- Зазвичай боржники, коли отримують з виконавчої служби постанови про арешт майна, намагаються погасити заборгованість, - каже В`ячеслав Завадський. – Або звертаються в комунальне підприємство для того, щоби врегулювати даний борг шляхом розтермінування, реструктуризації чи навіть цілковитого погашення.
12, 8 млн грн заборгували тернополяни КП «Тернопільводоканал» за спожиті послуги водопостачання та водовідведення станом на 1 серпня 2018 р. з них 7, 4 млн грн - поточна заборгованість за червень.
Заборгованість за спожитий природній газ станом на липень цього року складає понад 145 мільйонів гривень, розповіли у ДП «Газпостач» ПАТ «Тернопільміськгаз».
Скільки боргують тернополяни за спожиті газ і воду і яким чином підприємства «вибивають» борги – розповіли у КП «Тернопільводоканал» та ДП «Газпостач» ПАТ «Тернопільміськгаз».
Підприємством здійснюється активна робота у сфері як досудового врегулювання заборговності, так і судового, - каже В`ячеслав Завадський, юрисконсульт КП «Тернопільводоканал». - Зокрема, ми здійснюємо роз`яснювальну роботу з приводу встановлення лічильників, про переваги нарахування сааме за ними. Також врегульовуємо питання щодо заборгованості у судах. А саме, звертаємось до суду зі заявами про видачу судових наказів, що в якійсь мірі спрощує роботу нашого підприємства в частині ведення позовної роботи.
У подальшому дані судові накази направляються за примусовим виконанням в орагни деражавної вконавчої служби.
За грошима – до суду. Далі робота судовиконавців
Станом на 10 серпня у виконавчі службі міста Тернополя перебуває понад 500 виконавчих проваджень про примусове стягнення заборгованості, це орієнтовно на суму 2, 2 млн грн, - зазначає юрисконсульт підприємства. - Державною виконавчою службою у межах Закону України про виконавче провадження здійснюються примусові заходи виконання судових наказів. А саме в частині накладення стягнення на доходи боржників, тобто за місцем отримання доходу, чи іншого джерела прибутку.
Крім цього, здійснюється арешт наявного майна, транспортних засобів, нерухомого майна, в тому числі земельних ділянок, які в подальшому реалізовуються шляхом прилюдних торгів, пояснив юрист.
Зазвичай боржники, коли отримують з виконавчої служби постанови про арешт майна, намагаються погасити заборгованість, - каже В`ячеслав Завадський. – Або звертаються в комунальне підприємство для того, щоби врегулювати даний борг шляхом розтермінування, реструктуризації чи навіть цілковитого погашення.
Боржникам «відрізають» газ
Заборгованість за спожитий природній газ станом на липень цього року складає понад 145 мільйонів гривень, розповіли у ДП «Газпостач» ПАТ «Тернопільміськгаз». Боржникам надсилають претензії від підприємства щодо заборгованості, при фізичній можливості при значних сумах заборгованості - боржникам «відрізають» газ.
Одним із важелів впливу на боржників є примусове стягнення боргу виконавчою службою внаслідок рішення суду. Якщо споживач не спроможний оплатити заборгованість, то він може укласти реструктуризацію заборгованості за домовленістю сторін. З питань погашення або реструктуризації заборгованості можна звертатися до відділу розрахунків природного газу за адресою вул. Митрополита Шептицького, 20. Певною мірою стимулом до погашення заборгованості є наявність у домогосподарства субсидій. Як відомо, через наявність заборгованості споживач ризикує втратити субсидію, тому субсидіанти більш відповідально ставляться до розрахунків із комунальними службами.
тойво
Руслан ARGO