Заява на допомогу, скасування довідки ВПО і не тільки: які послуги доступні для переселенців онлайн?

Заява на допомогу, скасування довідки ВПО і не тільки: які послуги доступні для переселенців онлайн?

Внутрішньо переміщені особи мають можливість скористатися цілою низкою послуг онлайн в застосунку та на порталі Дія. Що саме там можна зробити – розповідаємо.

Є чимало запитань щодо того, які послуги доступні для ВПО онлайн. Аби дати на них відповіді, Міністерство соціальної політики України сформувало рекомендації для внутрішньо переміщеного населення. Ними поділився Департамент соціального захисту населення Тернопільської ОДА

Отож, держава постійно працює над цифровою доступністю послуг для громадян, у тому числі для внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО). Станом на 24.01.2023 року на обліку ВПО перебуває майже 5 млн людей. Внутрішньо переміщені особи можуть скористатись такими послугами в Дії: 

Відео дня
  • отримати довідку ВПО та подати заяву на виплату грошової допомоги на проживання в застосунку Дія. Цими послугами вже скористалися понад 1,4 мільйони осіб.
  • змінити місце фактичного проживання ВПО в застосунку Дія. Послугою вже скористалося понад 45 тис. людей, зокрема в період з 1 по 24 січня (включно) — 15 273 переселенців.
  • скасувати довідку ВПО в застосунку Дія. Послугою вже скористалося орієнтовно 75 тис людей, зокрема в період із 01.01.23 по 24.01.23 (включно) — 28 833 внутрішньо переміщених осіб.

Ці можливості стали доступними завдяки електронним інформаційним обмінам між інформаційно-комунікаційними системами державних органів, у тому числі Єдиної інформаційної системи соціальної сфери та порталом Дія. Це, натомість, забезпечує швидку й автоматизовану верифікацію даних внутрішньо переміщених осіб.

Також ВПО, які не володіють житловою площею на підконтрольній Україні території, можуть подати заяву на пільговий іпотечний кредит на порталі Дія.  Цією послугою вже скористалося понад 32 тисяч людей, зокрема в період із 01.01.23 по 24.01.23 (включно) — 621 людина.

Детальніше читайте тут: https://www.msp.gov.ua/news/22544.html

Довідково. Цифрові послуги створено Міністерством соціальної політики України, Міністерством цифрової трансформації України та Державним підприємством «Інформаційно-обчислювальний центр Мінсоцполітики» у співпраці з проєктом «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Проєкт підтримки Дія), що впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Швеції.

Читайте також: Як жителям Тернополя відтепер нараховуватимуть компенсацію за розміщення переселенців? Деталі

Читайте також: Переселенці з Луганщини та їхні 13 собак шукають тимчасовий прихисток

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up