Білий сніг… на плечах. Як позбутися лупи назавжди

Білий сніг… на плечах. Як позбутися лупи назавжди

Вагома причина появи лупи – неправильний догляд за волоссям. Це є використання фенів, прасок для вирівнювання волосся. Це і різні спреї, гелі, лаки та інші засоби для волосся, що містять спирт. Вони пересушують шкіру голови. Але причина може бути не лише зовнішньою

Знайома картина – побачили лупу на плечах, купили шампунь «від лупи», помили голову, а "білий сніг" сиплеться ще більше. Чому так стається, знає перукар міжнародного класу Ольга Гондз.

- Лупа буває сухою і жирною. Та не кожен може розібратися, яка в нього лупа. Тому купує шампунь нібито від лупи, а вона потім сиплеться ще більше, - коментує ситуацію Ольга Гондз. - Якщо лупа жирна – можна сказати, що «відлітають» великі жирні клапті шкіри – то вирішити цю проблему можуть допомогти тільки дерматологи. Це серйозніша ситуація.

Коли лупа дрібна і суха – цю проблему можна спробувати вирішити самостійно. Вона часто виникає через пересушену шкіру голови. Зараз всюди увімкнене опалення, шкіра голови сильно висушується.

Відео дня

Треба зволожувати шкіру голови

- У найпростішому варіанті, що можна зробити самому – це регулярно наносити бальзам на 10-15 хвилин на шкіру голови, - радить перукар. – Аналогічно як ми доглядаємо за шкірою рук – на цю ділянку ми крем наносимо навіть кілька разів на день. На шкіру голови також потрібен засіб, оскільки крем не нанесемо, тому беремо бальзам і зволожуємо шкіру голови – тоді можна позбутися усієї дрібної лупи, - каже перукар.

Щодо шампунів, то на думку Ольги Гондз, не всі вони вирішують проблему конкретної людини, бо можуть бути або не для того виду лупи, або направильно підібрані.

 – От часто кажуть: "Я взяв шампунь і ще більше почалася сипатися лупа", - коментує Ольга Гондз. - Чому так відбувається? Переважно шампуні «від лупи» більше призначені для жирної лупи. Тому вони ще більше сушать шкіру, і як наслідок - сиплеться втричі більше. Є щоправда універсальні засобі, які «працюють» на різні види лупи. З доступних варіантів – сульсена – ці препарати забирають будь-яку лупу.

Тернополянка Наталія розповідає, що якось мала лупу через те, що купила дешевий шампунь, щось на зразок «Кропиви». Проблема зникла тоді, коли перейшла на свій звичний дорожчий шампунь. Більше дівчина не експериментує. Чи правда, що дешевим шампунем можна «заробити» лупу?

- Обирати дорогий чи дешевий шампунь – питання спірне. Шампунь має просто гарно вимити шкіру голови, - зазначає перукар, – інші компоненти догляду краще досягати не шампунем, а за допомогою спеціальних засобів – бальзамів, ополіскувачі.

І найголовніше - всі засоби треба добирати залежно від свого типу шкіри голови – у когось жирна шкіра, у когось суха, реакція на ті самі засоби буде різна. Комусь засіб підійде ідеально, а для когось спричинить проблему, бо просто не підходить до його шкіри. І питання не в ціні засобу.

До речі, в холодний період року лупа більше поширена. І чоловіки страждають на цю проблему не менше, ніж жінки. Зараз увімкнені батареї опалення, це є дуже велике випробування для шкіри голови.

- Чоловіки часом упереджено ставляться до «жіночих» штучок – бальзамів, олійок, але я все-таки раджу чоловікам, коли вони приймають ванну, наносити собі бальзами на шкіру голови, - радить Ольга Гондз. - Перед виходом з ванни сполоснули голову і лупа відходить. Це потрібно робити для зволоження шкіри голови.

Винні стреси і гормони

Практично у кожної третьої людини, не залежно жінка чи чоловік, є лупа. Причин цієї не лише зовнішньої неприємності є кілька, наголошує дерматокосметолог Наталія Обаль.

- Це і гормональні причини – насамперед порушення обміну речовин, гормональні дисфункції: чи підліткові проблеми, чи в старшому віці – клімактеричні зміни, діабет; - розповідає медик. - Також це і захворювання органів шлунково-кишкового  тракту – закрепи, інтоксикації, коліти, і як наслідок - не всмоктуються потрібні вітаміни. Далі – неврози, стреси, особливо ще й в поєднанні з важкою фізичною працею – таке часто буває в наших заробітчан – вони тяжко і довго працюють в холоді і стресі. Немало важить і спадкова схильність, порушення роботи сальних залоз. Також відіграє свою роль брак вітамінів. І плюс - грибки. Грибки є практично у всіх, живуть собі в сапрофітному стані, не шкодячи людині. І лише коли складаються для них сприятливі умови – в людини стреси, бракує вітамінів, знижується імунітет, вони беруть гору.

Коли складаються певні умови, які ми перелічили вище, дріжджових грибків стає більше, і починає утворюватися лупа. Тож коли зробити шкребок, щоб визначити, чи є грибки, позитивний результат буде чи не у 90% людей.

На шкірі голови в нормі лусочка відпадає за місяць. Коли є лупа – за 7 днів. Процес цей дуже пришвидшується, і загалом шкіра пересушується.

- Також вагома причина появи лупи – неправильний догляд за волоссям, - наголошує дерматокосметолог. - Це є використання фенів, утюжків. Це і різні спреї, гелі, лаки для волосся, різні засоби для укладки, що містять спирт. Вони пересушують шкіру голови.

Може бути лупа і як алергійна реакція на якісь шампуні чи засоби для укладки. Найпоширеніша алергія - на фарбу. Може бути як реакція на фарби навіть не аміачні, бо вони все рівно сушать шкіру голови.

Дієвішими, на думку лікаря, є аптечні засоби від лупи. Вони можуть містити такі компоненти як: сполуки селену, медичний дьоготь, саліцилову кислоту, циклопірокс, октопірокс, сполуки цинку, кетоконазол, біфоназол, клотрімазол, іхтіол. Більшу лікувальну силу мають препарати, де поєднані кілька цих компонентів. Можна звичайно спочатку пробувати шампуні для догляду – починати з засобів слабшої дії, не з тих, що з клотримазолом, а з цинком, дьогтем, іхтіолом.

Потрібний засіб підбере лікар, чи провізор, але спочатку краще звернутися до дерматолога. Він визначить причину появи лупи і скоординує подальші дії пацієнта, можливо варто звернутися на консультацію до іншого спеціаліста, наприклад до ендокринолога, бо порушення є з боку щитоподібної залози.

Призначення сильних засобів – це прерогатива лікаря чи фармацевта.

- Та насамперед треба визначати внутрішню причину, просто так лупи не буває, - наголошує лікар. – Як правило вона з чимось пов’язана. Це вже наслідок. Чи мий, чи не мий, треба шукати внутрішню причину. Наша шкіра – це дзеркало середини. Або висипає лице, або на голові, або по тілу йде реакція. Треба визначати причину, а потім вибирати засобі для боротьби з цієї проблемою.

Зволожити шкіру допоможуть маски

- Починати боротьбу з лупою треба зі свого харчування, - радить фітотерапевт Зоряна Володимир. – Найперше треба пити достатньо води. Дорослій людині - не менше 1,5 л звичайної джерельної води.

Для того, щоб краще росло волосся і не було лупи, потрібно споживати їжу, багату на цинк. Його є багато в часнику, рибі, грибах, арахісі. Тільки не можна їсти пересмаженого горіха – бо тоді він стає токсичним. Краще сирий або ледь підсмажений.

А щоб зволожити шкіру голови, можна використовувати трави, багаті на вітаміни, - кропиву, корінь лопуха, радить фітотерапевт. Корінь лопуха вважають одним з найкращих засобів для лікування лупи, навіть і грибкової природи. Найкраще його варити і цим настоєм споліскувати голову.

– Взяти 3 ст. л подрібненого кореня на літр окропу і варити 10 хвилин, - радить лікар. - Потім дати настоятися. Сполоскувати цим відваром голову після миття. Дуже добре використовувати і кору дуба, вона має багато дубильних речовин. Але її потрібно брати менше. Достатньо однієї ложки на 0,5 л і 10 хвилин прокипятити і одразу процідити. Цим відваром також добре ополіскувати шкіру голови. Добре брати траву кропиви, любистку чи ромашки. Ці трави можна комбінувати. Запарити як чай і споліскувати голову. Кропива більше підходить на темне волосся, ромашка – на світле.

Якщо не маєте ніяких відварів трав для полоскання, то пом’якшити воду можна соком лимона.

Маски від лупи

Жирна маска з жовтком та олією

- жовток,

- чайна ложка оливкової або лляної олії,

- чайна ложка меду,

- десертна ложка коньяку чи рому.

Алкоголь забезпечує притік крові до шкіри голови, а вітаміни краще всмоктуться. Робити її потрібно раз на тиждень. Змивати краще простою водою. Якщо волосся виглядає надто жирним, то змити шампунем.

 

Маска з кислого молока

Таку маску треба робити наніч

– змастити шкіру голови кислим молоком,

- вдягнути шапочку для душу,

- змити маску шампунем уже наступного дня.

Якщо ж таку процедуру немає часу, то втерти кисле молоко хоча б на годину, а потім змити шампунем. Кисле молоко – це і вітаміни, а кислота перешкоджає утворенню лупи.

Зі інф. фітотерапевта Зоряни Володимир

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Серьожа Притухла

    Єдиний спосіб позбавитися лупи - "паста Сульсена", старий копійчаний засіб.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
16:01 Бусом по Театралці: як відповідатиме водій за порушення 15:15 У центрі Тернополя «просвітяни» збирали кошти на дрони для ЗСУ: фоторепортаж photo_camera 14:05 У Тернополі близько 700 пластунів зі всієї області взяли участь у «Відкритті Пластового Року» 13:10 На Об’їзній трапилась аварія: ми дізналися подробиці Від читача 13:09 У Тернополі триває набір нових учасників на екологічний проект Edu Up 13:05 У Карпатах травмувалася туристка з Тернополя 12:00 Бювет на бульварі Куліша – запрацював. Та чи надовго? (ФОТО ДНЯ) 11:17 У лікарні помер захисник зі Збаражчини Василь Дручок 10:02 Зупинилось серце ветерана пожежної охорони з Тернопільщини 09:00 Готуємо мафіни з шпинатом 08:01 Сьогодні, 24 вересня: все про цей день, які є традиції, кого вітати з іменинами 22:01 27 чоловіків намагались порушити кордон на Закарпатті — серед них були і з Тернопільщини 21:00 Показали, хто охороняє наш сон: тернополяни можуть відвідати фотовиставку українських воєнкорів photo_camera 20:30 Юні тернопільські танцівниці підкорили сцену на Чемпіонаті Європи 20:00 Чи треба заборонити російськомовний контент у Тернополі: ми запитали у містян (ОПИТУВАННЯ) play_circle_filled 19:02 У поліції відреагували на їзду водія міського автобуса, який створив аварійну ситуацію на переході на Київській 18:01 На щиті повертається на рідну Бережанщину Герой Тарас Лещук 17:02 Захищаючи Україну від ворога, загинув житель Скалата Олександр Кадобний
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up