Палити листя і траву категорично заборонено! Про відповідальність – дізнавалась журналістка “20 хвилин”.
Чимало краян нехтує забороною спалювати суху рослинність, – каже начальник Держекоінспекції в Тернопільській області Едуард Ференц. Тому цієї осені свою роботу активізують працівники правоохоронних органів, санстанції, екологічної інспекції, які слідкують за тим, щоб на території міста люди не палили опале листя, гілля, траву та інші відходи. На паліїв складаються протоколи по яких муніципальна поліція накладатиме штраф.
- Ми щодня навколо Тернополя проїжджаємо і фіксуємо спалювання листя. Особливо, на тих, хто має присадибні ділянки, - коментує Едуард Ференц. - Наші люди знають, що цей дим надзвичайно шкідливий, проте все-рівно нехтують забороною. Зараз, палії вже розуміють, що їх можуть ловити, то здебільшого палять вночі.
Зазначимо на паліття листя передбачена адміністративна і кримінальна відповідальність.
- Адміністративна відповідальність передбачає штраф від 170 до 1500 гривень, При тяжких наслідках підпалів наступає кримінальна відповідальність. Зокрема порушника можуть позбавити волі від п’яти до десяти років, - зазначає Едуард Ференц
Начальник Держекоінспекції в Тернопільській області Едуард Ференц вважає, що штрафи достатньо високі, але лише їх, звісно, мало.
- Потрібно проводити просвітницьку роботу, - каже пан Ференц. - Доводити до свідомості людей, що коли ви бачите, що палять сухе листя - обов’язково викликайте поліцію.
Екологи наголошують, що спалювання листя завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу, а нерідко і людей, може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій та призводить до забруднення атмосферного повітря шкідливими речовинами, які негативно впливають на здоров’я: стан дихальних шляхів, астматичні захворювання, захворювання щитовидної залози та інше. І рекомендують компостувати опале листя.
Речник управління держслужби з надзвичайних ситуацій в області Ірина Крупа зазначила, що справді останнім часом кількість пожеж у екосистемі збільшилась.
- З початку року на території області виникло 2234 пожеж. З них на відкритій території виникло 1392 пожежі, 11 пожеж на торфовищах. Окремо по спалюванню листя статистика не ведеться, - додає Ірина Крупа.
Повідомляти про зазначені порушення тернополяни можуть в Державну екологічну інспекцію у Тернопільській області (вул. Шашкевича, 3) та у муніципальну поліцію за телефоном +38 073 015 1481 (Viber).
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Реально восени вікно відкрити нема як. Одразу повна кімната диму