Віктор Ляшко у Тернополі: чому приїздив міністр охорони здоров'я

- 10 січня у Тернопільській обласній клінічній психоневрологічній лікарні підписали Меморандум про створення центрів досконалості.
- До підписання долучився міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко та представники шести медзакладів України.
Під час робочого візиту на Тернопільщину міністр охорони здоров’я презентував присутнім медикам реабілітаційні центри досконалості. Зі слів Віктора Ляшка, на час воєнного стану якісна реабілітація має бути доступна кожному, хто її потребує. Мова йде як про військових, так і про цивільних.
— Наша мета – у кожній кластерній з’явилося реабілітаційне відділення з ліжковим фондом від 30 до 60 місць з мультидисциплінарними командами. Ми знаємо, деякі лікарні України потребують залучення інвестицій для проведення капітальних, поточних ремонтів, аби вони відповідали вимогам. Також лікарні потребують сучасного обладнання, десь це частково, а десь майже повністю. Ми в рамках проєкту, який реалізуємо зі світовим банком, запустили закупівлю обладнання про проведення фізичної терапії. Це допоможе закрити потреби реабілітаційних відділень, — каже він.
Обирали найкращих
Загалом в Україні створили шість спеціалізованих реабілітаційних медзакладів національного рівня. Вони діятимуть у різних областях нашої країни. А для їхнього відкриття обрали найпотужніші медзаклади з новітньою базою:
- відділення гострої дитячої реабілітації НДСЛ «Охматдит»;
- Центр фізичної та реабілітаційної медицини КНП «Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради»;
- відділення фізичної та реабілітаційної медицини КНП «Міська клінічна лікарня № 4 Дніпровської міської ради»;
- відділення фізичної та реабілітаційної медицини КНП «Обласний клінічний центр нейрохірургії та неврології Закарпатської обласної ради»;
- Центр реабілітації Вінницької обласної клінічної психоневрологічної лікарні ім. акад. О.І. Ющенка;
- нейрореабілітаційне відділення КНП «Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня».
Вони охоплюють пацієнтів із травмами спинного мозку, людей із важкою нейротравмою, пацієнтів, які потребують складної скелетної реабілітації, а також людей, яким потрібна складна реабілітація у разі ампутацій.
— Цьогоріч наш головний виклик не кількість реабілітаційних відділень, а кваліфікація фахівців з реабілітації. Для того, щоб кожна команда з усієї країни мала змогу отримати нові знання, навички та досвід, команда Міністерства охорони здоров’я України визначила шість найкращих реабілітаційних відділень країни. На базі цих закладів запустили реабілітаційні мультидисциплінарні тренінгові центри досконалості. Вони – приклад, на який потрібно рівнятись. Лише так вдасться створити найпотужнішу систему реабілітації в Європі, — зазначив пан Ляшко.
Зазначимо, що саме Тернопільську обласну клінічну психоневрологічну лікарню обрали не випадково. Адже саме тут переобладнали реконструйоване неврологічне відділення № 2 у відділення нейрореабілітації. Новітні технології, сучасні підходи допомагають витягнути «з того світу» пацієнтів з надскладними травмами.
— Такий центр допоможе не лише підвищити рівень знань фахівців із реабілітації, а й викорінити довготривалі традиції використання застарілих або недоказових методів відновлення людини, — повідомили під час зустрічі.
Реабілітація починається з реанімаційного відділення. А також, окрім стаціонарної реабілітації, має бути й амбулаторна. Її мають проводити на базі центрів первинної медико-санітарної допомоги.
— Представники мультидисциплінарних команд навчатимуться у найкращих європейських медиків. Або наші виїжджатимуть до них, або іноземні лікарі приїжджатимуть до нас. Це дасть можливість сформувати нашу команду тренерів, яка надалі зонтиковим методом буде накривати всю Україну. Ми використовуємо саме такі підходи, щоб забезпечити доступність до реабілітаційних послуг в нашій країні, — додав міністр.
У кожному реабілітаційному відділені, кластерній лікарні планують реалізувати проєкт «Палата Героїв». Там апалічних пацієнтів забезпечуватимуть сестринським доглядом.
Читайте також:
Де у Тернополі можна здати обов’язкові щорічні аналізи і чи дорого це коштує? Ми перевірили (ОГЛЯД)
Рак може бути корисним? Що кажуть ті, хто борються і перемогли онкозахворювання (ЕКСКЛЮЗИВ)
У психоневрологічній лікарні Тернополя оновили відділення: який вигляд воно має
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Жінки на своїх животах тягають хворих. Там керівництво треба міняти в тій психоневрологічній лікарні