В Україні чоловік помер від ускладнень грипу: хто в групі ризику і чим категорично не можна лікуватися

В Україні чоловік помер від ускладнень грипу: хто в групі ризику і чим категорично не можна лікуватися
Фото ілюстративне

Чоловік із групи медичного ризику захворів 20 грудня 2019 року, вірус грипу типу А встановлено лабораторно. Незважаючи на проведені реанімаційні заходи, 31 грудня 2019 хворий помер.

Про першу жертву грипу в Україні у цьому епідсезоні повідомляє Центр громадського здоров'я. З якого міста він був, не зазначається.

Загалом з початку епідсезону госпіталізовано 53 527 осіб, із них 79% діти. З початку жовтня проти грипу вакциновано 227 417 осіб.

За оперативними даними МОЗ щодо захворюваності на ГРВІ та грип із 23 по 29 грудня на ГРВІ захворіли 136 225 людей, із них 67,7% — діти віком до 17 років. Інтенсивний показник захворюваності склав 356,2 людей на 100 000 населення, що на 25,3% менше епідемічного порога по Україні.

Відео дня

Зареєстровано один випадок грипоподібного захворювання та 20 випадків тяжкої гострої респіраторної інфекції.

Досліджено методом ПЛР 15 зразків матеріалів, у 5 випадках визначено віруси грипу типу А(Н1)pdm09 та у 2 випадках — типу A не субтипований. 

В усіх регіонах України активність грипу та ГРВІ знаходилась на неепідемічному рівні.

В Центрі громадського здоров'я нагадують, що найкраща профілактика грипу — щорічна вакцинація. Імунізація зменшує ймовірність захворіти на грип та ризики серйозних ускладнень, госпіталізації та смерті від захворювання.

Грип має симптоми, подібні до ознак ГРВІ, але набагато небезпечніші.

Симптоми грипу:
✅раптовий початок хвороби;
✅головний біль;
✅ломота у м’язах та суглобах;
✅біль у горлі;
✅підвищення температури тіла до 38 °С і більше;
✅кашель;
✅в окремих випадках — блювота і пронос.

Як можна заразитися вірусом грипу:

✅передається повітряно-краплинним;
✅внаслідок тісного контакту (перебування на відстані близько 2 м).

За перших симптомів обов`язково потрібно звернутися до сімейного лікаря. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Важливо знати, що грип не лікується за допомогою:

  • Антибіотиків — вони не створюють жодної протидії вірусам, оскільки призначені виключно для боротьби з бактеріальними інфекціями. Вживання антибіотиків не за призначенням не лікує хворобу і лише ускладнить боротьбу з хворобами у майбутньому. Антибіотики можуть використовуватися тільки за призначенням лікаря для лікування таких ускладнень грипу, як пневмонія й бронхіт, тощо.
  • Гомеопатичних препаратів — немає жодних науково обґрунтованих доказів їхньої ефективності проти вірусу грипу, тому в усьому світі вони не рекомендовані для лікування будь-яких небезпечних для життя інфекцій, в тому числі й грипу. Використання препаратів з недоведеною ефективністю в таких умовах вважається ознакою безвідповідального ставлення до життя хворих.
  • Імуностимуляторів, імуномодуляторів — немає жодних науково обґрунтованих доказів їхньої ефективності проти вірусу грипу. Водночас їхня дія під час хвороби може за певних умов навіть виявитися шкідливою.
  • Народних засобів — лікування виключно народними засобами є неефективним і небезпечним, оскільки ніякі трав'яні відвари, чаї та настоянки на вірус грипу не діють. Однак народні засоби можуть згодитися для пом'якшення симптомів грипу — за умов грамотного використання без зловживань.

До слова, минулого епідсезону на грип та ГРВІ перехворіли 5,4 мільйони українців, зареєстровано 64 лабораторно підтверджені випадки смерті внаслідок грипу, з них 12 дітей.

Грип — це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Найчастішим ускладненням хвороби є пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до летальних наслідків. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу. За перших ознак захворювання (раптовий початок хвороби, головний біль, ломота у м’язах та суглобах, біль у горлі, підвищення температури тіла до 38 °С і більше, кашель, в окремих випадках — блювота і пронос) обов`язково звертайтеся до сімейного лікаря. Самолікування може бути небезпечним для здоров’я.

Хто входить до груп ризику:

- діти до 5 років (особливо — діти до 2 років);

- вагітні жінки;

- люди віком від 65 років;

- люди з надмірною вагою;

- хворі на діабет;

- хворі на хронічні серцево-судинні захворювання;

- хворі на хронічні захворювання легенів;

- люди з іншими тяжкими хронічними захворюваннями;

- люди, що перебувають на імуно-супресивній терапії.

Для цих людей грип становить особливу загрозу, оскільки стан їхнього організму суттєво зменшує шанс одужати без ускладнень, а часто — вижити.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Язловецький замок: історія і таємниці давньої фортеці photo_camera 21:00 Письменниця з Тернопільщини Наталка Галицька вирощує спаржу на власному городі. Як готувати 20:03 Що знімали тернополяни у ТікТок: добірка нових популярних відео за тиждень play_circle_filled 19:30 Заморозки до -3°C та туман: штормове попередження оголосили на Тернопільщині на 12 травня Від читача 16:49 Тижневий дайджест новин служби зайнятості Тернопільщини: 19:03 Частинка Італії у Тернополі: яка історія Венеціанського дворика. Дивіться відео! play_circle_filled 18:00 Троянди для палацу: спільнота квітникарів подарувала понад 150 кущів для Вишнівця 17:00 Як зрозуміти, що дитина готова йти у перший клас та підготувати її: поради психолога 16:00 На Тернопільщині київські спелеологи виявили нову печеру 15:00 У День матері поїзди Укрзалізниці курсують під іменами матерів захисників України 14:03 На Театральному майдані благодійний концерт до Дня матері: збирають гроші на аптечки для захисників photo_camera 13:03 Миру, любові та повернення синів: тернополяни вітають з Днем матері photo_camera 12:00 Залиште ці гроші для себе: як економити на енергоспоживанні 11:00 Тернополяни вітають матусь зі святом: підбірка з соцмереж play_circle_filled photo_camera 10:00 В Україні запрацювали зміни до діючих валютних обмежень 09:00 Війна забрала життя 34-річного Героя з Гермаківки на Тернопільщині Івана Тимківа
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up