Вхід на територію коштує символічних 10 гривень. Гості можуть гладити і годувати тварин. Інформацію про єдиний на Тернопіллі зоопарк його засновник не поширює. Не знайти контактів чи повідомлень про звіринець ані на довідкових ресурсах, ані на туристичних мапах. Навіть вказівника поряд із обгородженою територією, де живуть тварини, немає. Нам про звіринець розповів читач "20 хвилин".
- Із друзями їхали до Дністра на вихідні. Повернули у Торське, - розповідає тернополянин Олег Мудрий. - У тому зоопарку дуже гарно. Є навіть сім'я левів, верблюд. Раджу туди поїхати.
Ведмідь впіймав коропа
- Директора зараз немає, поїхав у справах, - повідомили люди, яких ми зустріли поряд із зоопарком. - Але ми вам відчинемо. Вхід – 10 гривень з людини. Якщо маєте горіхи чи яблука, то можете погодувати тварин. Але у вольєри нічого іншого не кидайте, рук до хижих тварин не просовуйте.
Зоопарк – територія розміром приблизно з гектар. Живуть тварини у великих обгороджених, а часом і накритих вольєрах. Більшість цих "квартир" кількакімнатні. На територіях – будиночки для звірів. У деяких є невеликі басейни. Поряд із входом до зоопарку мешкають павичі, рідкісні породи качок та курей, інші декоративні птахи. По сусідству з ними – будиночки двох гімалайських ведмедів. Навпроти живе мавпочка.
- Мавпочку звуть Васька, - розповідає доглядач тварин. - Тварина дуже дружня. Так смішно їжу бере, наче людина. Ведмеді - Маша і Гоша. Живуть окремо, бо Гоша утікає з клітки, де є ведмедиця. Там отвори між гратками дуже великі. Вже нераз за ним по зоопарку бігали (сміється – прим. ред.). Всі наші тварини до людей звикли і реагують добре. Не лякаються, не проявляють агресії.
Поки ми годували Ваську яблуками, помітили, як ведмедиця пірнає у басейн. Думали, що таким чином вона охолоджується. А з'ясувалось, що Маша рибалить. Після одного з пірнань тварина витягнула з води живого коропа кілограмів на три. Тримаючи рибину в зубах, Маша по драбині залізла на другий ярус свого вольєра і всілася обідати.
- То власник так тварин бавить, - каже наш супроводжуючий. - Грошей не шкодує, дуже любить звірів. Майже щодня сам годує їх.
Для Багіри і Каїри – тазик м'яса
Раціон тварин, як дізнались, різноманітний. Їм дають рибу, м'ясо, офочі фрукти. Дві молоді африканські левиці, які живуть в одному з вольєрів, харчуються переважно м'ясом.
- Їх звуть Багіра і Каїра, - розповів інший співробітник зоопарку, який підійшов до нас. – Щодня на двох з’їдають тазик м'яса. Вони дуже спокійні, до нашої погоди звикли. Зиму теж добре переносять. У них, он бачите, є будиночок. Там підлога з підігрівом, тому зовсім не мерзнуть.
У вольєрі левиць ми помітили цікавий об'єкт – туалет, майже такий, як і в домашніх кішок. Щоправда, невисокий дерев'яний ящик має розміри приблизно метр на метр. В інших відгороджених секторах зоопарку мешкають різні породи страусів, верблюди, лами, поні, олені, віслючки. Свою оселю в звіринці мають козли, барани і свині різних порід.
Загін для парнокопитних - найбільший. Тварини, хоч і різних видів, та живуть мирно. Побачивши нас, майже всі підбігли до огорожі. Хтось із них зазирав за гостинцями, а лама з верблюдом просто висунули голови і чекали, поки їх погладимо.
- У нас ще вовченята є, їх недавно привезли. Тому вони поки трохи лякливі, - додає доглядач. - Але з часом звикнуть.
Живуть у зоопарку й такі екзотичні тварини, як єнот, песці, носухи. Зоопарку менше двох років, і він щоразу розширюється. До весни, як розповіли працівники, планують створити ще декілька вольєрів для бобрів, борсуків та інших звірят.
До речі, найбільше відвідувачів у зоопарку, у тому числі екскурсій зі шкіл, є на вихідні. Тож краще їхати туди у будні.
Знайти зоопарк у Торському, хоч і вказівників на нього немає, неважко. Достатньо запитати дорогу в будь-якого місцевого жителя. До речі, інший найближчий до Тернополя звіринець діє неподалік Галичі Івано-Франківської області. Щоправда там, у центрі реабілітації диких тварин, живуть лише місцеві види.
{photo_gallery id=1228|}
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 15 від 9 квітня 2025
Читати номер
Tanja Bobuk
Василь
Anonymous
Anonymous