В Україні створили перший банк довгострокового зберігання еритроцитів

В Україні створили перший банк довгострокового зберігання еритроцитів

Українські науковці створили перший в Україні банк довгострокового зберігання еритроцитів, що дозволить зберігати кров донорів для подальшого використання в лікувальних цілях. Цей банк є важливим кроком у розвитку медичної галузі України, оскільки забезпечує збереження цінного біоматеріалу та поліпшує доступність крові для пацієнтів.

2 березня в Києві офіційно відкрили перший в Україні банк довгострокового зберігання крові, що дозволить зберігати її до 30 років.

Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров'я України.

Над проєктом «Смілива кров», що було створено на базі Київського міського центру крові, почали працювати одразу після початку повномасштабної війни росії проти України, адже в країні різко зросла потреба в якісному наданні медичної допомоги як пораненим бійцям, так і пацієнтам зі складними випадками.

«В умовах війни стале забезпечення донорською кров’ю та її компонентами є однією з умов забезпечення обороноздатності країни та запорукою її національної безпеки. Відкриття першого банку довгострокового зберігання еритроцитів — потужне посилення національної системи крові України, що дозволить в майбутньому планувати стратегію донорства на роки», — сказав заступник міністра охорони здоров’я України, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Завдяки проєкту «Смілива кров» лікарі зможуть рятувати життя тисяч пацієнтів і військових із великою втратою крові або рідкісними групами крові. Інноваційність проєкту — у трьох складових: 

  • відтепер в країні зможуть заморожувати та зберігати рідкісні групи крові, 
  • кров зможе зберігатися протягом десятиріч, 
  • стане можливою оперативна логістика за найскладніших умов, наприклад, у місця бойових дій для рятування постраждалих військових і цивільних. 

Донором може стати кожна здорова людина віком від 18 років без протипоказань .

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, як тернополяни ділились кров'ю із нашими Захисниками.

Довідка 
Проєкт «Смілива кров» реалізовано на базі Київського міського центру крові за адресою м. Київ, вул. Максима Берлинського, 12. 

Дивіться також

Читайте також

 

Стежте за новинами Тернополя у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі

21:30 Чи будуть вихідні на Великдень 2023 року 21:01 Діти воїнів з Чортківської громади безкоштовно відпочинуть влітку в Європі 20:00 Без військового квитка ні полікуватися, ні одружитися чи працевлаштуватися – не вдасться 19:05 Власники дорогих авто на Тернопільщині сплатили 400 тисяч гривень податку Від читача 12:32 Питання-відповідь. За яких умов припиняється реєстрація безробітного в службі зайнятості? Коли потім можна знову зареєструватися як безробітний? 18:30 Молодій тернополянці «світить» до семи років тюрми за сутенерство 18:10 Скоротили комендантську годину і згорнули намети-укриття: найголовніше з брифінгу 30 березня 18:00 Великодня краса на вулиці Торговиця: сотні писанок на дереві (ФОТО ДНЯ) photo_camera 17:30 Дружина збирає кошти на авто для роти коханого-артилериста, який воює біля Бахмута 17:05 Був хорошим будівельником, люблячим батьком та справжнім другом: на фронті загинув Василь Наконечний 16:30 В Україні планують створити реєстр ухилянтів: що це і як працюватиме 15:15 Ми перевірили, як під час тривоги відкривають і закривають укриття на зупинках play_circle_filled photo_camera 14:32 На Тернопільщині проводять тестування оновленої системи сповіщення 14:07 З 1 квітня в Україні ліки відпускатимуться за електронним рецептом: як його отримати і скористатись play_circle_filled 13:20 Бійці штурмової бригади «Лють» пройшли перший етап підготовки play_circle_filled photo_camera 12:15 Почаївській лаврі заборонили видобувати пісок 11:25 Тернополянин хоче повернути межі парку Шевченка — як було в 2010-му: є петиція 10:34 У Добриводах вночі згорів гараж photo_camera 10:05 Предстоятель ПЦУ призначив в.о. намісника Києво-Печерської лаври архимандрита Авраамія play_circle_filled 09:20 У Тернополі проведуть інформаційно-спортивні заходи для школярів
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up