Вологі рушники та рослини: як рятуватись від спеки, якщо немає кондиціонера

Спека — період, який чекаєш, щоправда, лише до тих пір, поки вона не прийшла. Щойно температура повітря піднімається до 30+, кожен шукає місця затінку та прохолоди.
Нема куди діватися тим, у кого вікна на південну і західну сторони, бо тоді в оселі може «зваритися». Дешеві методи охолодити приміщення, якщо у вас немає кондиціонера пропонує Радіо Трек.
Вологі рушники
Метод старий і простий. Візьміть рушники або простирадла, намочіть їх, відіжміть зайву воду і розвісьте по кімнаті. Через додаткову вологість температура в приміщенні знизиться і стане трохи прохолодніше.
Рослини
Рослини допомагають зволожити приміщення у спеку. Для охолодження повітря чудово підходить каучуконосний фікус, фікус Бенджаміна і декоративна пальма хризалідокарпусу. Так можна не лише заощадити на кондиціонері, а й прикрасити кімнату. Також рослини підвищують вміст кисню у повітрі.
Щільна штора
Приміщення нагрівається переважно через вікна. Тож можна закривати вікна ролетами і ще й поверх щільними шторами. Це збереже комфортну температуру у кімнаті. Якщо є можливість, можна зробити наскрізне провітрювання.
Вентилятор та чаша з льодом
Вентилятор – це пристрій, який «ганяє» повітря. Переважно гаряче, ми ж його вмикаємо, коли у кімнаті спекотно. Щоб повітря охолоджувалося ефективно, поставте перед вентилятором чашу з льодом.
Як уникнути зневоднення організму
Перша його ознака – спрага, що з'являється у разі втрати води в організмі. При нормальних життєвих умовах зневоднення легше уникнути, аніж відновлювати організм після дегідратації.
Причини зневоднення:
- підвищене потовиділення при високій температурі тіла або навколишнього середовища, надмірних фізичних навантаженнях;
- обмеженням споживання рідини; деякими захворюваннями, що супроводжуються збільшенням кількості сечі (діабет);
- харчові отруєння, які супроводжуються діареєю, блювотою;
- вживанням в їжу продуктів, які посилено виводять воду (чай, кава, алкоголь);
- прийомом деяких ліків (діуретики, нейролептики, антигіпертензивні і антигістамінні препарати);
- тепловий або сонячний удар;
- опіки.
Що не варто пити у спеку:
Не пийте рідини, що містять кофеїн, алкоголь або велику кількість цукру, адже це фактично призводить до втрати більшої кількості рідини. Крім того, уникайте дуже холодних напоїв, тому що вони можуть викликати судоми шлунка. Якщо ви дотримуєтеся дієти з низьким вмістом солі, страждаєте на діабет, маєте підвищений кров'яний тиск або інші хронічні захворювання, порадьтесь зі своїм лікарем щодо водно-сольового режиму.
Нагадаємо, раніше журналісти «20 хвилин» розповідали як тернополяни рятуються від спеки. Дехто вдень виходить на вулицю з дітьми, але доводиться ховатися в тіні неподалік водойм та фонтанів.
Читайте також:
Графік відключення світла в Тернополі та області на 18 червня (ОНОВЛЕНЕ)
Фехтувальниця з Тернополя перемогла росіянку та Чемпіонаті Європи та ще й не потиснула їй руку
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.