Як правильно їсти кашу: кому, коли і скільки

Як правильно їсти кашу: кому, коли і скільки
Каша вівсяна із крупи (замочила на ніч, вранці проварила), додала столову ложку розмоченого насіння льону. Без олії

У Всесвітній день каші скористайтеся порадами відомої лікаря-дієтолога Оксани Скиталінської - і смачного.

- Останнім часом каші не в фаворі: то низьковуглеводна дієта, то кетогенна, то крохмалю в них багато, то користі з них мало, - пище на своїй сторінці у соцмрежі Оксана Скиталінська. -І це не лише каш стосується, а багатьох продуктів, наприклад, бобових, помідорів, картоплі, горіхів (які треба чи не треба вимочувати і тд). Запитання звучать дуже однозначно. І однозначно можна було б відповісти, якби ми всі були роботами, випущеними з одного заводу в один і той же рік і ще й однаково працювали, в однакових умовах «зберігалися». Але ми всі дуже різні: за віком, вагою, статтю, обміном речовин, фізичною активністю, станом здоров'я. Тому відповісти однозначно, що каші можна чи не можна, це все одно, що на всіх людей одягнути плаття одного розміру та крою.



Важливо розуміти, що серед природніх продуктів немає чогось абсолютно шкідливого чи абсолютно корисного, як казав великий Парацельс: все залежить від дози, в даному випадку, порції:)
Каші корисні, наголошує дієтолог. Бо каші є джерелом наступних речовин:
#Складних #вуглеводів, які повільно розщеплюючись на глюкозу, вивільняють енергію, тому "тримають" досить довго без відчуття голоду.
#Клітковини, причому в кожній каші, різною і в різному співвідношенні.
#Мінералів, зокрема, #магнію#фосфору та #калію.
#Вітамінів групи В в різному співвідношенні.
Кожна каша має щось цінне, тому їх потрібно вживати різні. Особливо цінні -- гречана, вівсяна, перлова, пшоняна.

Каші незамінні в лікувальному харчуванні, особливо при запальних захворюваннях органів травлення, бо вони обволікають слизові, зменшують подразнюючу дію шлункового соку чи жовчі на слизові, є хорошою профілактикою атеросклерозу, дають енергію і роблять лікувальну дієту смачною, що також важливо для швидшого одужання (в супи, каші, запіканки, киселі і тп).
 

Відео дня

Чи правда, що від каш товстішають?

Правда, якщо Ви навалите собі три черпаки каші, зверху полиєте підливою або покладете велику "катлєту", або накладете багато масла і зверху джему чи варення, або ложку меду. І ще й весь день сидите в офісі і рухаєтеся лише до туалету, ліфта, кухні, холодильника, ванни та ліжка.
Тоді -- так. І все одно каші все тут ні при чому:)
При малорухливому способі життя енергії потрібно дуже мало і, як правило, ми її непомітно все ж переїдаємо, ніж недоїдаїмо.
 

То їсти чи не їсти каші? 
 

Їсти. І багато рухатися. Рухатися по-всякому, підходять навіть румба і ча-ча-ча, боксування, вправи з гантелями і ходіння сходами. Просто майте на увазі, що потреби рухатися багато в нас закладені еволюційно, і, якщо не рухатися, то помремо передчасно. І коли Ви порухались, каша буде в самий раз. 

З чим треба їсти кашу

Кашу добре чимось збагачувати, наголошує дієтолог.
#Висівками вівсяними -- мають жовтогінну, антисклеротичну, антиканцерогенну та антитоксичну дію; одним словом, виводить все шкідливе і непотрібне:)
#Насінням льону розмоченим -- там багато лігнанів, рослинних омега3 жирних кслот, які також антиканцерогенні, та мають протизапальну дію, позитивно впливають на роботу нервової та гормональної систем.
#Горіхами -- корисні жири, фітонутрієнти, особливо цінні для серця, судин та мозку.
#Ягодами -- вітамін С, поліфеноли, пектин -- так само радість для мозку і кишечних бактерій, а ще здорові судини.
#Бобовими#грибами та вареними до стану аль денте #овочами.

Висновок: якщо не знаєте, чи можна кашу, чи ні, то ось Вам простий "орієнтир": позаймалися до поту, є у Вас крєпатура -- їжте! Не рухалися, сиділи сиднем і ще маєте схильність до зайвої ваги -- не їжте! Але знайте, що краще рухатися і трошки каші все ж їсти:)

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
19:01 На Східному 22-річного чоловіка вдарили ножем у груди та живіт. Що сказав суд? 18:54 8 років та 2 місяці позбавлення волі: Ігоря Гайдука взяли під варту в залі суду 18:10 Юна тернополянка перемогла на міжнародному конкурсі з web-дизайну 17:45 «На щиті» повертаються Герої з Тернопільщини Олександр Товарніцький та Богдан Смоляк Від читача 11:55 ❓За які допоміжні засоби надається компенсація для облаштування робочого місця особи з інвалідністю? 17:31 На Петриківському кільці масштабна ДТП. Рух ускладнений (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) 17:01 Дітей з Копичинців, які отруїлися грибами, повертають матері 16:20 Студентки тернопільського училища отримали спеціальну премію «Skill star» 15:15 У Тернополі 11 липня ремонтують дороги і двори — де виникають затори 15:04 Прийдіть на ярмарок — долучіться до збору на Mavik 14:20 На Мазепи відремонтували тротуар: який вигляд має тепер? photo_camera 13:40 Бучацька громада зустріла звільненого з полону Михайла Барана photo_camera 13:00 Два водії хотіли відкупитися від поліції за «п'яну» їзду 12:10 Будинок адвоката 1912 року в Микулинцях досі не має охоронного договору — відкрили провадження 11:35 Майже 100 тисяч гривень викрали шахраї з картки тернополянина — у чому полагає схема 11:00 В аварії на Будного постраждав пішохід 10:35 У Тернополі відкрили меморіальну дошку загиблим на війні медикам 10:05 Куди піти, що побачити у Тернополі на вихідні 12-13 липня 09:45 Якою буде погода на Тернопільщині 11-13 липня 09:00 «На щиті» повертається Герой з Бережанщини Михайло Лабайчук
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up