Тернополянам дуже пощастило, адже Тернопіль належить до тих п'яти міст України, які отримують воду з артезіанських свердловин. Наші свердловини розташовані на території двох водозаборів - "Тернопільського" та "Верхньо-Івачівського". Саме з цих водозаборів забезпечують водою Тернопіль та довколишні села.
“Тернопільський” водозабір розташований на вул. Білецька, а “Верхньо-Івачівський" у с. Івачів Горішній. На території цих водозаборів загалом є 30 свердловин, глибина яких до 60 м. На "Тернопільському" - 14 свердловин, а на “Верхньо-Івачівському” - 16.
Журналіст "20 хвилин" побувала на території "Тернопільського" водозабору, який забезпечує водою Центр, “Новий Світ” та “Старий парк”.
На цих фото можна побачити як виглядає свердловина ззовні, а також ту частину, яка розташована у заглибині під землею, де міститься технологічне обладнання.
З артезіанських свердловин за допомогою потужних глибинних насосів вода подається до резервуарів чистої води, яких є 12. А відтак вода потрапляє у водопровідні насосні станції. Загалом у місті є три водопровідні насосні станції - ВНС-1, ВНС-4 та ВНС-5. ВНС-1 розташована на водозаборі “Тернопільський”.
На фото можна побачити машинний зал ВНС-1
Оскільки артезіанська вода багата залізом та мікроелементами, перш ніж потрапити до споживача, її доочищають. На водозаборі “Тернопільський” діє станція знезалізнення води. На “Верхньо-Івачівському” водозаборі такої станції поки що, на жаль, нема. Але згодом таку станцію облаштують.
Перш ніж потрапити у мережу, воду знезаражують рідким хлором. Для якісного знезараження на водозаборах діють сучасні хлораторні установки.
На фото можна побачити хлораторну, яка діє на вул. 15 Квітня.
Previous Next
Хлораторна установка європейського зразка, яка без похибок визначає кількість хлору у воді.
На стіні біля ВНС-4 намальовані логотипи підприємств водопровідно-каналізаційної галузі України.
Після усіх очисток придатна для споживання вода надходить у домівки тернополян та мешканців навколишніх сіл.
Про те, куди потрапляє уже використана вода з каналізаційних мереж і як її очищають, розкажемо у наступній публікації.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер
1. Тут писали про якісну питну воду: один з перших критеріїв -- відсутність смаку та запаху. Але і присмак і запах є! То як тоді вона називається -- "якісна питна" чи "придатна до споживання" ( і те мабуть умовно)?
2. Мене, як користувача, якось не впирає, що розумна санстанція робить контрольні заміри на водозаборі чи напорній башті. Нехай би зробили акцію для жителів-споживачів: "здай бутилку води на аналіз", а згодом оприлюднили результат. Мабуть, в лабораторії трохи б офігіли і дали в пресу: "Всі принесли воду в брудних залізних пляшках!"
– Вода прозора, без запахів та неприємного смаку.
– Має кислотність у межах 6,5-8,5 та жорсткість 1,5-7,0 ммоль/л.
– Має сумарну мінералізацію в межах 0,2-0,5 г/л.
– Шкідливі хімічні домішки або складають малу частину їх ГДК, або відсутні взагалі (строго кажучи, їх концентрації настільки низькі, що лежать за межею можливостей сучасних аналітичних методів).
– Не містить хвороботворних бактерій та вірусів (їх кількість не досягає порогу можливостей сучасних аналізів).
Будь-ласка, результати аналізу тернопільської води? Без аналізу скажу відразу - і запах і смак присутні.