Встигнути до 16 липня – місія нездійсненна? Тернополяни «штурмують» ТЦК

- 16 липня спливають 60 днів, відведених на оновлення військово-облікових даних військовозобов’язаними. Це стосується як чоловіків від 18 до 60 років, а також і жінок – певних професій.
- Оновити дані треба незалежно від того, чи мають військовозобов’язані відстрочку, заброньовані чи вже перебувають на обліку.
Оновити військово-облікові дані люди призовного віку можуть трьома способами: у мобільному додатку «Резерв+», ЦНАПі, а також територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
Та у соціальних мережах тернополяни наголошують: який шлях не обрав би, але все одно доведеться звертатися до ТЦК та СП, де відстоювати кілометрові черги. Своєю історією з редакцією «20 хвилин» поділився читач Степан (дані є в редакції – прим. авт.).
Це як сім кіл пекла
24-річний Степан з початку повномасштабного вторгнення проживає у Тернополі. З його слів, оновити намагався через додаток «Резерв +», потім через ЦНАП і зараз дійшов до ТЦК та СП. Каже, що оновити дані за 60 діб – як пройти сім кіл пекла.
— У 2022 році я звернувся до ТЦК та СП, аби стати на військовий облік, проходив ВЛК, маю відмітку у приписному. Сподівався, що вдасться оновити через додаток «Резерв+», але як з’ясувалося, моїх даних немає в базі, а чомусь не перебуваю на військовому обліку. Через це не змогли допомогти мені у ЦНАПі. А ось в ТЦК просто неможливо потрапити через величезні черги, — каже хлопець.
Вже двічі хлопець відвідував ТЦК та СП на Тролейбусній. Степан каже, приймають не у всі дні, адже мають свої розмежування.
— Мені сказали, що вівторок-четвер – дні для відстрочників, середа – для жінок. Ходив 12 липня і знову не потрапив, бо зібралося понад 300 людей. Нам черговий повідомив, що протягом дня прийматимуть максимум – 200 людей, а всі інші мають підійти після 19.00 та записатися у чергу на 13 липня. Чому не зробили електронну чергу? До чого весь цей бардак? Мої знайомі ходять в ТЦК з червня і досі не змогли оновити дані…. Де у військкоматі поділи мою особисту інформацію? Як так сталося, що дані були, а тепер їх немає? А потім нам будуть виписувати штрафи? Хитра система, — обурюється Степан.
Дані оновлять і після 16 липня
У Тернопільському обласному ТЦК та СП переконують, кількість охочих оновити військово-облікові дані завелика. Тому чоловіки та жінки змушені відстоювати черги.
— Ми приймаємо щодня і без вихідних. Розуміємо, що всі люди працюють, що всі хочуть швидше, але маємо дотримуватися встановлених законом процедур. Перевагу надаємо тим, хто добровільно підписує контракт або підлягає загальній мобілізації. Також оформлюємо документи на відстрочку. Чи продовжать терміни подачі документів – питання не до нас, адже вирішує вище керівництво. Якщо від Міністерства оборони України будуть такі вказівки – повідомимо, а наразі все залишається без змін. Якщо ви не встигнете до 16 липня, то можна приходити і пізніше, — коментують для «20 хвилин».
Якщо ж у додатку «Резерв+» чи ЦНАПі відсутня інформація про людину призовного віку, отже, її дані не внесли в реєстр «Оберіг».
— У ТЦК та СП існує два обліки: паперовий та електронний. Якщо до 18 травня людина приходила, поновлювала дані, ставала на облік, то у військкоматі обов’язково має бути паперова картка. Але може статися так, що працівники не встигли внести дані цієї особи в реєстр. Таке також буває і тоді відповідальність вже на працівниках військкомату, — пояснюють в обласному ТЦК та СП. — Наразі кожна особа призовного віку повинна мати при собі військово-обліковий документ та новий штрих-код, відсканувавши який можна отримати детальнішу інформацію.
У ЦНАПі зараз без черг
Також журналісти «20 хвилин» відвідали ЦНАП, що на Острозького, 6. Якщо ще кілька днів тому десятки людей приходили та займали черги ще до відкриття установи, то 12 липня у ЦНАПі було майже порожньо.
Працівниці кажуть, що система «Резерв+» працює стабільно, збоїв немає. Тому оновити дані можна до пів години. Потрібно лише внести дані військовозобов’язаного, його номер телефону, отримати витяг з реєстру та роздрукувати його.

Нагадаємо, від 18 травня у Центрі надання адміністративних послуг у Тернополі оновили свої дані понад 5700 осіб, розповідає керівниця центру Інеса Паничева.
Як пояснює керівниця центру, навіть попри шалені черги надворі, змін у роботі ЦНАПу немає. Загалом тут працюють 23 адміністратори позмінно. Збільшувати їх кількість не планують. Як пояснює Інеса Паничева, працівників для надання послуг достатньо, проблема з чергами – через погану роботу системи.
– Ми маємо 23 адміністратори, які надають різні послуги, – каже Інеса Паничева. – Немає окремих працівників, які відповідають за актуалізацію даних. Це може робити кожен адміністратор. Проблема з чергами через перебої з роботою системи, а не у браку працівників. Тому ми радимо по можливості самостійно оновлювати дані через «Резерв+». Краще це робити у вечірній час, коли немає такого навантаження на реєстри. Тоді це можна зробити за кілька кліків.

Прийом громадян відбувається за попереднім записом онлайн або дотримуючись черги за графіком:
- Понеділок, середа, четвер – з 9.00 до 16.00
- Вівторок, – з 11.00 до 20.00
- П'ятниця, субота – з 8.00 до 15.00
- Неділя, вихідні та святкові дні – прийом громадян не здійснюють.
А ви оновили дані? Який алгоритм використовували? Напишіть у коментарях.
Читайте також:
Чи можуть ТЦК вилучити авто чи забрати водійські права у військовозобов'язаних: пояснення
Сотні тернополян стоять в черзі до ЦНАПу, щоб оновити дані
Кабмін упорядкував друк і надсилання повісток військовозобов’язаним поштою
«Молюсь, щоб у ТЦК не відмовили»: 56-річна тернополянка вирішила долучитися до ЗСУ
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Стадо побігло