Як мешканцям Тернопільщини розшифрувати базові аналізи завдяки ШІ та сервісу від Helsi
Новий сервіс допоможе жителям Тернопільщини проаналізувати результати лабораторних досліджень. Сервіс опрацює аналізи, проте не буде ставити діагнози. Тут інформацію про ймовірні ризики для здоров’я та порекомендує, до якого фахівця можна звернутися.
Скористатися новим сервісом зможуть всі, хто має мобільний застосунок Helsi. У ньому з’явиться функція Helsi+. Щоб отримати інформацію, достатньо завантажити результати аналізів в застосунок у PDF-форматі й система розпочне їх вивчення.
Helsi+ зможе коректно дослідити виключно аналізи самого користувача, адже бере дані з його профілю: вік та стать. Тому якісно розшифрувати аналізи, приміром, дитини чи батьків поки не вийде.
Helsi+ має низку переваг як для медиків, так і для пацієнтів — вважає сімейний лікар Дмитро Пемпко. Водночас наголошує — застосунок не замінить консультацію спеціаліста.
Можна дослідити базові аналізи
— Завдяки застосунку люди будуть розуміти, що з організмом щось не так, тому треба допомога спеціаліста. Важливо, що алгоритми не залякують пацієнта, адже в інтернеті можна натрапити на різні діагнози. Додаток просто каже, що є відхилення від норми, існує ризик певного захворювання. Але це не діагноз, не треба панікувати, писати заповіт чи займатися самолікуванням. Треба просто прийти на консультацію, — наголосив Дмитро Пемпко.
Нині для розшифровки доступні аналізи трьох найбільших мереж лабораторій: «Сінево», «Діла» та «Ескулаб».
Helsi+ може дослідити тільки загальні аналізи крові та сечі — це базовий запит для визначення стану здоровʼя пацієнта. Послуга розшифровки безкоштовна — розповідає генеральний директор медичної інформаційної системи Helsi Євген Донець.
«Helsi+ — це певна еволюція застосунку, яка дає людині можливість не тільки реагувати на вже наявну проблему, а й привчити себе слідкувати за здоровʼям за допомогою сучасних технологій», — зазначив Євген Донець.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що Медичний сервіс Helsi використовують у Тернополі з минулого року. Він має дві складові – медична інформаційна система для лікарів і веб-портал та мобільний застосунок для пацієнтів, як розповів директор з впровадження системи Helsi Андрій Сліпуха. Сервіс впроваджували для лікарів протягом жовтня-грудня 2023 року. Для пацієнтів можливості електронної медицини стали доступні з жовтня.
Читайте також:
Записатися до лікаря без черг через смартфон: «20 хвилин» перевірили, як працює сервіс Helsi
Як отримати лікарняний дистанційно: покрокова інструкція
В аптеках зможуть робити профілактичні щеплення
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.