Медики Тернопільської обласної лікарні унікальним методом врятували жінку від інсульту

- Скаржилася на головний біль, а діагностували аневризму мозкової артерії.
- Лікарі Тернопільської обласної клінічної лікарні вчасно виявили у пацієнтки ймовірність розвитку інсульту.
- Зупинили розвиток хвороби сучасним методом емболізації – міні-операцією практично без хірургічного втручання.
- Про досягнення сучасної медицини та порятунок життя пацієнтки розповів завідувач відділенням нейрохірургії Тернопільської обласної клінічної лікарні Ігор Загрійчук.
Лікар говорить, що жінка скаржилася на головний біль і під час обстеження МРТ у неї запідозрили аневризму передньої мозкової артерії. Під час госпіталізації пацієнтці провели повторне обстеження, що й підтвердило діагноз.
«Аневризма – це стончення стінки судини в одному місці на кшталт мішкоподібного випинання. А тому там, де є це стончення, це вже дуже велика загроза, що стінка судини може в будь-який час розірватися. Якщо це стається, то відбувається інсульт. Найчастіше це проявляється у віці від 30 до 60 років», – розповідає Ігор Загрійчук.
Аби уникнути найгіршого сценарію розвитку хвороби, пацієнтці було проведено емболізацію аневризми передньої мозкової артерії. В чому ж унікальність цієї операції? Як пояснює лікар, хірургічне втручання проводиться через невеликий прокол у стегновій артерії. Вводиться мікрокатетер до судини головного мозку, контрастується і через цей катетер ставляться мікроспіралі або стенти, залежно від випадку.
Таким чином наші медики вилучили аневризму з кровотоку. Тим самим забрали загрозу для життя людини у майбутньому. Одним словом – врятували пацієнтку від розвитку підступної хвороби і постійного головного болю.
«Через дві доби жінку виписали додому абсолютно без жодних неврологічних симптомів. Зараз вона спостерігається у сімейного лікаря. Почувається абсолютно нормально і здоровою», – підсумовує Ігор Загрійчук.
Раніше ми повідомляли, що 14 березня у Тернополі відкрили оновлене дитяче онкогематологічне відділення. Також розповідали історію порятунку пробитого міною серця українського воїна. Писали і про те, як у тернопільській лікарні рятують людей «з того світу».
Читайте також:
У Тернополі відкрили оновлене онкогематологічне відділення для дітей
Пробите міною серце захисника з Тернополя продовжувало битись. Як рятували воїна
Таке не кожному під силу: у 21 фельдшер із Тернополя рятував важко поранених бійців на фронті
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Читач72
Читач09