Тернопільський медичний університет безкоштовно лікує зуби: хто та як може отримати послугу

Тернопільський медичний університет безкоштовно лікує зуби: хто та як може отримати послугу
 • Зубний біль вважається одним з найсильніших. Тому лікувати зуби бажано одразу, як тільки виникла проблема. Стоматологія — недешеве задоволення, тож не всі мають можливість одразу звернутися до лікаря. А як результат – термінове видалення та подальше протезування.
 • Аби допомогти людям, у Тернопільському національному медичному університеті запустили благодійний проєкт щодо безкоштовного лікування зубів.
 • Ми дізналися, хто може розраховувати на послугу і куди звертатися.
 • Здійснено за підтримки Асоціації «Незалежні регіональні видавці України» у рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Від початку повномасштабного вторгнення працівники та студенти Тернопільського національного медичного університету розпочали активну волонтерську діяльність. Наразі в навчальному закладі діє одразу кілька проєктів, що направлені на допомогу та підтримку постраждалих від війни.

Кожен має свій фронт

Один з благодійних проєктів від університету – безкоштовні стоматологічні послуги людям з незахищених соціальних верств населення. Зі слів завідувача стоматологічного відділення університетської клініки Володимира Мачогана, такий проєкт наразі є вкрай важливим, адже якісні стоматологічні послуги коштують чимало.  

— З початку повномасштабного вторгнення ми почали безкоштовно лікувати зуби внутрішньо переміщеним особам. А далі вже підтягнулися і військовослужбовці. Університет виділив базові стоматологічні матеріали, що нам необхідні для роботи. Ми розуміємо, що деякі переселенці залишилися без роботи, без домівки, без нічого. Вони зараз змушені налагоджувати своє життя у новому місті. Тож, чому б їм не допомогти? А ось щодо військовослужбовців, то тут взагалі без питань. Хлопці та дівчата ризикують своїм життям задля нашої Перемоги, задля свободи нашої країни. Якщо ми можемо допомогти їм хоча б лікуванням зубів, то чому б це не зробити? – каже він.

Як виявилося, проєкт безкоштовного лікування зубів від медичного університету діє вже не один рік поспіль. Проте через повномасштабне вторгнення довелося розширити перелік пацієнтів, які можуть отримати таку послугу.

— Раніше ми мали договір з будинком пристарілих і безкоштовно надавали стоматологічні послуги літнім людям. Вони приходили до нас, ми проводили огляд і тоді вже вирішували, чи треба щось лікувати, чи видаляти. І взагалі розуміли, чи можемо чимось допомогти. Бабусі та дідусі завжди задоволені. Та і зараз вони також приходять до нас. Бо війна війною, але про місцевих теж не треба забувати, — додає пан Володимир.

Загалом за минулий рік стоматологи безкоштовно прийняли та надали кваліфіковану допомогу понад 2000 пацієнтам. Та на цьому вони не зупиняються і щодня чекають на нових людей.  

Які послуги можна отримати?

У рамках благодійного проєкту, переселенці, військовослужбовці та пенсіонери можуть отримати чималий перелік стоматологічних послуг безкоштовно. Основними напрямками роботи є проведення діагностики, консультацій та комплексного лікування пацієнтів.

— Стрес, ліки та операції негативно впливають на зуби. Тому кожен звертається з різними проблемами. Одні можуть прийти просто задля чистки, інші – задля видалення чи лікування. Та найчастіше звертаються з карієсом. Є серйозні випадки, то ми повідомляємо про це пацієнтам і попереджаємо, що за один підхід все не зробимо. Але людина може прийти до нас і два, і три рази. Ми не відмовляємо їм. Та якщо це протезування чи виготовлення брекетів, то ми не допоможемо. З такими випадками треба звертатися в інші клініки, — розповідає Володимир Мачоган.

При наданні стоматологічних послуг лікарі використовують сучасне обладнання, зокрема: фотополімерні лампи, апекслокатори, діатермокоагулятори, змішувач склоіономерних цементів. Сучасні стоматологічні установки укомплектовані внутрішньоротовою відеокамерою та монітором для кращої демонстрації маніпуляцій, що проводять у порожнині рота.

З пацієнтами працюють професори, доценти та інші фахівці з терапевтичної, дитячої, ортопедичної, хірургічної стоматології. Також до лікування зубів в рамках соціального проєкту залучають інтернів та студентів.

— Якщо це нескладний випадок, то лікар-інтерн справляється сам. Якщо ж вже щось серйозне, то вони виступають асистентами для наших практикуючих лікарів. Студенти теж допомагають нам, вчаться. Бо всю теорію треба закріплювати на практиці. Ми постійно слідкуємо як за інтернами, так і за студентами. За потреби, додатково все пояснюємо. Але поки за роки існування проєкту неприємних ситуацій не було. Всі люди задоволені, — наголошують у стоматологічному відділенні університетської клініки.

Куди звертатися?

Переселенці, пенсіонери та військовослужбовці можуть звертатися до поліклініки щодня з 09:00 до 15:00. З понеділка по п’ятницю всі стоматологи працюють в медзакладі і нададуть необхідну допомогу.

У суботу та неділю в поліклініці працює черговий лікар. Він лише допоможе позбутися гострого зубного болю та скаже, в який день звернутися для повноцінної діагностики, лікування чи видалення. Записуватися заздалегідь не варто, просто приходите і звертаєтеся до працівників в реєстратурі.

Безкоштовні стоматологічні послуги надають за адресою: вулиця Олени Теліги, 7.

 

Читайте також:

Чи безпечно лікувати зуби уві сні? Поради стоматологів та актуальні ціни в Тернополі

Повноцінне життя після травм та інсультів можливе: як у тернопільській лікарні рятують людей « з того світу»

Вже реагує на силуети та світло: як почувається пацієнт, який втратив зір після ін'єкцій у лікарні

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (6)
 • Любов Синютка

  Дуже потрібна справа .Щиро дякую Вам за те  що допомагаєте - тим хто потребує  найбільше.
 • Наташа Воробель

  Доброго дня. Чи реставрації зуба роблять?
 • Читач72

  Потрібно врахувати і те що в більшості до нас переїхали багаті переселенці, переселенці влаштовані на державні роботи, бідні переселенці нікуди не переїжджали. Ці що приїхали оформляють групи, мають безкоштовну гуманітарку, облаштовані на державні посади, житло вимагають лишень дорогуще в Тернополі а до сіл з пустими хатами безоплатними не хочуть і чути. А що робити місцевим пенсіонерам з пенсією 2200-3000 грн., Скороченим на роботі, працюючим бюджетникам на 2/3 окладу(4500грн).Як лікувати таким людям, що живуть нижче межі бідності, зуби по ціні 3000 Грн один зуб, робити операцію в тернопільських лікарнях по виставлених рахунках покупки медичних інструментів ціною 15000(грижа)-100000 грн.(суглоби). Люди які живуть і існують нижче межі бідності позбавлені права медичної допомоги в лікарнях Тернополя, які є державними і все обладнання державне і зарплати головним лікарям з преміями державні. Корупцією тхне по повній а правоохоронці мовчать ніби в долі з головними лікарями.
 • Читач72

  Молодці. Крім того потрібно відмінити побори в Тернопільській міській стоматологічній поліклініці а лікувати платників податків безкоштовно бо страхову медицину ніхто і не пробує організовувати. В лікарні третій взагалі закрито державну стоматологію, сімейні лікарі не видають електронне направлення до стоматолога. А приватні стоматології на час війни закрити як таких що втратили здоровий розсудок цін, скерувати власників стоматологій на фронт як медиків (жінки) і як воїни(чоловіки). З медиків усіх медичних закладів Тернополя потрібно створювати бойові батальйони і відправляти на захист України від москалів. Досить людей рекетирувати височенними цінами за лікування зуба (3000 грн), різними операціями (з видачею рахунків 50000-100000 та більші суми в грн). Командирами військових батальйонів призначати головних лікарів, які є організаторами поборів і корупції в лікувальних державних закладах.

keyboard_arrow_up