Умовний строк не рятує ухилянта від мобілізації — замголови Нацполіції

Умовний строк не рятує ухилянта від мобілізації — замголови Нацполіції
Фото: заступник голови Національної поліції Максим Цуцкірідзе (npu.gov.ua)

Наявність досудового розслідування, навіть підозри — це не привід не служити, заявив замголови Нацполіції.

Чоловіки, які отримали умовні терміни покарання, надалі підлягають мобілізації в Україні.

Про це заявив заступник голови Національної поліції Максим Цуцкірідзе, повідомляє РБК-Україна з посиланням на "Цензор.нет".

— Вони і надалі підлягають мобілізації. Умовний термін більше про те, що якщо людина вчинить повторно те саме, то тоді вже буде реальний строк", — заявив він.

Відео дня

На його думку, обираючи умови відбування такого покарання, суд керується тим, що ухилянт — це потенційний військовий ЗСУ.

— Я думаю, що під час винесення такого рішення суд керується тим, що це в майбутньому потенційний військовий ЗСУ. І виносить рішення таким чином, щоб все ж таки можливість служити в нього була, -— додав Цуцкірідзе.

За його словами, наявність досудового розслідування, навіть підозри — це не привід не служити.

—Тут треба дивитись на те, який запобіжний захід обраний під час розслідування, чи не буде він обмежувати людину в пересуванні. У нас є випадок, коли ми встановили за запитом наших міжнародних колег осіб, відносно яких ведуться слідчі дії в одній з країн Балтії, — розповів він.

Цуцкірідзе зазначив, що декілька років тому там було здійснено викрадення людини з вбивством, фігуранти цієї справи є українці.

— Так от один з них, як встановлено, знаходиться на передовій. Він дав показання і підтвердив, що до цього злочину причетні ще дві особи, які віддали життя, воюючи за нашу країну. Коли він нам відверто підтвердив наші напрацювання, ми йому вручили підозру, а запобіжний захід не обирали, — заявив він.

Новий закон про мобілізацію

Нагадаємо, 30 січня уряд повторно вніс до Верховної Ради законопроєкт про мобілізацію, військовий облік та проходження військової служби. Документом, зокрема, пропонується змінити порядок її проведення.

7 лютого його прийняли в першому читанні. До кінця лютого законопропроєкт обіцяють проголосувати, а у квітні закон може вступити в дію.

У проєкті закону містяться норми щодо зміни правила виїзду військовозобов'язаних за кордон, стосовно надання "броні" від призову для українців, щодо дозволу надсилати повістки через електронний кабінет, про зниження призовного віку до 25 років, обмеження для ухилянтів і не тільки.

Також «20 хвилин» повідомляли, як голосували за скандальний законопроєкт нардепи з Тернопільщини.

 

Читайте також:

На Тернопільщині 17-річних юнаків кличуть до військкоматів

18 місяців і не більше: у Тернополі родини військових вимагають демобілізації

Помер на дев'ятий день після мобілізації. У ТЦК прокоментували смерть тернополянина

Працюватимуть цілодобово: уряд розширив повноваження ТЦК на час мобілізації

Як голосували за законопроєкт про посилення мобілізації нардепи з Тернопільщини

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (5)
  • Ольга Ольга

    Працівники поліції складали присягу нас захищати, їх навчали поводитись із зброєю, у них завжди були великі заплати, на пенсію йшли за вислугу років, у мене сусід оформив ментовську пенсію не маючи ще 40-ка років і пішов таксисти, ментовська пенсія + заплата таксиста. Але чомусь в мережі гуляє відео де вони відмовляються іти воювати!
  • PM1

    500000 мусарів-ухилянтів сидять ні чорта не роблять, людей кошмарять за їхні ж гроші, мають досвід поводження зі зброєю, і натомість хочуть щоб замість них хтось йшов інший, який до того ніякого відношення не має!
  • Zoranui zoranui

    так шо поліцейські це теж ухилянти
  • Zoranui zoranui

    нагадаємо поліції за ухилення від мобілізації діє кримінальна відповідальність

keyboard_arrow_up