П’ють чаї, вживають вітаміни, овочі і фрукти: як тернополяни радять рятуватися від застуди

- З настанням холодів люди все частіше стикаються з сезонними захворюваннями. Дехто займається самолікуванням і довіряє народній медицині, а інші – звертаються до лікаря. Журналісти «20 хвилин» запитали у тернополян, як вони діють у таких випадках.
- Чи мають містяни свої методи профілактики сезонних захворювань?
Осінь – це ідеальний час для виникнення грипу та застуди. Рівень захворюваності підвищується відразу після настання перших холодів, пишуть на сторінці Тернопільського обласного центру контролю та профілактики хвороб. Фахівці рекомендують містянам не займатися самолікуванням, а проконсультуватися з лікарем щодо вживання антибіотиків, противірусних препаратів тощо.
Ми запитали у пересічних тернополян, як вони запобігають сезонних захворювань. Чим захищають себе і рідних від вірусних інфекцій? Що відповідали люди – дивіться у нашому відеоопитуванні.
Тетяна, 36 років, репетитор з англійської мови
Олег, 22 роки, продавець-консультант
Марія, викладач української літератури
Галина, 65 років, директор будинку культури
Василь, 65 років, заступник директора школи
Галина, 60 років, пенсіонерка
Що радять лікарі?
Про сезонні захворювання, які найчастіше турбують людей восени, розповіли на Фейсбук-сторінці Тернопільського обласного центру контролю та профілактики хвороб. Найперше – це грип і застуда.
Ці захворювання самі по собі різні, проте за причиною виникнення однакові. В організм потрапляє вірус, який поступово поширюється в клітинах людини. Лікування грипу, застуди і вірусу можуть сильно відрізнятися, саме тому потрібно вчасно розпізнати, що за хвороба вас атакувала.
При застуді нежить та закладеність носа з'являються у перші години захворювання. Коли у людини вірусне захворювання, нежить виникає в перші дні, при грипі може проявитися тільки в вигляді ускладнень і не раніше, ніж через дві доби від початку хвороби. Основні симптоми грипу – це почервоніння очей, слабкість, прояв лихоманки. Під час ускладнень можлива блювота, прискорене серцебиття, нестача повітря. У деяких людей можливо навіть підвищення артеріального тиску. При застуді очі не червоніють і не сльозяться, а якщо таке і є, то це говорить про бактеріальну інфекцію.
Наступна важлива відмінність – це різний перебіг хвороб. Грип починається раптово, перші ознаки – це стрибки температури. З'являється виражена інтоксикація організму: озноб, адинамія, головний біль, м'язовий біль, ломота у всьому тілі, сухий болючий кашель. При будь-якій іншій вірусній інфекції переважають такі симптоми, як нежить, біль у горлі та бронхіт. І тільки потім з'являється температура.
При грипі та застуді лікарі рекомендують пити багато рідини. Це допомагає впоратися з втратою рідини, спровокованої потовиділенням при високій температурі. Жарознижуючі препарати діють не тільки на температуру, але надають протизапальний і знеболюючий ефект. Однак, призначити їх може лише лікар. Для профілактики вірусних інфекцій та грипу фахівці радять менше перебувати в місцях скупчення людей. Якщо цього не уникнути, намагайтеся використовувати спеціальні маски.
А як ви рятуєтесь від сезонних захворювань? Пишіть у коментарях.
Читайте також:
В Україні розпочався епідсезон ГРВІ: скільки людей захворіли
Сиро і йде дощ: чи варто йти на двір і як там розважити дитину?
Медики поділились порадами, як зменшити ризик підхопити ГРВІ
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
Читач29Усі вітаміни у здоровому харчуванні - фрукти, овочі, каші.. у здоровому способі життя. Ось тому я і хворію рідко, тому що правильно харчуюсь, гартуюся, займаюся спортом. Але від вірусних інфекцій, грипу в сучасному світі нікуди не сховаєшся. І якщо занедужую, то мені допомагає Умкалор, теж натуральний препарат, який досить швидко ставить на ноги. Будьте здорові і не хворійте!
-
Елена БойкоНам у таких випадках теж Умкалор допомагає. З усього, що пробувала він найефективніший виявився. Температуру махом збиває, із закладеністю носа справляється. За пару днів на ноги ставить швидко і без ускладнень.