Тернопільська спека — причина ангін, застуди та пневмонії

Тернопільська спека — причина ангін, застуди та пневмонії

Кондиціонер в офісі, пиво чи пепсі з холодильника, протяги в маршрутках, непомита полуниця, квітучі трави — декому достатньо чогось одного, аби все літо “просидіти” на таблетках  

На ангіну, вірусні застуди і пневмонії через спеку і різкі перепади температур страждають зараз все більше тернополян, кажуть у поліклініках. Навіть влітку людей підстерігає чимало небезпек — протяги в маршрутках, холодне пиво чи пепсі-кола, непомита полуниця, цвіт трав. Декому достатньо чогось одного, аби все літо провести з таблетками. Тому варто навчитися жити зі спекою на “ти”.

“Дайте мені з холодильника”

Зараз відбувається сезонне підвищення захворюваності на гострі респіраторні вірусні захворювання, зазначає заступник директора «Центру первинної медико-санітарної допомоги» Надія Боднар. Більшість це списують на те, що “ходить якийсь вірус”. Проте віруси циркулюють завжди, а люди хворіють тому, що не вміють справлятися зі спекою, пояснює лікар.

Відео дня
  • У таку спеку природно хочеться прохолоди, — каже Надія Боднар. — Рятуються або в офісах за допомогою кондиціонерів, або дуже холодними напоями. Дуже багато людей розповідають нашим лікарям, що випили щось холодне прямо з холодильника або вдома, або на вулиці. А саме від різкого перепаду температур відбувається переохолодження. Як наслідок — падає імунітет і починається застуда. Від холодних напоїв із холодильника може бути загострення хронічних тонзилітів, ларингітів, також може бути ангіна.

Стосовно небезпеки від кондиціонерів, то людина може захворіти не лише від того, що різниця температури між вулицею і офісом сягає до 10 С, а й від сильного руху повітря, зазначає лікар. Чим сильніші потоки повітря йдуть на людину, тим більший рух мікрофлори. Є навіть різновид пневмонії, яку можна підхопити в офісах, так звана пневмонія легіонерів. Тому аби не захворіти від кондиціонера, не варто знижувати температуру більше 5С, а якщо потік повітря спрямований на когось з працівників, то варто перенести чиєсь робоче місце.

 

Пневмонія — з моря

— Наші люди переважно їдуть на море на 7-10 днів, бо мають короткі відпустки. Але 10 днів потрібно лише для того, щоб організм адаптувався до іншого клімату. А ще 10 днів потрібні для оздоровлення. А коли їдуть лише на тиждень, то це взагалі шкідливо для організму — різко падає імунітет, і люди, які схильні до застуд, підхоплюють або вірусні інфекції, або хворіють на пневмонію. У мене була минулого року така пара — чоловік і дружина. Вони поїхали на море на дуже короткий час, то після поїїздки обоє злягли з пневмонією.

Тому, зауважує лікар, якщо застудилися влітку, варто чимшвидше звертатися до лікаря. Лікар має оцінити, наскільки важкий стан і визначити, чи можна обійтися липою-калиною-малиною, чи потрібне серйозне лікування антибіотиками.

  • Пневмонія досить небезпечна, — зауважила лікар. — Якщо вчасно не звернутися по допомогу, то її важче лікувати, потрібно більше ліків, запалення може призвести до загострення інших хронічних хвороб.

 

Полуниці мити забувають

Крім того, небезпечними є протяги в транспорті, бо спричиняють загострення міозитів, невритів, радикулітів.

— А особливо протяги небезпечні для малих дітей, які спітніли і мають мокру голову, — каже терапевт. — Постарайтеся знайти місце, де немає відкритого вікна і одягніть дитині на голову хустинку.

А ще, як зауважила Надія Боднар, зараз росте кількість харчових отруєнь. По-перше, люди не завжди добре миють овочі чи ягоди, чи взагалі забувають їх помити, а по-друге, через спеку їжа дуже швидко псується, а люди їдять, не відчуваючи, що їжа вже зіпсувалася, або шкода викинути. Також більше людей звертаються до лікарів через алергію — хтось реагує на пух, хтось на квітучі трави, а когось вже бджола вкусила чи комарі. Таким людям варто зараз таким людям приймати свої протиалергічні ліки, а коли сезон мине— пролікуватися від алергії.

 

Поради від терапевта Надії Боднар:

  • у спеку більшості людей варто пити багато рідини через підвищене потовиділення. Не збільшувати кількість рідини треба лише тим, хто має набряки і хто страждає на гіпертонію;не можна бути довго на сонці, особливо на півдні.
  • Варто дотримуватися режиму — на пляжі бути до 11.00 і з 16.00, засмагати по 15 хвилин з перервами, ховаючись у затінок. Дітям варто засмагати лише при розсіяних променях;у спеку треба носити головний убір, особливо дітям і старшим людям;
  • овочі і ягоди ретельно мити у проточній воді, частіше мити руки;
  • не купувати надто багато продуктів, навіть овочі і фрукти зберігати в холодильнику;
  • не пити надто холодні напої.
     

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
10:00 Бійці 105 окремої бригади тероборони ЗСУ на передовій зустрічають Великдень 09:00 Редакція «20 хвилин» щиро вітає вас із Великим Днем Воскресіння Христового! 21:08 Забобони і заборони на Великдень: що радять робити для очищення і захисту від лихого 20:05 З російського полону додому повернувся Захисник з Тернопільщини Від читача 16:05 Поліція Києва та СБУ повідомили про підозру заступнику голови КМДА в організації схеми переправлення призовників через держкордон України 19:05 Як суди на Тернопільщині карають тих, хто відмовляється служити 18:17 В Україну повернули 277 звільнених з полону Захисників photo_camera 18:00 Тернопільська «Нива» поступилася «Маріуполь-Феніксу» 17:00 Тернопільські школярі передали великодні листівки та обереги для воїнів ЗСУ photo_camera 16:00 У Тернополі одружилися військові 15:00 Тернополянка втратила майже 400 тисяч гривень — шахрай представився працівником банку 14:02 У Тернополі освячують великодні кошики play_circle_filled photo_camera 13:00 Плащаницю зі святих місць Зарваниці привезли на передову play_circle_filled 12:00 9-річний хлопчик кілька разів викликав поліцію для розваги play_circle_filled 11:03 Втратив документи, коли поранили. Чи можуть переслати паспорт, який замовив в іншому місті?
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up