Доступних ліків стало більше: які препарати додали та як їх отримати у Тернополі

- До програми «Доступні ліки» додають понад 52 нових медикаменти, 21 з яких є безоплатними. Це препарати для ревматологічних, неврологічних, очних та ендокринологічних хвороб. А вперше й ліки у формі крапель, мазей та препарати для дітей.
- В яких аптеках Тернополя діє ця програма, які типи препаратів доступні. Хто та як може отримати безоплатні ліки? Про це у матеріалі!
«Доступні ліки» діють в Україні з квітня 2017 року. Тернополяни з хронічними захворюваннями можуть отримувати необхідні препарати безоплатно або з частковою доплатою. Для цього достатньо отримати у сімейного лікаря електронний рецепт і звернутися до аптеки-учасниці програми реімбурсації.
Доступні понад 600 медикаментів
Як повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я України, програму починали з трьох напрямів: серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу, бронхіальна астма. Впродовж восьми років її постійно розширювали й відтепер включає препарати для:
- серцево-судинних хвороб;
- профілактики інсультів та інфарктів
- нецукрового діабету та цукрового діабету І типу (інсулін) та діабету ІІ типу
- хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів; розладів психіки, поведінки, а також епілепсії;
- хвороби Паркінсона;
- серцево-судинних та цереброваскулярних захворювань;
- болю та надання паліативної допомоги;
- ендокринної системи;
- метаболічних, аутоімунних та запальних захворювань;
- глаукоми;
- лікування мігрені;
- лікування захворювань у дітей.
Важливо! Реімбурсацію медикаментів для пацієнтів з глаукомою та лікування захворювань у дітей запроваджують з липня 2025 року.
Повний перелік медикаментів можете переглянути на сайті Міністерства охорони здоров’я України за посиланнями, де зібрали всі медикаменти: додаток 1 та додаток 2. В останній колонці «Сума доплати за упаковку» вказали, скільки коштів потрібно заплатити за той чи інший препарат. Решту вартості аптеці відшкодовують з держбюджету.
Які аптеки долучилися до програми
Наразі у Тернополі є 37 аптечних закладів, які мають договори за програмою реімбурсації «Доступні ліки». А загалом лікарські засоби за електронними рецептами можна отримати у 175 пунктах. Про це повідомляють на сайті Національної служби здоров’я України. На інфографіці нижче надаємо кількість аптек Тернополя, в яких доступні певні категорії лікарських препаратів.
Серед усіх аптек за останній рік найбільше е-рецептів погасили у Тернопільській обласній комунальній міжлікарняній аптеці №126, що на вулиці Купчинського, 14 – це понад 11 400 електронних рецептів. На другому місці – аптека №4 ТОВ «Да сігна Тернопіль», що на вулиці Митрополита Шептицького, 2. Там погасили понад 5 300 е-рецептів. А ось на третьому – аптека №1 ТОВ «Аптека №78», що на вулиці Руській,19. Де видали ліків за понад 4 600 рецептами.
Повний перелік аптек з адресами та контактними даними можете знайти за посиланням на сайті Національної служби здоров’я України.
Як отримати е-рецепт
Отримати е-рецепт на препарати за програмою реімбурсації можна у сімейного лікаря, педіатра чи терапевта. Зробити це просто – у кілька кроків. Далі – детальний алгоритм дій.
Крок 1: запишіться та приходьте на прийом до лікаря, з яким ви уклали декларацію.
Крок 2: лікар проведе прийом, за потреби може дати направлення на додаткові обстеження і після всього виписує е-рецепт.
Крок 3: під час формування рецепту обов’язково перевірте актуальність даних, зокрема, номер мобільного телефону. І тільки після всіх узгоджень лікар виписує е-рецепт в електронній системі охорони здоров’я.
Крок 4: на мобільний телефон пацієнта приходить СМС з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці.
Крок 5: ви звертаєтеся у будь-яку зручну аптеку, що бере участь у програмі «Доступні ліки». Там повідомляєте працівнику 16-значний номер рецепта.
Крок 6: фармацевт має запропонувати пацієнту наявні лікарські засоби на вибір – спочатку безоплатні, а потім з доплатою.
Крок 7: якщо вас все влаштовує, називаєте код підтвердження. Якщо необхідно, здійснюєте доплату, а фармацевтичний працівник накладає електронний підпис. Все, рецепт погашено. Після цього отримуєте призначені ліки.
Важливо! Якщо в даній аптеці немає саме того лікарського засобу, який бажає отримати пацієнт, він не називає код підтвердження рецепта, і має змогу звернутися до іншої аптеки. Або замовити той лікарський засіб, який відсутній в аптеці у момент звернення.
А ви користуєтесь програмою «Доступні ліки»? Чи вдається зекономити витрати на ліки?
Читайте також:
Понад 23 мільйони витратили на відкриття нового центру реабілітації: ми перевірили, що зробили
Безоплатне протезування у Тернополі: куди звертатися
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Тинулечка💋