Спостерігати вагітність безоплатно можна у 25 медзакладах Тернопільщини

Спостерігати вагітність безоплатно можна у 25 медзакладах Тернопільщини

Ведення вагітності в амбулаторних умовах акушером-гінекологом виділене в окремий пакет медпослуг Програми медичних гарантій. Тож ті, хто має декларації, можуть безплатно скористатись послугою.

На пакет «Ведення вагітності в амбулаторних умовах» 25 медзакладів Тернопільщини уклали договори з НСЗУ. А це означає, що вагітні можуть звернутися по допомогу в будь-який із цих закладів і отримати її безоплатно: за спостереження вагітності, необхідні консультації, аналізи та дослідження вже заплатила держава. І від початку 2024 року станом на 1 травня послугу на Тернопільщині отримали вже 3775 пацієнток.

— Українки мають право спостерігати свою вагітність у будь-якому медичному закладі, який має відповідний договір з Національною службою здоров’я України. Це не залежить від місця проживання та прописки, від терміну вагітності чи того, чи була жінка раніше на обліку. Вона може обрати зручний для неї медзаклад, який законтрактований з НСЗУ за пакетом «Ведення вагітності в амбулаторних умовах», і там зможе отримати медичний супровід та допомогу безоплатно, — говорить директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Тетяна Кудик.

Жінка може звернутися по послугу самостійно або за направленням свого сімейного чи лікуючого лікаря.

Відео дня

Які послуги покриваються Програмою медичних гарантій:

Знайти найближчий до вас заклад, законтрактований за пакетом «Ведення вагітності в амбулаторних умовах», можна на дашборді НСЗУ на карті місць надання послуг за договорами з деталізацією за групами послуг — оберіть область та групу послуг («35 Ведення вагітності в амбулаторних умовах»). Або телефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Оператор підкаже потрібний медзаклад. 

Більше про безоплатні медичні послуги — в електронному посібнику «Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнта 2024». Завантажити посібник можна за посиланням: https://cutt.ly/Nw5buw0b.

Нагадаємо, раніше журналісти «20 хвилин» розповідали де можна отримати медикаменти за програмою «Доступні ліки». Інтерактивна карта аптек

Читайте також:

У Чорткові лікарі виконали складну операцію на серці

«Після трансплантації в мене ніби з'явилися крила»: тернополянину пересадили кістковий мозок

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up