Уже відомо, які віруси грипу циркулюватимуть взимку і коли буде найбільше хворих

Уже відомо, які віруси грипу циркулюватимуть взимку і коли буде найбільше хворих

Очікується дві хвилі підйому захворюваності – у грудні та в кінці січня, на початку лютого з можливим максимальним рівнем на 4-ому тижні 2020 року.

Прогноз циркуляції вірусів грипу в епідемічний сезон 2019-2020 років поширив на своїй сторінці в соцмережі ДУ "Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України".

- За прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я в епідемічному сезоні 2019-2020 років у Північній півкулі будуть циркулювати наступні штами вірусів грипу:
– вірус, подібний до A/Brisbane/02/2018(H1N1)pdm09; 
– вірус, подібний до A/Kansas/14/2017(H3N2);
– вірус, подібний до B/Colorado/06/2017(лінія B/Victoria/2/87);
– вірус, подібний до B/Phuket/3073/2013(лінія B/Yamagata/16/88/), - йдеться у повідомленні.

ВООЗ надала рекомендації щодо вказаних штамів вірусів грипу, які повинні враховуватись виробниками при виробництві вакцини для профілактики грипу в сезон 2019 - 2020 років.

Фахівцями відділу грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» розраховані можливі показники захворюваності на наступний епідсезон.

Згідно з прогнозом в сезоні 2019-2020 років на грип та ГРВІ захворіють від 4,8 до 6,7 млн. осіб.
Очікується дві хвилі підйому захворюваності – у грудні та в кінці січня, на початку лютого з можливим максимальним рівнем на 4-ому тижні 2020 року.

Для підготовки до епідемічного сезону захворюваності на грип та ГРВІ 2019-2020 років фахівці рекомендують керівникам органів місцевої влади та місцевого самоврядування, установ, організацій та підприємств незалежно від форм власності завчасно ініціювати питання щодо виділення коштів на закупівлю вакцини проти грипу для осіб із груп ризику (медичні працівники, вагітні, діти до 5 років, особи старші 65 років, особи з хронічними захворюваннями, особи, які перебувають в закладах тривалого догляду).

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • гср
    то вже все наперед сплановано, чи як?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
19:00 Із виїзних матчів розпочне сезон Першої ліги тернопільська «Нива» 18:00 У заповіднику «Медобори» фотопастка зафіксувала червонокнижну видру 17:00 Любителів велоспорту запрошують взяти участь у перегонах «Круті віражі» 16:00 Понад 3,6 млн грн: у Чортківській громаді підрахували економію від роботи сонячних електростанцій Від читача 08:57 Тернополянин Арсеній Кардаш віце чемпіон світу з пауерліфтингу 15:00 Вісім пожеж за добу: на Тернопільщині найчастіше горіла суха трава 14:00 Блаженніший Святослав Шевчук перебуває з візитом на Чортківщині 13:00 Хода та акція на підтримку військовополонених і зниклих безвісти пройшли у Тернополі photo_camera 12:00 У Зарваниці відкрили та освятили нову пластову домівку 11:01 Різницю у показниках лічильників води компенсовуватимуть із міського бюджету 10:00 Печемо чіабату 09:00 Підтвердили загибель 21-річного Героя з Почаївської громади Максима Іщука 21:00 Уродженець Гусятина Віталій Глют достроково вивів юнацьку збірну з футболу у фінал Євро-2026 20:00 Доглядав за тяжкохворою бабусею, але отримав 5 років тюрми: суд виніс вирок за дезертирство
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up