Як повідомляє ДУ "Тернопільський обласний лабораторний центр", станом на ранок 15 червня на Тернопільщині зафіксували +40 випадків коронавірусу за останню добу. Загалом в області 1467 випадків від початку епідемії.
В Україні за останню добу, за інформацією МОЗ, зафіксували +656 випадків.
-Україна останнім часом б’є антирекорди по кількості нових випадків захворювання на COVID-19, - пише міністерство на офіційній сторінці у Facebook. - Вечірки, переповнені бари та нічні клуби стають звичним явищем. На жаль, веселощі без дотримання дистанції та маскового режиму сприяють активному поширенню коронавірусу.
- Я вважаю, що основна причина збільшення кількості хворих - це те, що послаблення карантину та адаптивний карантин більшість людей сприймає, як зняття карантину, - каже експерт. - Практично щодня ми бачимо кричущі, жахливі порушення протиепідемічних вимог у маршрутках: водії без масок, люди не дотримуються дистанції. Такі ж порушення констатуємо в роботі торгових закладів та комплексів.
Володимир Паничев пояснює, що головна проблема полягає в безвідповідальності людей.
- Упродовж всього часу боротьби з коронавірусом, ми, як епідеміологи, надаємо рекомендації оперативному штабу для боротьби з коронавірусом, - каже лікар. - І я не виключаю можливості, що буду пропонувати на наступному засіданні повернутися до багатьох складових жорсткого карантину. Розумію, що це сильний удар по економіці, але між двома поганими речами треба вибирати ту, яка більше важлива. Я вважаю, що здоров'я та життя людей є набагато вагомішими, ніж заробітки.
Епідеміолог каже, що, на його думку, потрібно посилювати обмеження, особливо щодо роботи громадського транспорту, ринків, торгових комплексів, закладів харчування.
Чи є ймовірність посилення карантинних заходів в Тернополі через велику кількість нових випадків зараження, ми запитали у пресслужби Тернопільської міської ради.
Ситуацію розглядатимуть на засіданні оперативного штабу.
- Ми очікуємо на дані, які будуть впродовж цього тижня, для того, щоб приймати рішення. На сьогодні надзвичайна ситуація зберігається, і ті рішення штабу, які приймалися раніше, мають силу, - повідомили у пресслужбі.
Проте наразі дати наступного засідання оперативного штабу немає.
В ефірі одного з центральних телеканалів нещодавно висловили припущення, що велика кількість хворих в Україні фіксується через те, що лабораторії нарешті почали "розгрібати" потік зразків, які накопичувались тижнями.
Однак, як повідомив Володимир Паничев, на Тернопільщині такої проблеми немає.
- Щодо заяви про те, що окремі лабораторії в окремих областях України нарешті забезпечили повне лабораторне дослідження зібраного матеріалу, є частково вірною. Це не стосується Тернопільської області, у нас такої ситуації не було за весь час пандемії, - каже експерт. - До прикладу, Львівська та Волинська області не встигали обробляти добові поступлення матеріалів, і ми навіть дещо допомагали їм.
- Останні дні дали антирекорд захворюваності, - каже професор. - Це були найбільші показники за добу. Це вказує на те, що стадія "плато", яку ми наче досягли в боротьбі з коронавірусом, дала нові піки. Як буде найближчим часом, відповісти важко. Але ймовірність подальшого росту є. І є усі необхідні умови: послаблення карантину, люди перестали дотримуватись правил, які вони зобов'язались виконувати.
На запитання журналістки "Чи не за горами друга хвиля захворювання в Україні", пан Андрейчин каже, що вона вже відбувається.
- При будь-яких рішеннях щодо послаблень чи посилення карантину, варто враховувати, що ця друга хвиля може наростати, - говорить експерт. - Тут звісно є конфлікт інтересів. З погляду епідеміології, карантинні заходи треба посилювати, але на економічних показниках це може позначитись дуже негативно.
Нагадаємо, на початку червня зафіксували спалах коронавірусної інфекції у селах Застав‘є, Баворів, Прошова, Дичків, що на території Великогаївської об’єднаної територіальної громади. Загалом з п’ятого по дев’яте червня лабораторно було підтверджено 34 випадки захворювання.
Більше читайте у матералі: "Запросили 55 осіб, з них тепер 37 хворих: ювілей у Баворові став причиною спалаху COVID-19"
Як повідомив Володимир Паничев, станом на 15 червня, серед людей, які святкували ювілей у Баворові, вже є 45 лабораторно підтверджених випадків.
- Люди, які були на святкуванні, стали джерелом інфікування для інших, - каже Володимир Паничев. - Це ситуація, коли елементарне нехтування правилами карантину призвело до такої ситуації. Зараз коло контактних осіб ще встановлюється.
На початку червня "20 хвилин" також повідомляли про 16 працівників оперативно-диспетчерської служби, які захворіли на COVID-19.
Як зараз почуваються медики та скільки людей із швидкої захворіли насправді, ми запитали у головного лікаря Центру екстреної медичної допомоги Михайла Джуса.
- За вихідні не було підтверджено нових випадків захворювання, - каже пан Джус. - У загальному ПЛ-тестування було позитивним в 32-ох людей. Зараз на підстанції №1, де було зафіксовано спалах, ситуація покращується. Люди вже відбули карантин і фактично сьогодні бригади повертаються до роботи.
Серед медиків п'ятеро вже одужали від коронавірусу. Окрім того, за словами головного лікаря, впродовж останнього тижня тестували медиків швидкої допомоги інших підстанцій. У них - усі тести негативні.
Ми стежимо за ситуацією із захворюваннями на коронавірус в Україні та області. Про усі посилення карантинного режиму повідомлятимемо.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
обществе возник новый термин: в онлайн-словаре англоязычного сленга Urban Dictionary появилось слово covidiot
(от названия заболевания COVID-19 и
слова «идиот»). Именно так называют коронавирусных
диссидентов, отрицающих существование данного заболевания.