Військовий призов на строкову службу на території Тернопільської області повинен був відбутися в квітні-травні цього року. Через поширення коронавірусної інфекції терміни призову змістили.
Призов розпочнеться влітку. А як бути тим, хто вже закінчив бакалаврат та планує вступати в магістратуру? Про ці та інші нюанси військовослужбовці розповіли під час зустрічі з представниками ЗМІ дев'ятого червня.
– З 25 травня до 31 липня триватиме військовий призов. Зокрема, з 25 травня розпочали роботу військово-лікарські комісії у всіх районах та містах обласного значення. До призову на строкову службу планують залучити 500 юнаків, віком від 20 до 27 років, – повідомляє заступник Тернопільського обласного військового комісара з морально-психологічного забезпечення майор Олег Новіков.
Призовники, які ухилятимуться від служби в ЗСУ, підпадають під дію Кодексу України «Про адміністративне правопорушення» та зобов’язані будуть сплатити штраф від 80 до 119 гривень при першому порушенні військового обліку та неприбутті в військовий комісаріат і від 119 до 170 гривень штрафу при вчиненні повторного правопорушення.
Перше відправлення з військово-призовного пункту відбудеться 15 червня. Призовників відправлятимуть в Старичі, Полтаву, Миколаїв тощо.
Перелік підстав для відстрочки або звільнення від армії є доволі великим. Він детально розписаний в законі «Про військовий обов’язок та військову службу».
Зокрема, вас не призвуть, якщо:
– Для здобуття середньої освіти та закінчення навчання у професійно-технічних закладах також дається відстрочка, але для осіб, не старших 21-го року. Для навчання у ВНЗ відстрочка надається до повного закінчення навчання, – каже заступник начальника відділу комплектування та призову обласного військового комісаріату майор Юрій Дмитрів.
Якщо призовник цьогоріч закінчив бакалаврат на військово-призовному пункті він має пред’явити відповідну довідку про те, що він буде вступати в магістратуру. Тоді районно-призовна комісія розгляне питання щодо надання йому відстрочки.
Медичний огляд призовників проводитимуть хірург, терапевт, невропатолог, психіатр, офтальмолог, стоматолог та отоларинголог. У разі необхідності для проведення огляду призовників можуть залучити і лікарів інших спеціальностей.
Перед проведенням медичного огляду лікарі-спеціалісти детально ознайомляться з медичною документацією призовників. Придатність до військової служби кожним лікарем визначається методом індивідуальної оцінки. Висновки заносяться до облікової картки призовника.
У зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції COVID-19, медичні огляди проводитимуть з дотриманням загальних санітарно-епідеміологічних заходів. Всім призовникам, які будуть призвані на військово-строкову службу та відправлені у військові частини додатково проведуть тестування на наявність коронавірусу в організмі.
А як ви ставитеся до призову в Україні? Чи варто було його проводити цього року? Діліться своїми думками в коментарях.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 4 від 22 січня 2025
Читати номер
Людмила Высоцкая
По-перше, це порушення Конституції, а саме позбавляють право на навчання. По-друге, медичні огляди виконуються недобросовісно, а саме, при виявленні певної хвороби чи то паталогії повиннобути стаціонарне обстеження, а потім тільки висновок комісії про пригодність. Це тільки частинка. Рекомендую для вивчення законодавство. Зверніть увагу на наказ № 402
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08#Text
Тетяна Пророченко Журавель
Забирати до армії тих, хто хоче і може навчатися!!!
Ганьба!!!
Лілія Воробель
Женя