Вагітність у 40: зважте «за» і «проти»

Вагітність у 40: зважте «за» і «проти»

Медико-генетичне обстеження повинні пройти пари, де жінці 35 років і більше, а чоловіку – 40 років і більше. Варто пересвідчитися, що майбутня дитина буде здоровою

Вагітніти чи ні у 40 років, жінки радяться навіть у форумах.

«Дві знайомі: одна у 43 народила здорову другу дівчинку, друга - зараз от-от має народити другого хлопчика у 41. Двоє моїх друзів - самі другі діти у матерів у 40 років», пише Світлана. «Моя родичка останню дитину народила у 40 - усе гаразд. Власник і директор приватної школи, де я колись працювала, народила другу дитину у 42 - здорового хлопчика. Але чужий приклад у такій ситуації, на мій погляд, нічого не підтверджує і не спростовує - майбутній мамі варто пройти обстеження», - пише Яна.

- Такого поняття, як пізня вагітність, зараз немає. Є медичні накази і рекомендації ВООЗ. Репродуктивний вік жінки визначений до 49 років. Та краще народжувати, особливо першу дитину, до 35 років, - зазначає завідувач консультативної жіночої консультації з центром планування сім’ї Перинатального центру «Мати і дитина» Павло Кашуба. – Я багато років займаюся проблемами безпліддя. Ми маємо право займатися пацієнткою віком до 35 років максимум два роки, якщо їй більше 35 років – максимум рік. Якщо за цей час вагітність не настає, то скеровуємо її для проведення допоміжних репродуктивних технологій, щоб жінка не втратила можливість стати мамою. Бо з кожним роком завагітніти важче - зменшується запас фолікулів, з яких мають розвиватися яйцеклітини.

Прийнято вважати, що пологи після 40 – поширене явище. Та статистика свідчить: жінки такого віку народжують не так вже й часто. Торік у віці 40 років і більше в обласному Перинатальному центрі «Мати і дитина» народжували 53 жінки. У 2015 році - 46.

Такі випадки нечисленні, кажуть медики. Згідно з Сімейним кодексом тільки жінка вирішує, що робити з вагітністю. 98% жінок у такому віці звертаютьсяув «Центр планування сім’ї», аби перервати вагітність, бо часто вже є дорослі діти, у когось вже й онуки. І лише небагато жінок зважуються народжувати. Буває, що народжують і пізніше – у 43-44 роки. Але щоб ще пізніше, такого майже не буває. Не звертають уваги на вік хіба що жінки з Бучацького району, а саме сіл Космирин, Стінка. Через релігійні переконання вони народжують доти, поки можуть.

 

Обов’язкові генетичні обстеження

Найчастіше страхи жінок пов’язані з ризиками генетичних хвороб чи викидня, та медики кажуть, що не варто даремно хвилюватися. Загроза викидня може бути у будь-якому віці.

- Якщо жінці більше 35 років, а чоловіку – більше 40 років, перед плануванням вагітності вони обов’язково повинні пройти медико-генетичне консультування, - зазначає Павло Кашуба. - Тому що ризик народження першої дитини у такому віці з синдромом Дауна зростає в рази. Якщо вагітність уже є, перший біохімічний та УЗД-скринінг призначають у терміні 11-13 тижнів плюс 6 днів – це майже 14 тижнів, а другий – на 18-21 тижні, щоб не пропустити хромосомні та спадкові захворювання.

-Абсолютно здоровими в нас зараз народжуються лише 6% дітей, про це йшлося на засіданні комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я, де я був 3 березня, - розповідає пан Кашуба. - З кожним роком жінка «обростає» тими чи іншими захворюваннями. З віком через неправильний спосіб життя з’ надлишкова вага, гіпертонія, варикоз, серцеві хвороби. І як би жінки не старалися тримати себе в тонусі, настають зміни у тканинахе знаю, чи знайдеться гінеколог, який взявся б прийняти вагінальні пологи, якщо вони перші. Тому це роблять вже за допомогою кесарського розтину.

 

В ЕКЗ можуть відмовити

Щодо допоміжних технологій, то у державних центрах жінці не відмовлять до 40 років, у приватних на вік не зважають.

- Для надання допомоги шляхом ЕКЗ за бюджетні кошти ми маємо право скеровувати жінок з абсолютним трубним безпліддям виключно до 40 років, тобто якщо труб немає або вони непрохідні у товщі стінки матки, - розповідає Павло Кашуба. – Раніше цей термін був до 35 років, зараз - до 40, бо більшість жінок страждають на трубне безпліддя у 35-40 років.

Державні центри, де роблять ЕКЗ, є в Івано-Франківську, Києві, Харкові, Одесі. Але для результативності ключову роль відіграють наявність соматичних захворювань і вік жінки. Одна справа робити штучне запліднення у 25 років, коли жінка соматично здорова, є величезний запас фолікулів в яєчниках, але труби видалили через певні проблеми. «Золоте» число фолікулів буде 15, більше стимулювати не потрібно. Інша справа, якщо на ЕКЗ жінка йде в 40-45 років. Буде лише 2-4 фолікули. У клініках, куди зверталося більше молодих жінок, відсоток результативності буде вищим. Там, куди зверталося більше старших – меншим. У середньому позитивний результат є в 33-35%.

 

Аби вагітність була безпечною

-Впродовж 2-3 місяців перед вагітністю треба вести здоровий спосіб життя, не палити, не вживати спиртного, змінити роботу, якщо вона пов’язана зі шкідливими виробництвом, - радить лікар. - І насамперед варто обстежитися.

Якщо жінка обстежена, в неї немає серйозних захворювань, то немає підстав для побоювань.

- Звичайно, є перелік захворювань, за наявності яких вагітність може загрожувати життю жінки або призвести до інвалідності, - наголошує Павло Кашуба. – Жінка має право перервати вагітність згідно з постановою Кабміну №144, якщо є надзвичайно складні захворювання або патологія розвитку плода в термін до 22 тижні. Один з моментів – цукровий діабет у важкій формі. Але професор Володимир Медвідь з інституту акушерства і гінекології чітко говорить, що такі жінки можуть народжувати. Якщо жінка зацікавлена стати мамою, чітко виконує рекомендації лікаря-ендокринолога, якщо настає стадія компенсації цього захворювання, вона може вагітніти. Потім її спостерігають ендокринолог і гінеколог, і жінка народжує. Якщо ж вона завагітніла на стадії декомпенсації, таку вагітність доводиться переривати за медичними показами.

- Тому якщо планувати вагітність після 40, треба зважити всі за і проти, - наголошує лікар. - Це не означає, що не можна. Насамперед обстежитися, пролікуватися. Жінка повинна знати все про стан свого здоров'я, а тоді приймати рішення. 

1
0
0
0
Коментарі (26)
 • Оля

  Дуже дивно і дико читати певні коментарі!!!

  Людина доступно пояснила, що треба зробити, щоб народити здорову дитину, а ви розводите демагогію: родити не родити, мами- бабці і т.д.

  Якби в нас більше людей прислухалось до порад лікарів і робили так як треба, а не так як їм хочеться, було б значно менше проблем, але ж ні всі вчені... (
 • Yuliya Naczulska

  Не варто пхати свій ніс в чуже життя. Краще за собою дивіться
 • Ольга Гемська

  Дітей мають виховувати батьки !Бабці можуть максимум іноді допомогти.
 • Nadiya Shulyk

  Бабці мають виховувати внуків,а не родити дітей.

  Nadiya Shulyk reply Nadiya Shulyk

  Я з вами згідна.

  Галина Федорчак reply Nadiya Shulyk

  І чому ж нам, людям, вкоротили віку?  Мабуть дуже правильно живемо.

  Nadiya Shulyk reply Nadiya Shulyk

  В біблійні часи тривалість життя була набагато більшою.

  Галина Федорчак reply Nadiya Shulyk

  А це ж  хто, ввів такі нормативи? Почитайте Біблію! !! Знайдіть у скільки родила Сара,  жінка Аврама.  І припиняйте навчати не потрібного.

  Nadiya Shulyk reply Nadiya Shulyk

  Найкращий вік бути мамою 25-35,а не чекати до пенсії.

  Natalia Strukalo reply Nadiya Shulyk

  Nadiya Shulyk а ті що народжують у 16-18 багато дітям можуть дати?

  Ольга Гемська reply Nadiya Shulyk

  Люди ,я в шоці.Про що говоримо? Мій тато народився, коли бабусі було 43. Здорова жінка народжує коли хоче.Я розумію, що як мені було 16 то 40років здавалося глибокою старіс тю,але тепер так не здається. Повірте, не всіх жінок, яким за сорок ви впізнаєте на вулиці,бо думатимете що їм по 30. Кажуть,що як малі діти ,то молода мама. Єдина перешкода-стан здоров'я. Але і в 20 не всі здорові. Тому дискусія вважаю цілком надумана.

  Nadiya Shulyk reply Nadiya Shulyk

  Скоріше егоїзм.

  Галина Федорчак reply Nadiya Shulyk

  Якщо судить,  сам по собі. То це повинна бути таємниця )  А не розголос  і недоречні рекомендації! Життя нам дароване  звище.  Стати мамою у 40,  це блаженство.

  Natalie Pukish reply Nadiya Shulyk

  Часом за дитиною у 20 у 100 раз гірше дбають, чим у 40.

  Anonymous reply Natalie Pukish

  бо фінансів немає, і у 20ть людина ще сама хоче торчати ,а тут прицеп збоку

  Nadiya Shulyk reply Nadiya Shulyk

  І ще родити дитину і не могти дбати за неї на мою думку- злочин.

  Nadiya Shulyk reply Nadiya Shulyk

  Мені 50 і я не змогла би дбати за дитиною як 20 років тому у зв'язку з станом здоров'я.Як то кажуть кожен судить сам по собі.

  Oksana Fedorkiv reply Nadiya Shulyk

  Дітей повинні виховувати батьки! Бабусею можна стати і у 30. А для народження дітей у 40 для багатьох жінок це щастя, якого вам не зрозуміти. Я за народження у 20, 30, 40 і навіть 50 тільки щоб усі були щасливі і здорові.

  Nadiya Shulyk reply Nadiya Shulyk

  Є і молодші.

  Na Nebi reply Nadiya Shulyk

  Справді?а 40 то вже бабуся,щось нове.

  Анонім reply Na Nebi

  Дитино, тобі скільки років. Мені 38 і повір я далеко не бабця.

  Пустило reply Анонім

  38 і ше як дівка на відданю в деяких місцях,нє?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Тернополя за сьогодні

21:35 В Україні можуть оголосити епідемію кору. А ви та ваші діти вакциновані? (опитування) 21:00 "Галичанка" на виїзді протистоятиме чинним чемпіонкам України з волейболу 20:00 “Ніхто храми штурмом не братиме”: на Тернопільщині громади переходять із МП до Православної Церкви України. Священики не хочуть 19:00 Не встигли вклеїти фото у паспорт? Доведеться робити ID-картку Від читача 14:36 На Тернопільщині за два роки створено 212 гектарів нових лісів 18:00 У чемпіонаті області з футзалу серед дівчат тріумфували "Чемпіонки" 17:08 Тернопільські поліцейські припинили діяльність нелегальної автозаправки 16:14 Що спричинило пожежу тролейбуса у Центрі 15:45 Відео дня: тернополяни розповіли, коли востаннє писали вручну play_circle_filled 15:15 Правоохоронці розшукують терориста із Луганської області 14:50 На місці колишнього квіткового ринку збудують громадсько-житловий комплекс 14:30 ПриватБанк запустив сервіс видачі готівки на касі під час оплати карткою (прес-служба банку) 13:44 На Руській загорівся тролейбус (оновлено) 13:30 Рекламні конструкції біля мосту на Збаразькій демонтують через конфлікт із "Укрзалізницею" 13:00 “Татко спить, йому вже не боляче”: кошти, які вдалося зібрати на лікування Олега Киреї, дружина передасть тим, хто потребує 12:30 За обіди для учнів пільгових категорій міська влада платитиме 18 грн 12:05 На Тернопільщині чоловік в магазині обікрав продавця 11:28 У Польщі помер заробітчанин з Тернопільщини. Просять допомогти знайти рідних 10:45 Фото дня: центральну ялинку Тернополя розбирають photo_camera 10:15 У Тернополі розшукують злодійку із Закарпаття
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up