Не потрібно людей робити наркоманами: як тернополяни реагують на легалізацію медичного канабісу

Не потрібно людей робити наркоманами:  як тернополяни реагують на легалізацію медичного канабісу
  • Верховна Рада України підтримала законопроєкт про медичний канабіс у першому читанні. «За» документ проголосували 268 народних депутатів.
  • Журналісти «20 хвилин» запитали у тернополян, як вони ставляться до такого рішення. 

 

Законопроєкт №7457 передбачає, що ліки з місткістю наркотичних засобів та психотропних речовин продаватимуть в аптеках усіх форм власності за наявності ліцензії. Купити такі засоби можна буде виключно за електронним рецептом лікаря.

Оборот канабісу для медичних цілей та ліків з нього будуть контролювати шляхом маркування кожної партії та одиниці фасованої продукції унікальним штрих-кодом. Також створять спеціальний електронний реєстр обліку переміщення сортів рослин конопель та вироблених ліків.

Відео дня
v class="video-block">

Розробляти нові наркотичні засоби зможуть наукові установи (державної, комунальної чи приватної форми власності за наявності ліцензії) виключно для застосування з медичною метою, а також для наукової діяльності.

 

Андрій, 39 років, турист

 — Я, по-перше, хочу сказати, що в Україні є таке поняття як рецептурні ліки. Тобто потрібно спершу отримати від свого сімейного лікаря рецепт, а вже далі йти в аптеку. Думаю, така процедура стосуватиметься і використання медичного канабісу. На жаль, я не фахівець у цій темі, але стежу за журналісткою Яніною Соколовою. Мені близька і зрозуміла її позиція, адже вона екстрапелює цю ситуацію на військових, яким це конче необхідно. Тому якщо це несе користь, якщо буде належним чином контролюватися державою та фармацептами, то я підтримую таке рішення. 

 

 

 

Євгенія, 70 років, тернополянка

  — З одного боку це необхідно, адже допомога хворим людям завжди потрібна. А з другої — ні, бо зараз дуже важкі часи і не кожна людина зможе стриматися, щоб не спробувати. Але це кожного індивідуальне рішення. Я добре знаю, що мені воно не потрібно. 

 

 

 

 

 

 

Руслана, 42 роки, прибиральниця

 — Я проти легалізації, адже це наркотичний засіб. Знаю, що в інших країнах його вживають багато людей, але в нас це недоречно. Я розумію, що обговорюють його використання з медичною метою. Але у нас така корупція, що зайдеш в аптеку, можеш дати гроші і отрима препарат. Тому я поки не готова до такого.

 

 

 

 

 

Євген, 74 роки, пенсіонер

  — Наскільки я знаю, від канабісу не утворюється наркозалежність. Моя дружина була онкохвора, і я знаю, який це сильний біль, як ці люди страждають. І чому ми не можемо надати їм відповідну допомогу, використовуючи канабіс? У цивілізованому світі ж використовують його в медичних цілях. 

 

 

 

 

 

Сніжана, 18 років, студентка

 — Насправді, це хороша ініціатива. Зараз в Україні багато військових і цивільних, які постраждали від війни, і зараз вони страждають від болю. А це хороший метод полегшити їхні страждання.

 

 

 

 

 

 

 Ольга, 52 роки, домогосподарка

 — Я за те, щоб легалізувати медичний канабіс. Це може полегшити лікування людей, які страждають від болей. Але в жодному разі він не повинен бути загальнодоступним. 

 

 

 

 

 

Сергій, 68 років, адвокат

 — Я категорично проти, адже воно за собою має важкі наслідки для здоров’я. Особливо це може погано вплинути на підлітків, адже вони ще психологічно не сформовані. Для полегшення болю є відповідні медичні препарати, які розробляються відповідними медичними установами. Не треба знеболювати наркотиками, бо тоді ми будемо схожі на наркоманів.

 

 

А підтримуєте Ви таке рішення? Пишіть у коментарях!

Читайте також:

Від них нудить і болить горло: як тернополяни ставляться до заборони вейпів та цигарок з ароматизаторами

У ресторанах Тернополя і далі пропонують кальян попри заборону. Ми перевірили, де саме

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (4)
  • Читач72
    В селі Ліски Збаразького району понад 10 років спритники, за участю кришувальників з Збаразької прокуратури ( прокурор Матвійчук Микола Миколайович на той час), кураторів СБУ, сільради, поліції, масштабно в напівземельній теплиці вирощували наркорослини, різали на січкарні, в спецлабораторії виготовляли наркоту.Заробляли щомісячно мільйони, годували контролерів, і їм нічо. Усі кришувальники, правоохоронці не арештовані, виконавців вивезли закордон, гроші від прибутку кримінального не арештовані. Ось такий в нас не діючий контроль за протизаконними наркотиками.Наркотики складувалися в господарстві УВД.  А наркотики в аптеках обліковуватимуться і давати уть користь хворим, прибуток в бюджет. Хіба що окремі правоохоронці робитимуть винними медиків, так вони контролюють наркоманів. І тому для початку потрібно викорінити протизанні наркотики, винних посадовців в тюрму, а тоді отримувати думку громадян.
  • Kolibry Starr
    Ну ладно прибиральниця, але адвокат? Та й зрештою вас питати ніхто не буде.
  • Володимир Козін
    Дибільні відмазки про канабіс. В нас наркотики продають в кожному продуктовому магазині і в пляшках і на кожній касі в пачці, наркотики від яких одиниці можуть позбутись залежності і активно деградують. В нас половина країни наркомани, причому, за державної підтримки, а тут балакають що якісь одиничні медичні препарати, які потрібні хворим людям, зроблять країну наркоманами...
  • myvova83
    Сергійко 68 років проти медичного канабісу, бо підлітки стануть наріками, хоча одне з іншим абсолютно не перетинається. А ще, Сергійко голосує за патріота теску.

keyboard_arrow_up