Юшка на курячому бульйоні
Страви на вогні, з незвичними інгредієнтами або по забутих рецептах – зможуть прочитати, а при бажанні й повторити наші читачі.
Ми відновлюємо рубрику «Смачного» на сторінках газети та сайті. Готувати для вас буде наш журналіст, а по сумісництву місцевий політик, співавтор та ведучий телепередачі «Депутатська кухня» Андрій Шкула.
Класична юшка – смачна і ситна страва, яку готують з декількох різновидів риби. Бажано в казані, на вогні. А якщо ще й на березі водойми зі свіжої риби – вдасться вона ідеальною. Та не кожен зараз має доступ до водойми, не всі рибалять та й «бавитися» з різною рибою час не завжди є. Тому про юшку можна сказати як про борщ – у кожного кухаря свій рецепт. Сьогодні готуватимемо просту, швидку, але смачну юшку на курячому бульйоні. Страва буде в казані, але такий рецепт легко повторити на плиті.
— Уху люблю і варив різну, — каже пан Андрій. – Але зізнаюсь, що смак мені подобається лише з морської риби. І я стараюсь уникати голів. Не приємно мені, чомусь їх використовувати. Але тут питання вподобань, тому в сьогоднішньому рецепті і голова риби буде личити. Головне не забудьте видалити жабра та очі. Я ж використаю лише хребет та хвіст лосося. Такий інгредієнт є чи не в кожному маркеті і за ціною – доступний.
Наш автор пригадує, що друзі скептично дивились на юшку з куркою. Мовляв смак птиці домінуватиме в страві і важко буде відчути рибний смак. Та це не так.
— Курячий бульйон лише додає насиченості юшці і ситності, бо ж сама риба – не надто жирна і навариста, — говорить чоловік. – Головне ж, коли говорити про уху, не забути кріп. Багато кропу. Саме він, у поєднанні зі смаком риби, дає впізнаваний смак юшки – незалежно, яким рецептом ви користуєтесь.
Отож традиційно всі етапи приготування – в підписах під фото. З окремих порад можна зазначити, що курятину, на якій варитимете бульйон, потрібно або попередньо прокип’ятити декілька хвилин або ж попередньо обсмажити. Це дозволить зменшити кількість шуми, яка буде на поверхні бульйону. Коли страва в казані – краще таки просмажити. Крім того, такий метод додає смаку й овочам та спеціям, які варто смажити з куркою. Щодо риби ж, головне, видалити жабра, якщо використовуєте голови.
1 Для цієї страви нам потрібні курячі стегна, хребет лосося, овочі, кріп та лимон чи лайм, які посилять смак. Зі спецій – лавровий лист, духмяний перець, гвоздика та суміш перців
2 У гарячу олію кидаємо шматки курки, моркву, цибулю, часник і всі підготовлені спеції. Обсмаживши всі інгредієнти хвилин 10, заливаємо гарячою водою. Хвилин 40 варимо бульйон
3 До курячого бульйону кидаємо рибу, кріп, лимон чи лайм, гостру перчинку. Варимо все разом 20 хвилин. На цьому етапі бульйон може бути не прозорим, особливо якщо варити в казані, але після осідання, проціджування – все буде добре
4 У дуже сильно нагріту олію кидаємо та трохи просмажуємо картоплю з морквою, це додасть смаку страві. Заливаємо усе процідженим бульйоном. Солимо за смаком
5 М'ясо курки, на якій варили бульйон, відокремлюємо і кидаємо в юшку. Те саме можна і з рибою. Але рибу випросили котики. Зрештою бульйон отримав достатньо рибного смаку
6 Традиційним для юшки є й занурення розпеченої дровини, аби посилити смак димності і прикопченості в страві. На плиті таке зробити складнувато, а в казані – сама ситуація веліла.
Читайте також:
Гречаники з капустою та сметанним соусом
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.