- Я не раз бачила, як дівчата зі скриньками підходять до машин на дорозі і збирають кошти на лікування хворих, - розповідає тернополянка Ірина Багрій. – Навіть чоловік на інвалідній колясці так само їздить поміж машин і збирає гроші. Таке можна спостерігати на вулицях Руській та Замковій. Коли транспорт зупиняється на світлофорі, ці люди підбігають до водіїв та просять грошей. Аж страшно дивитися на цю картину. Вони ж можуть потрапити під колеса в будь-який момент.
Як запевнив начальник обласної ДАІ Андрій Матрифайло, управління наведе порядок в ситуації з цими волонтерами. ДАІ працює в цьому напрямку разом з міліцією, яка перевіряє, чи мають волонтери відповідні дозволи на збір коштів.
Відповідно до правил дорожнього руху перебувати пішоходам на дорозі не дозволено. А про збір коштів і мови бути не може, пояснюють у секторі профілактичної роботи обласної ДАІ. Тож інспектори роблять цим волонтерам зауваження, наголошуючи на тому, що це небезпечно. Але часто навіть і зауважень дати не встигають, оскільки, побачивши працівника ДАІ, волонтери просто втікають з дороги.
Як повідомив начальник сектору зв'язків із громадськістю обласної міліції Сергій Крета, правоохоронці перевіряли діяльність волонтерів з доріг.
- З юридичної точки зору в них все законно, вони мають відповідні документи на збір коштів для благодійних потреб, - каже він. - Єдине порушення – вони ходять по дорозі. Також ми перевірили і чоловіка, який їздить по дорозі у інвалідному візочку і збирає кошти. У нього є справді документи про те, що він інвалід. І з людської точки зору його можна зрозуміти, адже чоловік не має за що купити їсти. Але з формальної точки зору він є порушником, бо перебуває на дорозі. До слова, цей чоловік з Вінниччини, але переїхав до нас, мовляв, тут люди більш віруючі, а тому й щедріші.
Пан Крета додає, що серед волонтерів, які збирають гроші з перехожих, часто трапляються і випадки шахрайства. Приміром. нещодавно дві жінки збирали гроші на церкву, якої насправді не існує. Тому тернополянам слід бути обачними, перш ніж кидати гроші в скриньки. Варто перевіряти документи волонтерів, звернути увагу, які громадські організації надали їм такі повноваження.
- А найкраще, якщо вони хочете допомогти , - несіть гроші безпосередньо до церкви, дитбудинку чи іншої організації, яка офіційно займається благодійністю, - радить Сергій Крета.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 20 від 14 травня 2025
Читати номер