Василь Ільчишин спав в одній кімнаті зі… скелетами

Василь Ільчишин спав в одній кімнаті зі… скелетами
Археологія для Василя Ільчишина не лише професія, а й стиль життя. Адже цією справою тернополянин захопився з дитинства.

Ще в школі наш співрозмовник чітко визначився з вибором професії. Чоловік не шкодує для улюбленої справи навіть вихідних, адже розкопки для нього –  своєрідний відпочинок.

– До того ж, це чудова можливість поїхати подалі від міста, туди, де немає Інтернету, де не працює телефон. Ще б комарі не кусали, – каже з посмішкою Василь Ільчишин.

– Коли ти зацікавився археологією?

– Мене змалечку дивували різні камінчики. Ще в дитсадку назбирав їх цілу колекцію. Потім почав шукати відповіді, чому той камінець – зелений, а цей – червоний.

Коли навчався в другому класі, у село Кобилля, звідки я родом, приїхала археологічна експедиція. Очолював ту команду Богдан Строцень, який тоді був науковим співробітником обласного краєзнавчого музею. Я пішов до них: цікаво було подивитися. Відтоді й захопився археологією:  щодня ходив на розкопки, навіть брав у них участь. Експедиції до нас у село приїздили кожного сезону.

До речі, Кобилля має багато археологічних пам'яток. Одна з них – поселення черняхівської культури. Тож, коли я закінчив школу, питання із вибором професії для мене вже не стояло.

– Скільки вже було експедицій у твоєму житті?

– Дуже багато. Навіть усіх не згадати. Приміром, розкопки в Мильному я проводжу з 2007-го. Це  особиста експедиція. Я розкопав могильник висоцької культури, що датується Х-VIII ст. до н. е.

До того ж, я співавтор багатьох експедицій.

Детальніше читайте тільки у планшет-версії "20 хвилин" від 29 липня

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Anonymous
    дуже цікава професія!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Для сімей зниклих безвісти захисників оновили процедуру видачі посвідчень на пільги 21:00 Понад 4,6 млн грн виділять закладам освіти в Тернополі 20:00 Без цукру та консервантів: у Тернополі розвивають підприємство сублімованих смаколиків Tobi photo_camera 19:00 Не всюди однаково: який стан громадських вбиралень у Тернополі play_circle_filled photo_camera Від читача 11:35 ⚠️ Військові часто стають мішенню для шахраїв. 18:56 Аварія біля села Камʼянки. Рух ускладнений 18:00 Жителька Тернопільщини втратила понад 30 тисяч гривень, продаючи гітару через фейкову «Безпечну доставку» 17:35 Резонансна справа Марчука: суд чекає на зразки підпису, щоб розпочати експертизу 17:00 Лєра Мандзюк 1 травня з яскравим концертом у Тернополі: «Буде багато спілкування та імпровізації!» photo_camera 16:27 Замах на вбивство: чому прокуратура просила взяти школярку під варту і що говорить прокурор про булінг 16:05 Тарифи на електроенергію для населення зафіксували ще на пів року 15:30 На Тернопільщині оголосили помаранчевий рівень небезпеки через заморозки 15:05 Воєнний стан та мобілізацію продовжили ще на три місяці: Зеленський підписав закони 14:30 У крадіжці електросамоката підозрюють 26-річного тернополянина 14:00 Смерть однорічного Єремія у лікарні: у суді допитують свідків і перевіряють довідку адвоката 13:32 Суд обрав запобіжний захід 15-річній школярці, яку підозрюють у нападі на однокласницю (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) play_circle_filled 13:30 На фасаді школи №11 відкрили пам’ятну дошку на честь Героїв 44-ї окремої артбригади 12:59 На 15 Квітня водій вантажівки припаркувався одразу на шести місцях для осіб з інвалідністю play_circle_filled 12:30 Через аварію на водогоні без води сім вулиць на Східному 11:44 В аварії в Кременці постраждала вагітна водійка
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up