#ЗдороваУкраїна #ЖивуЗдорово — під такими хештегами в Україні відбувся марафон здорових звичок для українців.
Це спільна ініціатива Всесвітньої організації охорони здоров’я, Міністерства охорони здоров’я України та Центру громадського здоров’я, повідомляє Центр громадського здоров’я.
Мета проекту — аби українці були здоровими, навіть тоді, коли багато часу перебувають вдома. А для цього герой-лінивець приготував для вас прості і конкретні здорові поради, які можна і треба втілювати прямо одразу.
— Привіт! Як і всі, я інколи люблю полежати на дивані, поскролити телефон, з'їсти тістечко в холодну сумну погоду, замовити піцу о 10-й вечора чи дивитися фільм до третьої ночі. Але я також знаю, як можна жити трішки здоровіше завдяки маленьким здоровим звичкам. І я вам покажу! Ви зі мною? – запитує герой-лінивець.
Герой уже запропонував українцям пити воду, їсти менше цукру, солі, тренуватися не лише в спортзалі, контролювати екранний час та багато іншого. Пропонуємо 14 корисних звичок, які допоможуть бути здоровішим:
- Зменш споживання «вільного» цукру. Спробуй не підсолоджувати напої цукром і медом, знизити до мінімуму споживання солодощів та випічки, солодких напоїв та фруктових соків.
- Їж без гаджетів — обери для себе принаймні одну з характеристик здорової харчової поведінки та спробуй практикувати щодня.
- Виходь щодня на вулицю — прогулятися, побігати чи зробити кілька простих вправ. Не забувай дотримуватися фізичної дистанції. А прогулянки в наші морозні дні мають ще більше неочікуваних переваг.
- Домашні справи можуть принести більше користі нашому фізичному та психічному здоров'ю, ніж ми думаємо. Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує побутові домашні справи як один з варіантів фізичної активності. Сюди належать прибирання, догляд за дітьми, садівництво тощо.
- Приготуй нову здорову та поживну страву на цих вихідних.
- Контролюй свій екранний час. Знай, що чим більше людина проводить часу в екрані, тим гірше її самопочуття. Скористайся функцією «цифрового добробуту», яка є в більшості смартфонів.
- Скільки овочів ти з’їдаєш на день? Наскільки вони різноманітні?
- Скільки годин на день ти проводиш сидячи? Якщо ти працюєш або ж навчаєшся вдома, то напевно більш ніж достатньо. Пройдемося?) Піднімися прямо зараз і походи своїм домом чи офісом. А ще постав собі на телефоні чи на смарт-годинник нагадування щогодини вставати хоча би на пару хвилин.
- Їж менше солі щодня. Це не лише про те, аби менше солити. Сіль міститься в певних типах хлібу, наприклад, в батоні та багетах, у соусах, які ми додаємо в їжу, особливо в соєвому, у консервованій їжі, у снеках, сирах і ковбасах. Якщо звернути увагу на етикетки, і сіль там — один із перших складників, значить, її в продукті забагато.
- Звичний день урізноманітни танцювальними рухами. «Не вмію», «не люблю», «немає настрою» — типові відмовки. Але є кілька причин, чому тобі вартує прямо зараз включити музику й потанцювати. І це не лише користь для фізичного здоров’я.
- Сидимо в телефоні перед сном? Стандартна ситуація: гортаєш стрічку новин або переписуєшся з кимось уже в темній кімнаті, лежачи під ковдрою. А потім думаєш: хотілося ж лягти раніше, а заснув як завжди. І зранку прокидаєшся так, ніби й не спалося зовсім. Це можна змінити!
- Безкінечні стрічки соцмереж та невгамовні сповіщення новин здатні засмоктати нас у такий вир, особливо в часи пандемії, з якого вийти без головного болю просто неможливо. А давай спробуємо обмежити новини, які ти бачиш, чуєш або читаєш? Аби зайвий раз не перейматися і не засмучуватися.
- Усі ми, люди з багатоповерхових будинків, звикли, що є ліфт. Звикли часом настільки, що коли ліфт не працює, не кожен з легкістю знайде сходи у своєму під'їзді. А як щодо того, аби спускатися і підніматися сходами бодай один раз щодня? Це шалено корисна фізична вправа. Вона не потребує жодного обладнання, але витрачає в 8-10 разів більше вашої енергії порівняно з людиною у стані спокою.
- Як тобі ідея — прямо зараз встати й піти випити склянку простої води? А після цього одразу не полінуйся і набери ще одну склянку, візьми її з собою в кімнату й постав на видному місці. Готові побитися об заклад, що упродовж години цієї води вже не буде.
Долучитися до марафону можна за хештегами #ЗдороваУкраїна #ЖивуЗдорово. Читайте пости, пробуйте здорові звички та діліться своїм досвідом — що спрацювало, у своїх публікаціях під хештегом кампанії.
А ви які звичку хочете виховати в себе? Відповіді пишіть в коментарях.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.