У Тернополі депутати здали тест на кмітливість. Дехто навіть матюкався

У Тернополі депутати здали тест на кмітливість. Дехто навіть матюкався

Задля експерименту ми запропонували кільком депутатам міськради пройти невеличкий тест на загальний розвиток. Усі питання – ще зі шкільної програми. Жоден із респондентів не назвав всі правильні відповіді, хоча в цілому із завданням впоралися.

Школа, школа… Що лишилось у головах депутатів міської ради з тих часів, чи пам’ятають вони елементарні речі з історії України та світової історії, літератури, чи знають тернопільську говірку, ми перевірили за допомогою тесту.

Загалом підготували 15 запитань: з історії, української мови та математики (див. нижче - ред.) Відповіді потрібно було назвати одразу. На роздуми було кілька секунд. Отож, пройти тест запропонували десятьом депутатам, які представляють різні політичні сили. Згадати шкільні роки погодились лише четверо. Решта – коли чули пропозицію, то знаходили купу справ. Можем списати це на те, що голова в них була забита підготовкою до сесії. Але реакція Тараса Білана із «БПП «Солідарність» стала справжнім показником його «обізнаності» у знанні крилатих висловів української мови.

Обматюкав журналіста

- Мені до ср…ки ті ваші питання. Хай ті, хто їх складав, попизд..ть на передок і трохи свою ср..ку посидять. На дебільні питання відповідати не буду. Так і напишіть, - дослівний текст розмови, щоправда, не весь.

Ну що ж – хотів публічності, то має. Невелика ремарка – чому з такими патріотичними настроями депутат досі не записався у добровольчі батальйони та не пішов служити? Але це вже інша розмова.

Представимо відповіді інших учасників згідно з рейтингу за кількість правильних відповідей на запропоновані питання. Якщо кожне з них – один бал, то в ідеалі мало би бути 15 правильних відповідей.

13 правильних відповідей дав журналіст і депутат в одному обличчі – Андрій Шкула. З логікою у нього, як показує тест, - усе добре. А от українську мову треба підтягнути.

Відповіді: A. 1 а, 2 б, 3 в, 4 в, 5 а. B. 1 а, 2 в, 3 в, 4 в, 5 б. C. 1 а, 2 б, 3 в, 4 а, 5 а.

«Шкутильгають» мова та історія

На другому місці за кількістю балів – Сергій Лупак. Його всі знають як першопрохідця у створенні ОСББ. Він дав три неправильні відповіді - з історії України, української мови та світової історії.

Відповіді: А. 1 а, 2 б, 3 в, 4 в, 5 а. В. 1 а, 2 а, 3 а, 4 в, 5 б. С. 1 а, 2 б, 3 в, 4 а, 5 а.

Третю сходинку зайняв Андрій Артимович. Крім депутатства, він ще займає пост керівника Тернопільської міської комунальної дитячої лікарні.

Він дав 11 правильних відповідей. Головний дитячий лікар погано орієнтується в афоризмах, не є фанатом Наполеона Бонапарта та не знає, коли в Україні з’явився мобільний зв'язок.

Відповіді: А. 1 а, 2 б, 3 б, 4 в, 5 а. В. 1 а, 2 в, 3 а, 4 в, 5 б. С. 1 а, 2 б, 3 в, 4 а, 5 а.

З невеликим відривом всього в один голос завершує наш невеличкий шкільний «марафон» Віктор Шумада, секретар міської ради. На відміну від попередніх депутатів, він не зміг правильно розв’язати простеньку задачу  математики. 

Відповіді: А. 1 а, 2 б, 3 в, 4 в, 5 а. В. 1 а, 2 б, 3 а, 4 а, 5 б. С. 1 а, 2 б, 3 в, 4 а, 5 а.

Тішить те, що всі депутати чудово знають і говірку, і історію рідного Тернополя. Принаймні, рік заснування міста назвали вірно.

В наступних випусках газети ми покажемо, на скільки інші депутати знають правила дорожнього руху, біологію, географію та чи орієнтуються у законах. Тим, хто уже пройшов тест, поталанило, адже питання були «для розігріву» - простенькі. Іншим буде складніше. Адже тернополяни прагнуть, аби їх інтереси представляли ерудовані політичні особи.

 

Питання тесту:

Блок А.

 1. Ким був автор музики гімну України Михайло Вербицький:

а) священиком

б) військовим

в) журналістом

2. Коли в обіг ввійшли гривні:

a) 1993

б) 1996

в) 1999

3. Коли з’явився мобільний зв'язок?

а) 1993

б) 1994

в) 1995

4. Хто був першим космонавтом в Україні:

а) Павло Попович

б) Юрій Гагарін

в) Леонід Каденюк

5. Скільки Україна мала президентів?

а) 5

б) 6

в) 7

Блок В.

 1. Що значить вислів «прокатати на вороних»:

а) їхати  вітерцем

б) не вибрати

в) забувати про щось

2. Що означає фразеологізм «зав’язнути в лоб»:

а) дуже сподобатись

б) застрягнути

в) вдарити когось

3. Як Наполеон Бонапарт називав свого улюбленого коня:

а) Бурбон

б) Мартіні

в) Маренго

4. Йшов чоловік і дружиною, брат із сестрою та шурин із зятем. Скільки всього людей йшли?

а) 6

б) 2

в) 3

5. Як написати фразу «м'ясо без кісток» так, щоб було лише 4 букви?

а) м'ясо

б) язик

в) філе

Блок С.

 1. Що означає вживане тернополянами слово «драглі»:

а) холодець

б) морозиво

в) сало

2. У Тернополі тертюхи – це:

а) штори

б) деруни

в) смажена рибка

3. Вар’ювати означає:

а) танцювати

б) стрибати

в) божеволіти

4. Коли з’явився Тернопіль:

а) 1540

б) 1569

в) 1344

5. Хто зі святих є покровителем нашого міста:

- Свята Текля

- Архангел Михаїл

- Пантелеймон Цілитель

За інф. з відкритих джерел

 

 

 

 

Коментарі (18)
 • Anonymous

  Дійсно ідіотські запитання. Автору для початку самому б подібний тест пройти.

  Чого варті, скажімо, "перли" прокатати на вороних» чи «зав’язнути в лоб». Це з яких джерел, з якої підворітні, пане автор? В Тернопільських таких не вживають.

  Або дата, коли "з*явився"(!?) Тернопіль. Пане автор! 1540 - то перша письмова згадка про місто, відома нам на сьогодні!

  А деруни (літературна назва) у Тернополі називають тертюхами або просто пляцками.

  Якщо запитання стосовно Тернополя, то що то за худоба така - шурин? То може шфагер, як в нас кажуть?

  Ну а вар*ювати, то не завжди божеволіти, то може бути і чудити, поводитись дивно.

  На рахунок коня Наполеона, а то яким боком до кмітливості?! То може на ерудицію? Чи для автора то без різниці, а чи, може,  і слова такого автор і не знає?

  На рахунок першого космонавта то в Україні, чи Незалежній Україні, бо першим космонавтом-українцем був Попович, наскільки я пам*ятаю. А Україна, між іншим, сама в космос ще нікого не відправляла, а тому в Україні космонавтів ще взагалі не було, а лише космонавти-українці чи українського походження. Ну це так, для глибоких роздумів автора.

  Отже, автор тест на кмітливість, потрібно розуміти, з ганьбою провалив. Ох і недарма депутати матюкались. Автора, напевно, врятувало, лише стать, а то б...

  Наталия Бурлаку reply Anonymous

  Шановний Anonymous, кожен в праві висловити свою думку. Ви її озвучили. Вступати з Вами в дискусію я не збираюся. Зауважу - судити і робити прогнози, що було б, якби не стать, впевнена, не Вам! На сайті є відкрита інформація з моїми контактними даними, тому можете всі свої зауваження і пропозиції по факту лишати в особистих повідомленнях. Прохання - пишіть від свого імені, а не ховайтесь за ширмою невідомої людини, яка так палко стала на захист депутатів, особливо того, хто матюкався!

  Anonymous reply Наталия Бурлаку

  Депутатів я зовсім не захищаю. На жаль, їх рівень освіченості і ерудиції в загальній масі дуже далекий від межі пристойності. Маємо те, що маємо, на жаль. Питання в тому, що Ви НЕ МАЄ ПРАВА опускатись до їх рівня. Ось в чому справа! Чому, читайте нижче.

  Чи ви може маєте щось проти того, що я вам тут написав? Тоді, будь ласка, виправте.

  І ще одне. Однак і адвокат у вас тут, я вам скажу...

  А за прогноз прошу вибачення. Це, дійсно, некоректно,  на емоціях.

  77777 reply Anonymous

  ахах)) поржав)  А звідки стільки злості, йолупе? що жінка не дає?  йди протверезись, а потім пиши)

  Anonymous reply 77777

  От і реакція відповідна. Невже сам автор? А що, цілком відповідно. Ідіот воно і є ідіот...

  Міша reply Anonymous

  для чого ви себе ображаєте?

  Коля1972 reply Міша

  )))) підмахали

  Anonymous reply Міша

  А по-суті є що сказати, Міша? З чого саме той ідіот ржав? Що не так? А ну, давай, запереч. давай, по пунктах. Слабо?

  Блін, малограмотне, недорозвинуте і лізе всюди, лізе. Одне тести воно складає, когось перевіряти зібралось, друге показує, як державою керувати, а що одне, що друге дурне, як пень.

  Звідки ж вас стільки наплодилось, що ви всюди, як ті таргани?

  Коля1972 reply Anonymous

  а ви дуже розумний? Розумна людина не буде такого писати. Це перше. А друге, ви ж самі помилок наробили в коментарях. І якщо ви такий розумний, то чого чи кого боїтесь? Дівчині хамити і погрожувати анонімно, то герой? Давай не сци, покажи хто ти?

  Anonymous reply Коля1972

  По-перше, помилки в студію, будь-ласка. Буду лише вдячний.

  По-друге. мова не про дівчину, а про журналіста, який має претензії визначати чийсь рівень освіченості і кмітливості. Для цього йому самому потрібно мати відповідну освіту, знання і рівень грамотності. Якщо ж всього того нема, то нехай пише коментарі під всякими колями-мішами. То якраз її рівень.

  Анонім reply Anonymous

  повірте, що я не автор) і взагалі для чого людям витрачати час, щоб шукати ваші помилки? Ви навіть зараз написали "будь-ласка", це що вірно? Будь ласка пишеться ОКРЕМО. Грамотєй)))

  Журналіст не повинен бути експертом у всіх темах, які він пише. Для того він і бере коментарі у людей компетентних (експертів). Та для чого я це пояснюю не зрозуміло кому. Все па

  Anonymous reply Анонім

  Кожен має відповідати ЗА СВОЮ РОБОТУ, а тому повинен виконувати її якісно і професійно. І журналіст, в тому числі!

  Яка ж тут професійність, якщо безграмотність, неосвіченість і безглуздість неозброєним оком видно? От про що мова!

  Цю ж статтю читають, на ній вчаться і запам*ятовують, що 1540 року було явлення Тернополя. Міста до речі, засновують, їх будують, але вони ніяк не являються. А тернопільські тертюхи раптом дерунами стали, а не навпаки. Я ніколи ні від бабці чи від мами не чув деруни. Були тертюхи або пляцки. Так деруни в Тернополі називають. І якісь шурини в нас є. І відколи то? А для того, щоб знати, як кликали коня Наполеона, то, виявляється, кмітливим треба бути. Ну і т.д.

  І якщо хтось вказує на безглуздість і помилки, то потрібно не ржати і хамити, а вчитись і дякувати за науку.

  Anonymous reply Анонім

  Дякую, буду знати. Дійсно, помилка. І дуже поширена, до речі.

  Хоча, правда, цей вираз з обох боків потрібно виділяти комами, грамотєй.

  От тільки справа в тому, що я не журналіст і нікому тести на кмітливість не влаштовую. І статті про це пишу і гонорари за це не отримую.

  Різницю відчуваєте?

  Анонім reply Anonymous

  ти бара? я також не журналіст. І я тобі сказав па, тому йди гуляй неадекват

  Анонім reply Анонім

  ой ,вибач, БАРАН

  Анонім reply Анонім

  і ще одне, ви помилку визнали, бо вам носом тикнули в неї. Якби захотіти, то б і інше показали, що ви неправі, але кому потрібно руки в лайні мастити і щось ще там комусь доказувати. І не факт, що щось складніше до вас дойде...

  Anonymous reply Анонім

  Ну от і поговорили.

  Про таких можна лише одне сказати - бидло, малограмотне нагле бидло, яке не хоче ні вчитись, ні розуміти. а лише поржати і нахамити.

  До речі, щоб руки в лайні мастити, ти, для початку, попробуй їх від свого відмити.

  Анонім reply Anonymous

  самакритичні
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
11:52 Які розваги організовують для тернополян "золотого" віку цього тижня. РОЗКЛАД 11:13 ДТП на Микулинецькій: водій автомобіля Skoda на смерть збив 18-річного пішохода 10:41 У лікарнях Тернополя перебуває більше сотні пацієнтів з коронавірусною інфекцією 10:04 Карантин по-новому: з 20 вересня в Україні почали діяти нові правила. Що треба знати Від читача 10:26 Оренда житла з правом викупу: що це таке та на що звернути увагу 09:28 За добу на Тернопільщині понад 170 випадків Covid-19. Дані по Україні 09:00 Долар росте третій день поспіль. Скільки коштує валюта після вихідних 08:03 Сьогодні, 20 вересня: Всенародний День Батька 06:30 Вигідний шопінг: де у Тернополі купити новий стильний одяг за SUPERЦІНОЮ (новини компаній) 21:02 Дощ, знову дощ і осінь. Яким Тернопіль та його жителів побачив журналіст "20 хвилин" (ФОТОРЕПОРТАЖ) photo_camera 20:01 Приклад для інших, або урок для мене: вчитель з Кременеччини протестуватиме під міськрадою. Чому? 19:02 Вінчання у Тернополі: скільки коштує та які заборони діють в церквах різних конфесій. Ми порівняли stars 18:02 На що готова заради перемоги? Ексклюзивне інтерв’ю з учасницею «Міс Україна» Софією Старжинською photo_camera stars 17:00 Година паління кальяну завдає шкоди організму, як 100 викурених сигарет 16:03 У парку "Топільче" капітально відремонтують сходи, які ведуть до підвісного мосту 15:02 Район, у якому я живу. Що ви знаєте про «Аляску»? stars 14:03 "Я вивчив англійську самостійно". Ми зібрали корисні поради та ресурси, які стануть вам у нагоді play_circle_filled photo_camera stars 13:04 Рейди: від початку вересня на дев'ятьох паліїв склали адмінпротоколи. Що їм загрожує 12:00 "Максимально просто і без жодної корупції": українці зможуть розмитнювати авто через Дію
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up