» і «Кохання не спинити!» у 2022 році потрапили в перелік найкращих світлин за версією британської газети The Guardian. Знімок «Захоплення аеропорту «Бельбек» отримав перше місце в конкурсі Grand Press Photo у 2014 році, а «Руки піхотинця» потрапив у добірку найкращих фотографій 2023 року за рейтингом американського журналу Time.

 

Читайте також:

Поштову марку про брата Бандери, закатованого у концтаборі, презентували в Тернополі

У Тернополі погасили унікальну марку, присвячену Степану Бандері (Фоторепортаж)

У Тернополі презентували блок марок, присвячений українським залізничникам (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Nin Ja

    Якийсь дебілізм повний...

keyboard_arrow_up