Юна художниця з Мистецької школи Інга Дудаш стала лауреаткою премії Івана Марчука

Юна художниця з Мистецької школи  Інга Дудаш стала лауреаткою премії Івана Марчука

Учениця 2 класу мистецької школи Тернопільського мистецького фахового коледжу імені Соломії Крушельницької отримала премію Івана Марчука в номінації «Графіка».

Про переможницю розповіли в Тернопільському мистецькому коледжі ім. Соломії Крушельницької.

Юна художниця представила на конкурс  «Портрет. Богдан Лепкий— український поет, прозаїк, історик».

Відео дня

Визначення переможців відбувалося у Тернопільському обласному художньому музеї.  Учні  із 5 мистецьких шкіл Тернопільщини подали 23 творчі роботи. Переможців було обрано шляхом таємного голосування.

Премія заснована у 2016 році на честь живописця, народного художника України, лауреата Національної премії України ім. Шевченка Івана Марчука.

Премію вручають обдарованим дітям області, віком від 7 до 15 років, за найкращий твір у номінаціях: «малярство» та «графіка».

Викладач: Богдан Федорів. Інга стала його другою вихованкою, яка отримала премію Івана Марчука. Її удостоїлася і Олеся Бетлей два роки тому.

Довідка 
Іван Марчук — геніальний український художник, який майже все життя провів у творчій ізоляції. Він народився на Тернопільщині 1936 року та навчався у Львівському училищі прикладного мистецтва. Однак скаржився, що там з нього робили не художника, а маляра, ламаючи його індивідуальність. 2006 року його прийняли в «Золоту гільдію» у Римі. Іван став єдиним українцем, який увійшов до «100 геніїв сучасності» від The Daily Telegraph. В Україні Іванові Марчуку присвоїли звання народного художника. Також він став лауреатом Національної премії Шевченка. А в 2022 році анонсували створення музею Івана Марчука в Києві. Віримо, що після Перемоги це неодмінно станеться!

Нагадаємо, раніше наші журналісти розповідали: 4-класниця з Заліщиків Марія Зубик буде отримувати президентську стипендію. Вона — у числі переможців XXIV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Читайте також:

Обдарованим учням мистецьких шкіл Тернополя щомісяця платитимуть стипендії

Хлопець з Тернополя став стипендіатом Президента України

Тернополянці призначили стипендію Президента України

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (3)
  • Alla Frey

    Молодець!Вітаю!
  • Іра Іра

    Вітаємо!!!
  • Любов Баб'яр

    Щиро вітаємо. Успіхів.

keyboard_arrow_up