- Раніше обслуговуючі організації подавали розрахунки щодо пільг в місцеві управління соціального захисту населення, які із субвенцій місцевим бюджетам відшкодовували надані житлово-комунальні послуги в частині пільг в межах соціальних норм, - каже керівник департаменту соціального захисту населення Вадим Боярський. - З 1 жовтня запроваджується дві форми надання пільг: безготівкова та готівкова.
Пільги у безготівковій формі призначаються в автоматичному режимі, за прикладом надання субсидій через "Ощадбанк". Для цього у банку вестимуть індивідуальний облік пільговиків і коштів, які поступатимуть на рахунок для виплати пільг. Потім гроші переказуватимуть на рахунки підприємств, що надають комунальні послуги. Управителі, об'єднання, виконавці комунальних послуг повинні укладати договори з "Ощадбанком".
- Із нововведень важливо те, що якщо буде економія пільг, то після опалювального періоду будуть відкриватись особові рахунки для людей, куди будуть перераховувати залишки, - каже пан Боярський. - Люди зможуть знімати ці кошти та витрачати на власні потреби. Здебільшого це стосується осіб з інвалідністю внаслідок війни, тому, що в них 100 % відшкодування.
Готівкова форма виплати пільг передбачає подання особистої заяви до місцевих управлінь соціального захисту населення до 15 жовтня. Якщо її не написати - то пільги вам відшкодовуватимуть у грошовій формі. За заявою управління перераховуватиме кошти на рахунок пільговика, відкритий в установі уповноваженого банку чи через виплатні об'єкти "Укрпошта". Далі ж пільговики зможуть зняти кошти у будь-який час.
За інформацією департаменту соціального захисту населення, зараз в Тернопільській області пільги отримують 160 736 осіб. З початку 2019 року на оплату пільг за житлово-комунальні послуги надійшло 142, 4 млн грн.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер