Повернули до життя після травми на фронті: історія відновлення військового з Тернополя

Повернули до життя після травми на фронті: історія відновлення військового з Тернополя
  • Майже пів року тернопільський військовослужбовець Володимир Костюк намагається повернутися до повноцінного життя після поранення.
  • Ще донедавна він не міг сидіти та зігнути руки, а зараз вже помаленьку самостійно одягається.
  • Історію бійця – читайте у нашому матеріалі.

З Володимиром Костюком журналісти «20 хвилин» познайомилися у Тернопільській обласній клінічній психоневрологічній лікарні. Саме там він разом з ерготерапевткою Ольгою Осадчук виконував вправу на зміцнення та витривалість правої руки.

Чоловік повільно та зосереджено переставляє зі стільця на стіл різнокольорові шахи й усміхається, якщо спроба виявилася вдалою.

Змінив бізнес на окопи

До повномасштабного вторгнення Володимир Костюк займався підприємницькою діяльністю – мав власну станцію технічного обслуговування, де ремонтував автотранспортні засоби. А вже 26 лютого 2022 року він пішов добровольцем до військкомату, аби захистити Україну від ворога.

Відео дня

— Я служив кулеметником у 105-ій окремій бригаді територіальної оборони Збройних Сил України на Харківщині. Ми з побратимами виконували бойові завдання та тримали оборону під Куп’янськом, — розповів боєць.

Володимир Костюк до повномасштабного вторгнення

Власне під Куп’янськом тернополянин і отримав бойове поранення. З його слів, все сталося за секунду. Пам’ятає обстріл, а далі – палату медичного закладу у Харкові.

— Поранення отримав 19 травня 2023 року. Ми з побратимами були в лісі, в окопах, де оборонялися від російського ворога. У той день росіяни активно скидали з дронів ВОГи на наші позиції. Уламок потрапив мені в шию. Після цього я одразу втратив свідомість. Лікарі діагностували поранення без проникнення. Можна сказати, що це забій, — каже пан Володимир.

Оперували та стабілізували стан тернопільського бійця у лікарні Харкова. А вже влітку перевезли його до психоневрологічної лікарні у Тернополі.

Вже самостійно тримає ложку та одягається

Після бойового поранення Володимир Костюк не міг сидіти, стояти та навіть зігнути пальці на руках. Аби повернути бійця до повноцінного життя, реабілітологи та ерготерапевти лікарні розробили для нього програму та за першої можливості розпочали заняття.

— Нам було важливо, щоб Володимир міг самостійно себе обслуговувати. Щоб він міг вільно пересуватися, виконувати буденні справи – чистити зуби, їсти, одягатися. Бо влітку у нього не виходило взяти до рук зубну щітку, виделку, ложку. Довелося вчитися виконувати такі базові потреби з нуля. Це непросто, але все зробимо поступово, — розповідає ерготерапевтка Ольга Осадчук.

Зараз ерготерапевтка Ольга Осадчук працює з пораненим бійцем двічі на день. На заняттях пан Володимир виконує вправи для зміцненням сили та витривалості верхніх кінцівок. Особливу увагу приділяють правій руці.

— Володимир має захопити пальцями кольоровий предмет та перемістити його вище вбік. Враховуючи те, що бійцю важко підіймати руки, то всі вправи йому допомагає виконувати спеціальна підвісна система, — розповідає пані Ольга. — Загальний прогрес з цим пацієнтом є. Якщо порівнювати з листопадом, то у січні вже на 10 сантиметрів вище підіймає руку. Також збільшилася сила пальчиків. Тому він може захоплювати вилку, ложку, щітку. Тобто без додаткових засобів може приймати тверду та рідку їжу.

Володимир Костюк під час заняття 

Кожному прогресу радіє і сам Володимир Костюк. Він вже самостійно сидить, пересувається коридорами лікарні та їсть. Зараз поступово удосконалює здобуті навички. Та переконує, працювати ще є над чим і готовий до цього.

— Значний прогрес у мене був після двох місяців реабілітації. Мене це тішить. За останній місяць я навчився згинати пальці не лише прямо, а й у першому та другому суглобчиках. Також вже навчився вище підіймати руки. Це дозволяє самостійно вдягнути носки, штани, зняти футболку. А ось одягнути футболку ще поки не можу, але обов’язково навчуся, — наголошує він.

Нагадаємо, 10 січня Тернопільську обласну клінічну психоневрологічну лікарню відвідав міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. Він оглянув умови, які створили для перебування та реабілітації поранених бійців.

Також разом з шістьма представниками України підписали Меморандум про створення центрів досконалості. Один із шести центрів працюватиме у Тернополі — у психоневрологічній лікарні.

Читайте також:

У психоневрологічній лікарні Тернополя оновили відділення: який вигляд воно має

Повноцінне життя після травм та інсультів можливе: як у тернопільській лікарні рятують людей «з того світу»

Тернопільщина отримала сучасний компʼютерний томограф. Де він працюватиме

У лікарні швидкої допомоги в Тернополі відкрили нове реабілітаційне відділення

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up