Як потурбуватися про своє здоров'я, коли ти — мама

Як потурбуватися про своє здоров'я, коли ти — мама

Материнство — особливий досвід та період у житті жінки: від зміни тіла й гормонального балансу до нових ментальних особливостей.

Яким би не був культ матері в суспільстві, усе частіше породіллі публічно зізнаються про важкість відновлення після пологів, депресії, недостатню поінформованість про ризики вагітності та перших місяців догляду за дитиною. Часто мами кажуть, що зовсім не втомлюються від домашніх справ і турботи про дітей. Або вони не хочуть нікому розповідати про свої проблеми, або в них є чарівна паличка!

Щоб залишатися мамам спокійними, ефективними й ментально здоровими до глибокого віку можна скористатися порадам від Центру громадського здоров'я.

🔹Займайтеся спортом щодня. Це не означає, що вам потрібно негайно вийти на вулицю й одразу почати бігати. Достатньо протягом дня присвятити кілька хвилин активним іграм зі своєю дитиною, наприклад, прогулятися вулицею.

Відео дня

Якщо ви відчули, що ваш мозок почав «гальмувати», то на найближчі 10 хвилин відкладіть справу. Натомість зробіть легку розминку для тіла (досить декількох потягувань і присідань), випийте улюблений напій (краще, якщо це буде зелений чай), і подивіться у вікно. Це активізує вашу нервову систему.

🔹Мінімум 10 хвилин у день присвячуйте «розумовій зарядці»: розгадайте кросворд, розв’яжіть задачу, пограйте в інтелектуальну гру. Привчіть свою дитину робити це регулярно разом із вами. Такі дії активують нервові рецептори, щоби вони реагували навіть на найменші дії. У подальшому ця звичка допоможе дитині в навчанні, а мамі послужить добру службу в зміцненні пам’яті та профілактиці вікових порушень когнітивних функцій. Такі заняття допомагають додати мозку гнучкості, стійкості й загострюють пам’ять.

🔹Будь ласка, спіть! Сон грає життєво важливу роль у поліпшенні вашого психічного і фізичного здоров’я. Якщо ви не достатньо спите (мінімум вісім годин), у вас можуть розвинутися деякі хронічні стани, які можуть вплинути на ваше мислення, реакцію, навчання і спілкування з іншими людьми. Сон допомагає центральній нервовій системі працювати належним чином. Більш того, регулярний графік сну допомагає вчитися й запам’ятовувати інформацію набагато простіше і зручніше. Сплануйте день так, щоби приділити для денного сну годину-півтори. Чому б вам не відпочити вдень разом із дитиною?

🔹 Не бійтесь сонця. Дослідження показали, що сонце знижує ризик виникнення цілої низки захворювань. Щоденного перебування на сонячному світлі протягом приблизно 10 хвилин достатньо, щоби зміцнити нервову систему й отримати достатню кількість вітаміну D. Але, звісно ж, не зловживайте променями.

🔹 Медитуйте щодня. Медитація корисна всім, а особливо — мамам. Це розумний спосіб заспокоїти нерви. Медитація допомагає регулювати частоту серцевих скорочень, рівень артеріального тиску, частоту дихання й заспокоює всі інші симпатичні нерви.

🔹Ходіть босоніж. Така прогулянка допоможе нервовій системі, поліпшить ваше ментальне здоров’я, покращує сон і зміцнює імунну систему. Дослідження показують, що хода босоніж може зменшити біль і запалення, знизити ризик серцевих захворювань, поліпшити кровообіг і позитивно вплинути на мозок. Знайдіть затишну галявинку зі свіжою травою або піщаний берег водойми, де ви безпечно й у задоволення можете побігати з дитиною.

А дітям, чоловікам та внукам усіх мам в Центрі громадського здоров’я нагадують: ваші мами і дружини потребують підтримки не лише раз на рік. До речі, зараз ідеальний день зателефонувати своїй мамі та поцікавитись її здоров’ям.

На зображенні може бути: текст

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:03 Історичні будівлі та карти старого міста: які бронзові мініатюри є у Тернополі photo_camera 21:03 Що тернополяни покладуть до великоднього кошика та скільки готові витратити (ОПИТУВАННЯ) photo_camera 20:01 Жінка з Тернопільщини втратила 32 000 гривень, повіривши шахраям 19:00 У Кременецькому районі в результаті займання авто загинув 36-річний чоловік Від читача 17:01 Багаторічна співпраця ОЦЗ з газетою «Вільне життя» 18:42 У Тернополі збили 17-річного мотоцикліста: хлопця госпіталізували 18:00 Відбудеться зустріч з бойовим командиром із відомого батальйону «Вовки Да Вінчі» Олександром Ябчанкою 17:15 Не стало воїна з Тернопільщини Володимира Леськіва 17:00 Магазини побутової та цифрової техніки: Все для Вашого дому та офісу (партнерський проєкт) 16:30 На вулицях міста відновлюють дорожню розмітку на пішохідних переходах photo_camera 15:30 Куди піти, що подивитися у Тернополі 25-28 квітня 14:40 На Театральному майдані працює вакциальнький автобус: від яких хвороб можна щепитися photo_camera 14:00 Суд звільнив від покарання чоловіка, який ухилився від призову, бо він добровільно пішов служити у ЗСУ 13:32 У Страсну П'ятницю в Зарваниці відбудеться Хресна дорога 13:03 З квітами, прикрасами та стрічками: скільки коштують вербові букети на ринках Тернополя photo_camera 12:15 Помер колишній головний тренер тернопільської «Ниви» 11:35 У Тернополі збільшили кількість тролейбусів та автобусів до кладовищ на Великодні свята 11:00 За забиття брата до смерті обвинувачують чоловіка з Тернопільського району 10:15 На два дні перекриють рух транспорту на Гайовій 09:50 У списку — понад 20 адрес: що відремонтують цього року в житловому фонді Тернополя
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up