Капусняк від директорки

Капусняк від директорки

Страви на вогні, з незвичними інгредієнтами або за забутими рецептах – зможуть прочитати, а при бажанні й повторити наші читачі. Ми відновили рубрику «Смачного» на сторінках газети та сайті.

Капусняк — традиційна страва української кухні, яку готують у холодну пору року. Причина в інгредієнтах, основний з яких квашена капуста. І хоча останню зараз можна придбати цілорічно – гастрономічні традиції беруть своє. 

Готувати цю ситну страву буде наш журналіст, а за сумісництвом місцевий політик, співавтор та ведучий телепередачі «Депутатська кухня» Андрій Шкула разом із Лілією Вавринів – директоркою тернопільської школи №28. Вона активна в громадському житті міста, а ще —  смачно готує.

Відео дня

— Мені дуже подобається повернення українців до приготування традиційних страв, — каже пані Ліля. – Це і в побуті родин помітно і, навіть, у шкільних їдальнях. І це чудово бо ж українська чи галицька кухня – це збалансована і багата їжа. І якщо ми усі любимо та часто готуємо борщ, вареники, банош – то і таку смакоту як той самий капусняк, куліш чи гречаники – потрібно популяризувати.

Пані Ліля розповіла, що знає одну родину, в якої є традиція – щосуботи готувати капусняк. А в неділю – вареники з борщем.

— Зазвичай я готую без пшона, — говорить наша гостя. – Але оскільки сьогодні процес на вогні і в казані – ця крупа дуже додасть до смаку. Головна ж умова вдалої страви – правильна капуста. Вона має бути дрібно січена і не переквашена. Тоді кислинка в страві буде в задоволення, а смаки інших складників – добре відчутні.

Аби було ще смачніше, бульйон, який необхідний для капусняку, варили на копчених реберцях. Та це — не обов’язково, як власне і казан – без проблем приготуєте подібну страву на плиті. Всі етапи приготування – в підписах під фото, але декілька важливих порад залишимо тут. Отож! 

Аби пшоно не гірчило і не було різкого смаку – його потрібно декілька разів прополоскати в холодній воді, після чого залити окропом на 20 хвилин. Квашену капусту не потрібно відтискати чи промивати – кидайте як є. Бульйон готуйте за принципом «зірваку» на плов – тобто з просмаженими овочами, сіллю та всіма спеціями, які використовуєте. 

Фото 1

Для п’яти літрів ми взяли: кілограм квашеної капусти, склянку пшона, декілька картоплин, морквину, цибулину. Також потрібна склянка вершків та дві ложки борошна. З м’яса – найкраще реберця. У нас — 600 грамів копчених

Фото 2

Нарізану кубиками цибулю пересмажуємо до золотистого на олії чи смальці. Туди ж нарізану кубиками моркву. Розмір шматків – довільний. Якщо готувати в казані – можна різати крупно  

Фото 3

До просмажених овочів кидаємо реберця і ще трішки просмажуємо. Даємо сіль, спеції – суміш перців, заливаємо окропом. Основа для капусняка має варитись не менше години. Після цього реберця можна діставати, аби не заважали

Фото 4 

Порізану кубиками картоплю засипаємо одночасно з пшоном, яке перед тим прополоскали та витримали в окропі. Перед тим можна спробувати юшку і при потребі – досолити й доперчити

Фото 5

Через 20 хвилин засипаємо квашену капусту. Варитись вона буде, з усім, що в казані – до 25 хвилин. Тим часом на сковороді просмажуємо борошно, а коли вистигне – змішуємо з вершками і за 5 хвилин до завершення приготування – в казан

Фото 6

Для повного «вайбу» капусняк підсилили домашнім гречаним хлібом та вудженим салом. Але і просто тостів та реберець, на яких варили страву, – достатньо. Ну а гномик – для святкового настрою. Смачного!

 

Читайте також:

Готуємо канелоні з м’ясом під соусом бешамель

Готуємо традиційний cottage pie

Готуємо печені яблука з язиком



 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up