У Тернополі усіх охочих тестували на ВІЛ: де можна безкоштовно та анонімно перевірити себе

У Тернополі усіх охочих тестували на ВІЛ: де можна безкоштовно та анонімно перевірити себе
  • До Дня боротьби зі СНІДом у ході ТРЦ «Подоляни» усім охочим проводили безкоштовне тестування на ВІЛ та інші соціально небезпечні хвороби.
  • Журналісти «20 хвилин» також пройшли швидке тестування. Читайте, як усе відбувається та де ще можна безкоштовно та анонімно перевірити себе. 

Безкоштовне тестування почали проводити об 11:00. Медики та представники громадських організацій розповідали відвідувачам торгового центру про небезпеку ВІЛ інфекції, та чому важливо перевіряти себе.

Усі охочі могли пройти швидкий мульти-тест на ВІЛ-інфекцію, гепатити В та С, а також сифіліс. Для цього проводять забір крові з пальця. Це безболісно і процедура займає приблизно хвилину.

Відео дня

– Ми проводимо бесіди з людьми, розповідаємо про шляхи передачі ВІЛ-інфекції та засоби захисту, – каже лікар методист ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Галина Зот. – На жаль, в Україні кожен сотий громадянин є ВІЛ-інфікованим. По статистиці, 77% інфікованих знають про свій статус. Насправді це мало. Якщо людина знає про свою хворобу і приймає спеціальні ліки – вона може жити повноцінним життям, бо вірус блокується, людина не може його поширювати, у таких людей народжуються здорові діти. В Україні антиретровірусна терапія надається безкоштовно для усіх хворих. Тому важливо регулярно проходити тестування, розуміти, що це за інфекція та вчасно звертатися до лікарів.  

Як проходить процедура

Медики розповідають – таке тестування варто проходити принаймні раз на рік, не залежно від вашого способу життя. Завідувачка спеціалізованого амбулаторного поліклінічного відділення профілактики та лікування ВІЛ-інфекцій і СНІДу Софія Заяць каже, що, на жаль, у суспільстві є багато стереотипів щодо цих хвороб. Багато хворих тривалий час навіть не підозрює про те, що може бути носієм інфекцій.

Журналіст «20 хвилин» також вирішив пройти швидкий мульти-тест. Лаборант дістає нову тест-систему та проводить забір крові з пальця.  Це займає приблизно хвилину. Забір крові – безболісна процедура. Після цього на тест-систему у спеціальні отвори наносять кров та додають спеціальний реагент.

Далі необхідно почекати 15 хвилин. Для виявлення інфекцій є окремі смужки на палеті. Якщо з’являється одна (контрольна) червона смужка – це означає, що людина здорова і інфекції в крові немає. Якщо ж з’являється дві смужки – це свідчить про наявність інфекції.

Після 15 хвилин очікування нам показали результат – жодної з хвороб не виявлено.

Де можна пройти тестування

Перевірити, чи не є ви носієм соціально-небезпечних хвороб можна абсолютно безкоштовно та анонімно. Для цього можна звернутися до свого сімейного лікаря. Також можна звернутися у будні з 8:00 до 15:30 за адресою вул. Купчинського, 14. «Кабінети довіри» облаштовані в районних лікарня області.

Лікарі закликають тернополян регулярно проходити тестування, оскільки захворіти може кожен, а люди, які не знають про свій діагноз, несуть загрозу для себе та близьких.

Читайте також:

Як пройти безкоштовне швидке тестування на гепатит та ВІЛ у Тернополі: Ми перевірили

Родина з Тернопільщини прихистила 15 дітей, троє з них – ВІЛ-інфіковані

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up