У Тернопількій обласній лікарні вперше ліквідували дефект у серці без розрізу

У Тернопільській обласній лікарні вперше закрили дефект міжпередсердної перегородки за допомогою спеціального пристрою.
Про це повідомили в Тернопільській обласній лікарні.
— В Тернопільська обласна клінічна лікарня вперше виконано закриття дефекту міжпередсердної перегородки за допомогою септального оклюдера, — написав у соцмережі завідувач відділенням інтервенційної радіології, кардіології та реперфузійної терапії Тернопільської обласної клінічної лікарні Богдан Маслій. — Ця процедура виконується без розрізу, через прокол на стегні. Діаметр отвору вимірюється за допомогою спеціального м'якого балону та закривається пристроєм, який схожий на дві парасольки. Контроль позиціонування виконується за допомогою рентгеноскопії та черезстравохідної ехокардіоскопії. Наступного дня пацієнтка пішла додому. Колектив лікарні надзвичайно вдячний проктору, Igor Ditkivskyy , Дітківському Ігору Олександровичу.
Що таке дефект міжпередсердної перегородки?
У нормальному серці, праві та ліві відділи розділені між собою тонкою стінкою, так званою перегородкою. Дефект міжпередсердної перегородки це отвір між камерами серця — лівим і правим передсердями. Тиск у лівих відділах серця в нормі вище, ніж правих. Кров з лівого передсердя потрапляє в праве передсердя, потім у правий шлуночок і легеневу артерію, викликаючи розтягнення і перевантаження цих відділів серця. Це в свою чергу призводить до ряду неприємних проблем, йдеться на сторінці БФ Серця Майбутнього.
На сьогоднішній день існує два способи закриття дефектів: ендоваскулярний спосіб і операція в умовах штучного кровообігу (ушивання ДМПП або закриття його латкою).
В останні два десятиліття з'явилися пристрої, що дозволяють виконати закриття дефекту міжпередсердної перегородки не вдаючись до відкритого втручання, що вимагає розрізу, проведення штучного кровообігу і тривалої реабілітації. Для виконання цієї маніпуляції було запропоновано велику кількість спеціальних пристроїв — оклюдерів.
Матеріали, з яких зроблений окклюдер повністю біосумісні та гіпоалергенні, не мають магнітних властивостей. Ендоваскулярне втручання виконується в умовах рентгенопераційної. Перед проведенням операції ендоваскулярного закриття дефекту міжпередсердної перегородки всім пацієнтам проводиться черезстравохідне ультразвукове дослідження серця (УЗД). Оскільки наше серце розташовується безпосередньо за стравоходом, таке УЗД дає повну інформацію про анатомію дефекту.
Операції з встановлення такого іпмланта раніше робили в Національный Інститут Серцево-Судинної Хірургії Ім ММ Амосова.
Нагадаємо, раніше 20 хвилин повідомляли, що у Тернополі вперше в області замінили серцевий клапан без відкритої операції.
Читайте також:
У Тернополі вперше в області замінили серцевий клапан без відкритої операції
Медики Тернопільської обласної лікарні унікальним методом врятували жінку від інсульту
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
Інна БєловаНаші лікарі найкращі....