Над тим, щоб не допустити епідемію в місті та області, працюють усі медичні установи.
- База лабораторного центру вже готова, - каже в.о. директора ДУ "Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" Оксана Чайчук. - Нашою установою сформовано дві оперативні епід-бригади – основний та дублюючий склад та дві дез-бригади. Бригади повністю укомплектовані захисними костюмами, масками, респіраторам. Є в великій кількості запаси дезінфікуючих засобів для проведення дезінфекції у «вогнищах». Також у складі лабораторного центру є структурний підрозділ «вірусологічна лабораторія», в якій проводяться ті чи інші вірусологічні дослідження. Ми працюємо по алгоритму, затвердженим МОЗ України.
Тестів на визначення коронавірусу тернопільські медичні заклади не мають, однак, як пояснюють експерти, вони потрібні у прикордонних містах. Також, такі тести є у Києві.
- Тест-систем для визначення короновірусу у нас немає, однак ми маємо тест-системи для визначення грипу А і В, - каже Оксана Чайчук. - Ми працюємо методом викючення. Якщо до нас надходить хворий, з підозрою на коронавірус з симптомами - підвищена температура, кашель, нежить ми виключаємо діагноз Грипу А і В та відправляємо біоматеріал на аналіз до Києва. Щоб відправити біоматеріал, ми маємо спеціально обладнаний автомобіль. В нас є затверджений маршрут. Спеціалісти, які перевозитимуть біоматеріал, мають на це відповідний дозвіл.
Лікарні також підготовлені до прийому хворих.
- Наше інфекційне відділення розраховане на 50 ліжок, - експерт із інфекційних захворювань управління охорони здоров'я Тернопільської ОДА Олена Герасименко. Ми маємо п’ять боксів, два пів бокси, тому ми можемо приймати хворих. Під час ремонтних робіт у відділенні була пошкоджена система подачі кисню, але з понеділка, 2 лютого кисень буде проведено. Також у нас провели реконструкцію вентиляційної системи. Засобами індивідуального захисту лікарі повністю забезпечені.
В інфекційному відділенні вже проводили кілька навчань по прийому хворих з підозрою на коронавірусну інфекцію. Тренінги проводили і для обласних фахівців. Паніки серед персоналу, як запевнили лікарі, ніякої немає. Всі працюють у штатному режимі та готові до надходження хворих.
Начальник управління охорони здоров'я Тернопільської ОДА запевнив, що медичні працівники готові, є комунікація з вищим керівництвом держави та Міністерством охорони здоров’я України.
- На забезпечення матеріально-технічної бази з міського бюджету виділено 2 мільйони гривень і ще 2 мільйони з обласного, - каже начальник управління охорони здоров'я Тернопільської обласної державної адміністрації Володимир Богайчук. - Також ми очікуємо фінансування з державного бюджету. З цим проблем ніяких немає. Ми обговорили різні варіанти, які можуть виникнути. Я сподіваюся, що все буде добре.
Запасів засобів індивідуального захисту у лікарнях вистачає. На випадок епідемії є тижневий запас, який будуть поповнювати, каже Володимир Богайчук.
Представники охорони здоров’я та влади заспокоюють людей та просять не панікувати, адже Тернопільщина готова до коронавірусу.
Читайте також:
Як збираються лікувати хворих на коронавірус у Тернополі - ми перевірили. Ексклюзив "20 хвилин"
Як заробітчан, які повертаються на Тернопільщину, перевірятимуть на коронавірус
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 38 від 20 вересня 2023
Читати номер
Оксана
Діонісій