У Тернополі безкоштовно вакцинуватимуть проти сказу домашніх улюбленців (ГРАФІК)

У Тернополі безкоштовно вакцинуватимуть проти сказу домашніх улюбленців (ГРАФІК)

Сказ — одне з найнебезпечніших інфекційних захворювань всіх теплокровних тварин і людини, що характеризується ураженням центральної нервової системи і майже завжди закінчується смертю.

До сказу чутливі всі тварини, але найчастіше хижі тварини: лисиці, вовки, гризуни, з домашніх тварин — собаки, коти, сільськогосподарські тварини та інші. Збудник сказу передається через покуси, хоча найковці не виключають зараження людей — повітрям (кажани, летючі миші). Сказ у гризунів зустрічається значно рідше, але в природі вони часто виступають носіями вірусу і є своєрідним резервуаром інфекції.

Читайте також: На тернополян далі нападають собаки, вакцини нема. Хто з чиновників відповість, якщо в пацієнта буде сказ?
 

Основними носіями сказу є дикі тварини і в першу чергу лисиці.Збудник сказу виявляється у слині інфікованої тварини ще за 10 днів до появи перших клінічних ознак.Хворі на сказ тварини поводяться агресивно чи навпаки-мляво,не реагуючи на наближення людини.У них непевнена хода чи біг,інтенсивно виділяється слина,утруднене ковтання,настовбурчена шерсть.Собаки ховаються в темні закутки,лякаються різних звуків.Перед смертю з’являються параліч кінцівок,смерть наступає на 7-11 день після прояву клінічних ознак захворювання.

Відео дня

Дієвим способом уберегти домашніх тварин від цього захворювання — це проведення вакцинації, а також дотримання “Правил утримання собак, котів та інших тварин” та «Правил утримання домашніх та безпритульних тварин (собак та котів) на території Тернопільської міської територіальної громади» затверджених рішенням Тернопільської міської Ради №7/36/13 від 24.07.2019 року.

Читайте також: "Рятуйте, мене вкусив собака!" Чи реально знайти вакцину від сказу в Тернополі – ми перевірили
 

Ось, що необхідно знати і дотримуватися власникам тварин:

  • купуючи собаку, кота чи інших тварин, слід вимагати довідку або ветеринарне свідоцтво про стан їх здоров’я, підтверджуючі документи щодо проведення її чіпування, а також ветеринарно-санітарний паспорт на тварину(нового зразка) затверджено новим Додатком 13 згідно з наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 578 від 26.10.2017 року;
  • придбавши тварину, негайно повідомте ветеринарного спеціаліста і за необхідності зробіть  щеплення від сказу;
  • собаки, коти та інші тварини безкоштовно вакцинуються проти сказу з трьохмісячного віку міською державною лікарнею ветеринарної медицини в м.Тернополі, або приватними клініками міста Тернополя;
  • щороку доставляти собак та котів на територію підприємств, які обслуговують житловий фонд згідно графіка на 2020 рік для безкоштовної вакцинації проти сказу, який буде затверджений і опублікований в засобах масової інформації після завершення надзвичайної ситуації в Україні;
  • у випадку нанесення Вашими тваринами укусів людям чи тваринам негайно повідомляйте ветеринарну службу міста по тел. 52-10-40 і   ізолюйте тварину для 10-ти денного карантинування під наглядом ветлікаря.
  • Виводьте собак із житлових приміщень на загальні двори, або вулицю тільки на короткому повідку та у наморднику;
  • тримайте сторожових собак на прив’язі і відпускайте лише в закритих дворах, що виключають можливість  втечі;
  • не присвоюйте безпритульних собак, котів і диких тварин та уникайте контактів з ними;
  • реєстрація домашніх та безпритульних тварин починається з внесенням власником або Адміністратором(ветеринарні клініки та інші ) на спеціальному веб-порталі інформацію про тварину і власника його.

Для успішного вирішення питання боротьби з сказом необхідно створити систему контролю за виконанням «Правил утримання домашніх та безпритульних тварин (собак та котів) на території Тернопільської міської територіальної громади» і їх розмноження,посилити відповідальність власників тварин. Система боротьби з безпритульними тваринами має передбачати ліквідацію умов,що призводить до їх неконтрольованого розмноження:створення притулків,поховання трупів тварин,що загинули,та їх утилізація.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up