Зранку водії масово не вийшли на маршрути. Натомість пішли пікетувати міську раду. Вони кажуть, що не справляються самостійно з картками, і це суттєво впливає на безпеку руху, тому просять кондукторів.
- Відколи запровадили ці валідатори, мені набридло кожного дня повертатися з роботи з нервовим зривом, - каже один із водіїв. - Ми не проти валідаторів. Просто я не маю десять рук, щоб бавитись з тими картками і дивитись за дорогою. Зміни міськрада запровадила, а людям нічого не пояснюють. А для пасажирів хто крайній? Водій.
В міській раді кажуть, що причиною протесту є те, що водії бояться виводу готівки з транспорту, бо тоді не зможуть привласнювати гроші. Водії на такі закиди образились.
- З міським головою компромісу так і не досягнули - він назвав нас злодіями, - каже водій. - Ми ж просто просимо запровадити кондукторів. Ми на маршрути виходити не збираємося, поки нас не почують. Якщо далі так буде, звільнюся.
В прес службі-міської ради повідомляють, що перевізники та водії досягнули порозуміння щодо страйку в Тернополі. Однак по факту маємо зовсім інше - більшість маршруток досі не їздить, і коли вони будуть працювати в нормальному режимі, наразі невідомо. Однак є і водії, які кажуть, що все ж повернуться до роботи вже після обіду 10 січня.
В міській раді наразі домовилися з перевізниками про тестовий режим роботи, - обіцяють нараховувати зарплату за новою системою, у маршрутках встановити пристрої для зчитування карток та електронних квитків. Перевізники намагатимуться ж вмовити водіїв вийти на маршрути якомога швидше.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер