Від них нудить і болить горло: як тернополяни ставляться до заборони вейпів та цигарок з ароматизаторами

- В Україні з 11 липня заборонили рекламу електронних цигарок та продаж ароматизованих пристроїв.
- Журналісти «20 хвилин» запитали у тернополян, чи підтримують вони відповідний закон та чи готові відмовитися від куріння.
Вже набрали чинності норми закону № 1978-IX, які забороняють виробництво, гуртову і роздрібну торгівлю, імпорт для реалізації на території України цигарок, а також тютюну для самокруток зі смако-ароматичними добавками.
Такі зміни до закону «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» ухвалили в грудні 2021 року. Детальніше з обмеженнями можете ознайомитися на графіці.

Що кажуть тернополяни?
Під час опитування думки тернополян розділилися. Одні не вбачають в електронних цигарках та ароматах ніякої підступності, а ось інші категорично проти.
.
Лілія, 22 роки, тернополянка
Віталій, 43 роки, приватний підприємець
Анна, 65 років, пенсіонерка
Віталій, 23 роки, тернополянин
Юлія, 49 років, бібліотекарка
Ігор, 60+, пенсіонер
Ольга, 43 роки, бухгалтерка
Олександр, 42 роки, тернополянин
За порушення будуть штрафи
Зі слів завідувача сектору контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю Держпродспоживслужби Дмитра Рябченка, даний закон передбачає інший дизайн упакування електронних та звичайних цигарок, а також у місцях, де заборонено палити, повинні бути відповідні наліпки.
— За нерозміщення наліпок про заборону куріння у закладах громадського харчування, відповідатимуть підприємці. Також державні установи відповідатимуть за нерозміщення знаків на своїх будівлях. За таке порушення – 1000 гривень штрафу. Є норми, як має виглядати пачка тютюнового виробу, яким має бути належне маркування, зокрема, повинен бути збільшений розмір медичного попередження. Раніше медичне попередження мало займати 50% місця, а зараз — 65%. Також на верхній частині буде попередження про шкоду куріння, — говорить він.
Також у Держпродспоживслужбі нагадують, з квітня 2023 року відновили контроль за дотримання антитютюнового законодавства. Підставами для проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) у сфері антитютюнового законодавства є: самостійне звернення субʼєкта господарювання, доручення прем’єр-міністра України і звернення фізичної особи.
УВАГА! Тютюнові вироби, електронні сигарети, рідини, що використовуються в електронних сигаретах, а також пристрої для споживання тютюнових виробів без їх згоряння мають зникнути з полиць протягом 12 місяців з дня набрання чинності Закону.
А Ви підтримуєте такий закон? Пишіть у коментарях!
Читайте також:
У ресторанах Тернополя і далі пропонують кальян попри заборону. Ми перевірили, де саме
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Ірина Чорна
Роман Биць reply Ірина Чорна