Хто в групі ризику та як вберегтись: 5 фактів про пневмонію від головного пульмонолога Тернопільщини

Хто в групі ризику та як вберегтись: 5 фактів про пневмонію від головного пульмонолога Тернопільщини
  • 12 листопада у світі відзначають День боротьби з пневмонією.
  • Журналісти "20 хвилин" дізнались, чим небезпечна ця хвороба, яка ситуація із захворюваністю на Тернопільщині та якими можуть бути ускладнення.

- Пневмонія - інфекційна хвороба, що пов'язана з ураженням тканини легень. Інша назва - запалення легенів. Зараз на Тернопільщині немає піку захворюваності, але випадки хвороби протікають зі специфічними ускладненнями, -  говорить експерт-пульмонолог управління охорони здоров'я Тернопільської ОДА Ольга Лавра. - Часто запалення вражає одразу всі легені і проходить у важкій формі. 

 5 фактів про хворобу:

1. В групі ризику - люди старшого віку, діти та люди з надмірною вагою.

- Окрім того, до групи ризику можна віднести людей, які часто хворіють та людей, що проживають у несприятнивих екологічних умовах, - говорить Ольга Лавра. - Варто зазначити, що пневмонія є причиною до 16% від всіх смертей дітей віком до 5 років,

2. Симптоми, як у грипу
- Симптоми на початку хвороби можуть нагадувати грип або ГРВІ, вони різняться у кожному випадку, - зазначає лікарка. - може бути кашель, утруднене дихання, висока температура тіла до 39, свистячі хрипи під час дихання.

3. Ускладнення небезпечніші від самої хвороби.

- Пневмонія може розвинутись як ускладнення внаслідок вірусних чи простудних захворювань, а може сама викликати серйозні ускладнення, - каже експерт. - Серед ускладнень - абсцедуюча пневмонія, абсцеси та плевріти. Якщо звернутись до лікаря занадто пізно - хвороба може призвести до смерті.

4. Лікувати пневмонію самостійно вкрай небезпечно.

- Якщо у вас з’явились симптоми - негайно зверніться до лікаря, - радить пані Лавра. - Лише фахівець може підтвердити або спростувати ваші побоювання, поставити діагноз і призначити відповідне лікування. 

5. Вакцинація та здоровий спосіб життя -  дієві методи профілактики

- Пневмонія може викликатись різними збудниками, тому вакцину від пневмонії обрати важко, але існують комбіновані вакцини, що суттєво знижують ризик пневмонії від провідних збудників, - каже лікарка. - Все ж, ми радимо консультуватись щодо вакцинації з сімейними лікарями, терапевтами, пульмонологами та інфекціоністами. Важливо дотримуватись здорового способу життя - він загартовує організм до зовнішніх збудників. Не забувайте про збалансоване харчування та фітотерапію: часник, цибулю. Також потрібно часто провітрювати приміщення. 

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Травневі заморозки, а потім до 24º тепла. Чим дивуватиме погода на Тернопільщині 21:00 Під час обстрілу в Тернополі люди не змогли потрапити в укриття photo_camera 20:00 На Дніпропетровщині загинув старший солдат Василь Бердій з Великоберезовицької громади 19:00 Згорілі приміщення та стовпи чорного диму: репортаж «20 хвилин» із місця удару по Тернополю play_circle_filled photo_camera Від читача 11:35 ⚠️ Військові часто стають мішенню для шахраїв. 18:38 Скільки людей в лікарнях і як почуваються постраждалі внаслідок дронової атаки на Тернопіль 18:10 У Тернополі розгорнули оперативний штаб для допомоги постраждалим внаслідок ворожої атаки 17:50 Зросла кількість постраждалих внаслідок ворожої атаки на Тернопіль 17:27 Редакція «20 хвилин» також постраждала під час масованої атаки дронів на Тернопіль photo_camera 17:00 Через ліквідацію наслідків атаки змінили рух транспорту 16:51 Атака на Тернопіль: у повітрі поки не зафіксували перевищень шкідливих речовин 16:12 Рятувальники показали кадри з місця пожежі, яка сталась внаслідок атаки на Тернопіль 16:10 У Тернополі після вибухів пошкоджений торговий центр, евакуювали людей 16:03 Над Тернополем зафіксували понад 50 «шахедів», деякі з них не вибухнули 15:40 Частина Тернополя без електрики: енергетики вже працюють над відновленням 15:35 У Тернополі є влучання у промислові та інфраструктурні обʼєкти. Відомо про 11 поранених play_circle_filled 15:15 Молитва під звуки вибухів: відео з Катедри сколихнуло мережу play_circle_filled 14:22 Після вибухів у Тернополі пожежа. Радять зачинити вікна photo_camera 13:16 Шахеди атакують Тернопіль: у місті чути вибухи 13:10 На Торговиці чоловік попросив телефон для дзвінка і втік із ним
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up