Як продовжити чи оформити інвалідність під час дії воєнного стану: роз'яснення МОЗ

Як продовжити чи оформити інвалідність під час дії воєнного стану: роз'яснення МОЗ

Людям з інвалідністю під час дії воєнного стану не потрібно повторно проходити медико-соціальну експертизу, щоб продовжити довідку про інвалідність. 

Як повідомляють в МОЗ, якщо термін інвалідності закінчився під час дії воєнного стану, інвалідність продовжується автоматично без перекомісії до кінця дії воєнного стану та 6 місяців після його припинення/скасування.

Відповідно до цих змін, продовжено строк дії інвалідності, відсотків втрати працездатності та індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю на весь термін дії воєнного стану на території України і 6 місяців після його припинення/скасування.

Крім того, діти та дорослі з інвалідністю мають можливість отримувати, відповідно до індивідуальної програми реабілітації, без проходження повторного огляду лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) чи МСЕК:

Відео дня
  • соціальні виплати,
  • реабілітаційні послуги та допоміжні вироби (милиці, ходунки, крісла колісні),
  • засоби інконтиненції, наприклад, памперси, катетери тощо,
  • освітні послуги,
  • відповідні пільги.

Також суттєво спрощено процедуру встановлення інвалідності.

Під час війни людям можуть встановити інвалідність заочно та незалежно від місця її реєстрації, проживання чи перебування. Тобто, якщо людина не має можливості прибути до місця проведення МСЕК, то комісія може прийняти рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії (ЛКК). 

Також Міністерство охорони здоров’я України нагадує, що лікарі, які оформляють направлення на МСЕК, не мають законних підстав вимагати від пацієнта – внутрішньо переміщеної особи укладання декларації. Тим паче вони не мають права вимагати, щоб пацієнти прийшли на повторний огляд для підтвердження інвалідності під час воєнного стану.

До слова, у Гусятині жінка подала позов на селищну раду. Вона вимагає облаштувати в її будинку спеціальний підйомник для інвалідного візка та компенсувати завдану моральну шкоду. Через хворобу вона не може самостійно покидати свою квартиру, адже живе на третьому поверсі.

Читайте також: Це знущання над людьми з інвалідністю! У Гусятині жінка вимагає справедливості від селищної ради

Чи доступні адмінбудівлі Тернополя для людей з інвалідністю. Ми перевірили (ВІДЕО)

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • Марія Вівчар

    Це дійсно правда 💯.
  • Llavdia Kutrah

    Інвалідність треба давати людям з інвалідністю, а не людям здоровим які мають гроші і плотять щоб бути інвалідом а людина яка справді має інвалідність чи право на допомогу якщо не заплатить в кишеню не отримає інвалідності

keyboard_arrow_up